webtrees - en to sr-Latn translation catalogue (3327 entries)

en:  but the details are unknown
sr-Latn:  ali detalji nisu poznati

en:  in
sr-Latn:  u

note: I18N: %1$s=“fifth cousin”, etc., %2$s>=4
en: %1$s %2$s times removed ascending
sr-Latn: %1$s %2$s puta uklonjen uzlazno

note: I18N: %1$s=“fifth cousin”, etc., %2$s>=4
en: %1$s %2$s times removed descending
sr-Latn: %1$s %2$s puta uklonjen silazno

en: %1$s KB were downloaded in %2$s seconds.
sr-Latn: %1$sKB je skinuto za %2$s sekundi.

en: %1$s does not exist. Did you mean %2$s?
sr-Latn: %1$s ne postoji. Da li ste mislili %2$s?

en: %1$s does not have a link back to %2$s.
sr-Latn: %1$s nema vezu nazad na %2$s.

note: I18N: …from the .ZIP file, %2$s is a (fractional) number of seconds
en: %1$s file was extracted in %2$s seconds. | %1$s files were extracted in %2$s seconds.
sr-Latn[0]: %1$s datoteka je raspakovana za %2$s sekund.
sr-Latn[1]: %1$s datoteke su raspakovane za %2$s sekundi.
sr-Latn[2]: %1$s datoteka je raspakovano za %2$s sekundi.

en: %1$s is a %2$s but a %3$s is expected.
sr-Latn: %1$s je %2$s a %3$s je očekivano.

[ctx: MALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: %1$s × %2$s
sr-Latn: %1$s x %2$s

note: I18N: image dimensions, width × height
en: %1$s × %2$s pixels
sr-Latn: %1$s x %2$s piksela

en: %1$s’s %2$s
sr-Latn: %1$s %2$s

note: I18N: This is the format string for full dates. See https://php.net/date for codes
en: %j %F %Y
sr-Latn: %j. %F %Y

en: %s BCE
sr-Latn: %s p.n.e

en: %s and her ancestors
sr-Latn: %s i njeni preci

en: %s and his ancestors
sr-Latn: %s i njegovi preci

en: %s and the individuals that reference it.
sr-Latn: %s i povezane osobe.

note: I18N: %s is a family (husband + wife)
en: %s and their children
sr-Latn: %s i njihova deca

note: I18N: %s is a family (husband + wife)
en: %s and their descendants
sr-Latn: %s i njihovi potomci

en: %s anonymous signed-in user | %s anonymous signed-in users
sr-Latn[0]: %s anonimni prijavljeni korisnik
sr-Latn[1]: %s anonimni prijavljeni korisnici
sr-Latn[2]: %s anonimnih prijavljenih korisnika

en: %s child | %s children
sr-Latn[0]: %s dete
sr-Latn[1]: %s deteta
sr-Latn[2]: %s dece

en: %s day | %s days
sr-Latn[0]: %s dan
sr-Latn[1]: %s dana
sr-Latn[2]: %s dana

en: %s does not exist.
sr-Latn: %s ne postoji.

en: %s family | %s families
sr-Latn[0]: %s porodica
sr-Latn[1]: %s porodice
sr-Latn[2]: %s porodica

en: %s family has been updated. | %s families have been updated.
sr-Latn[0]: %s porodica je ažurirana.
sr-Latn[1]: %s porodice su ažurirane.
sr-Latn[2]: %s porodica je ažurirano.

en: %s family tree | %s family trees
sr-Latn[0]: %s porodično stablo
sr-Latn[1]: %s porodičnih stabla
sr-Latn[2]: %s porodična stabla

en: %s grandchild | %s grandchildren
sr-Latn[0]: %s unuk
sr-Latn[1]: %s unuka
sr-Latn[2]: %s unuka

en: %s individual | %s individuals
sr-Latn[0]: %s osoba
sr-Latn[1]: %s osobe
sr-Latn[2]: %s osoba

en: %s individual has been updated. | %s individuals have been updated.
sr-Latn[0]: %s osoba je ažurirana.
sr-Latn[1]: %s osobe su ažurirane.
sr-Latn[2]: %s osoba je ažurirano.

en: %s message | %s messages
sr-Latn[0]: %s poruka
sr-Latn[1]: %s poruke
sr-Latn[2]: %s poruka

en: %s month | %s months
sr-Latn[0]: %s mesec
sr-Latn[1]: %s meseca
sr-Latn[2]: %s meseci

en: %s note has been updated. | %s notes have been updated.
sr-Latn[0]: %s beleška je ažurirana.
sr-Latn[1]: %s beleške su ažurirane.
sr-Latn[2]: %s beleški je ažurirano.

en: %s occurs too many times.
sr-Latn: %s se javlja previše puta.

note: I18N: %s=“fifth cousin”, etc.
en: %s once removed ascending
sr-Latn: %s jednom uklonjen u rastućem nizu

note: I18N: %s=“fifth cousin”, etc.
en: %s once removed descending
sr-Latn: %s jednom uklonjen u opadajućem nizu

en: %s repository has been updated. | %s repositories have been updated.
sr-Latn[0]: %s skladište je ažurirano.
sr-Latn[1]: %s skladišta su ažurirana.
sr-Latn[2]: %s skladišta je ažurirano.

note: I18N: %s is a person's name
en: %s sent you the following message.
sr-Latn: %s vam je poslao sledeću poruku.

en: %s signed-in user | %s signed-in users
sr-Latn[0]: %s prijavljeni korisnik
sr-Latn[1]: %s prijavljena korisnika
sr-Latn[2]: %s prijavljenih korisnika

en: %s source has been updated. | %s sources have been updated.
sr-Latn[0]: %s izvor je ažuriran.
sr-Latn[1]: %s izvora su ažurirana.
sr-Latn[2]: %s izvora je ažurirano.

note: I18N: %s=“fifth cousin”, etc.
en: %s three times removed ascending
sr-Latn: %s tri puta uklonjen u rastućem nizu

note: I18N: %s=“fifth cousin”, etc.
en: %s three times removed descending
sr-Latn: %s tri puta uklonjen u opadajućem nizu

note: I18N: %s=“fifth cousin”, etc.
en: %s twice removed ascending
sr-Latn: %s dva puta uklonjen u rastućem nizu

note: I18N: %s=“fifth cousin”, etc.
en: %s twice removed descending
sr-Latn: %s dva puta uklonjen u opadajućem nizu

en: %s week | %s weeks
sr-Latn[0]: %s nedelja
sr-Latn[1]: %s nedelje
sr-Latn[2]: %s nedelja

en: %s year | %s years
sr-Latn[0]: %s godina
sr-Latn[1]: %s godine
sr-Latn[2]: %s godina

en: %s year anniversary
sr-Latn: %s. godišnjica

en: %s × cousin
sr-Latn: %s × rođaci

[ctx: FEMALE]
en: %s × cousin
sr-Latn: %s × rođakinja

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: %s × cousin
sr-Latn: %s × rođak

note: I18N: BCE=Before the Common Era, for Julian years < 0. See https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Era
en: %s&nbsp;BCE
sr-Latn: %s&nbsp;p.n.e

note: I18N: CE=Common Era, for Julian years > 0. See https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Era
en: %s&nbsp;CE
sr-Latn: %s&nbsp;n.e

en: %s, her ancestors and their families
sr-Latn: %s, njeni preci i njihove porodice

en: %s, her parents and siblings
sr-Latn: %s, njeni roditelji, braća i sestre

en: %s, her spouses and children
sr-Latn: %s, njeni supružnici i deca

en: %s, her spouses and descendants
sr-Latn: %s, njeni supružnici i potomci

en: %s, his ancestors and their families
sr-Latn: %s, njegovi preci i njihove porodice

en: %s, his parents and siblings
sr-Latn: %s, njegovi roditelji, braća i sestre

en: %s, his spouses and children
sr-Latn: %s, njegove supruge i deca

en: %s, his spouses and descendants
sr-Latn: %s, njegove supruge i potomci

en: &lt;select&gt;
sr-Latn: &lt;odaberi&gt;

en: (%s after death)
sr-Latn: (%s posle smrti)

note: I18N: The current age of a living individual
en: (age %s)
sr-Latn: (starost %s)

note: I18N: The age of an individual at a given date
en: (aged %s)
sr-Latn: (star(a) %s)

[ctx: Female]
note: I18N: The age of an individual at a given date
en: (aged %s)
sr-Latn: (starosti %s)

[ctx: Male]
note: I18N: The age of an individual at a given date
en: (aged %s)
sr-Latn: (starosti %s)

note: I18N: %s is a number
en: (filtered from %s total entries)
sr-Latn: (filtrirano od ukupno %s unosa)

en: (includes media files)
sr-Latn: (uključuje medijske datoteke)

en: (on the date of death)
sr-Latn: (na dan smrti)

[ctx: CENTURY]
en: 10th
sr-Latn: 10.

[ctx: CENTURY]
en: 11th
sr-Latn: 11.

[ctx: CENTURY]
en: 12th
sr-Latn: 12.

[ctx: CENTURY]
en: 13th
sr-Latn: 13.

[ctx: CENTURY]
en: 14th
sr-Latn: 14.

[ctx: CENTURY]
en: 15th
sr-Latn: 15.

[ctx: CENTURY]
en: 16th
sr-Latn: 16.

[ctx: CENTURY]
en: 17th
sr-Latn: 17.

[ctx: CENTURY]
en: 18th
sr-Latn: 18.

[ctx: CENTURY]
en: 19th
sr-Latn: 19.

[ctx: CENTURY]
en: 1st
sr-Latn: 1.

[ctx: CENTURY]
en: 20th
sr-Latn: 20.

[ctx: CENTURY]
en: 21st
sr-Latn: 21.

[ctx: CENTURY]
en: 2nd
sr-Latn: 2.

[ctx: CENTURY]
en: 3rd
sr-Latn: 3.

[ctx: CENTURY]
en: 4th
sr-Latn: 4.

[ctx: CENTURY]
en: 5th
sr-Latn: 5.

[ctx: CENTURY]
en: 6th
sr-Latn: 6.

[ctx: CENTURY]
en: 7th
sr-Latn: 7.

[ctx: CENTURY]
en: 8th
sr-Latn: 8.

[ctx: CENTURY]
en: 9th
sr-Latn: 9.

en: <default theme>
sr-Latn: <osnovna tema>

en: <p>Notice: By completing and submitting this form, you agree:</p><ul><li>to protect the privacy of living individuals listed on our site;</li><li>and in the text box below, to explain to whom you are related, or to provide us with information on someone who should be listed on our website.</li></ul>
sr-Latn: <p>Obaveštenje: Popunjavanjem i slanjem ovog obrasca saglasni ste:</p><ul><li>da štitite privatnost živih pojedinaca navedenih na našem sajtu;</li><li>i u tekstualnom polju ispod, da objasnite sa kim ste u srodstvu, ili da nam date informacije o nekome ko treba da bude naveden na našoj veb stranici.</li></ul>

note: I18N: URL = web address
en: A URL
sr-Latn: URL

note: I18N: Description of the “RelationshipsChart” module
en: A chart displaying relationships between two individuals.
sr-Latn: Grafikon sa prikazom srodnosti između dve osobe.

note: I18N: Description of the “FamilyBookChart” module
en: A chart of an individual’s ancestors and descendants, as a family book.
sr-Latn: Grafikon predaka i potomaka u obliku porodične knjige.

note: I18N: Description of the “CompactTreeChart” module
en: A chart of an individual’s ancestors, as a compact tree.
sr-Latn: Grafikon predaka u obliku kompaktnog stabla.

note: I18N: Description of the “PedigreeChart” module
en: A chart of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
sr-Latn: Grafikon predaka formatiran kao stablo.

note: I18N: Description of the “AncestorsChart” module
en: A chart of an individual’s ancestors.
sr-Latn: Grafikon predaka osobe.

note: I18N: Description of the “DescendancyChart” module
en: A chart of an individual’s descendants.
sr-Latn: Grafikon potomaka osobe.

note: I18N: Description of the “LifespansChart” module
en: A chart of individuals’ lifespans.
sr-Latn: Grafikon životnog veka osobe.

en: A child may have more than one set of parents. The relationship between the child and the parents can be biological, legal, or based on local culture and tradition. If no pedigree is specified, then a biological relationship will be assumed.
sr-Latn: Dete može imati više od jednog para roditelja. Srodnost između deteta i roditelja može biti biološki, pravni ili baziran na lokalnoj kulturi i tradiciji. Ako poreklo nije navedeno, tada se podrazumeva biološka srodnost.

note: I18N: Description of a “Data fix” module
en: A common error is to have multiple links to the same record, for example listing the same child more than once in a family record.
sr-Latn: Najčešća greška je imati višestruke veze na isti zapis, na primer: uneti isto dete više puta u porodični zapis.

note: I18N: Description of the “Fan Chart” module
en: A fan chart of an individual’s ancestors.
sr-Latn: Kružni dijagram predaka osobe.

en: A file on the server
sr-Latn: Datoteka na serveru

en: A file on your computer
sr-Latn: Datoteka na vašem računaru

note: I18N: Description of the “My page” module
en: A greeting message and useful links for a user.
sr-Latn: Pozdravna poruka i korisni linkovi za korisnika.

note: I18N: Description of the “Home page” module
en: A greeting message for site visitors.
sr-Latn: Pozdravna poruka za posetioce stranice.

note: I18N: Description of the “Contact information” module
en: A link to the site contacts.
sr-Latn: Link ka kontaktima autora sajta.

note: I18N: Description of the “webtrees” module
en: A link to the webtrees home page.
sr-Latn: Link do webtrees internet stranice.

note: I18N: Description of the “Branches” module
en: A list of branches of a family.
sr-Latn: Lista grana porodica.

note: I18N: Description of the “Pending changes” module
en: A list of changes that need to be reviewed by a moderator, and email notifications.
sr-Latn: Lista promena koja treba biti pregledana od strane moderatora i e-mail obaveštenja.

note: I18N: Description of the “Families” module
en: A list of families.
sr-Latn: Lista porodica.

note: I18N: Description of the “FAQ” module
en: A list of frequently asked questions and answers.
sr-Latn: Lista najčešćih pitanja i odgovora.

note: I18N: Description of the “Individuals” module
en: A list of individuals.
sr-Latn: Lista pojedinaca.

note: I18N: Description of the “Locations” module
en: A list of locations.
sr-Latn: Lista lokacija.

note: I18N: Description of the “Media objects” module
en: A list of media objects.
sr-Latn: LIsta medijskih objekata.

note: I18N: Description of the “Recent changes” module
en: A list of records that have been updated recently.
sr-Latn: Lista zapisa koji su nedavno ažurirani.

note: I18N: Description of the “Repositories” module
en: A list of repositories.
sr-Latn: Lista skladišta.

note: I18N: Description of the “Shared notes” module
en: A list of shared notes.
sr-Latn: Lista deljenih beleški.

note: I18N: Description of the “Sources” module
en: A list of sources.
sr-Latn: Lista izvora.

note: I18N: Description of the “Submitters” module
en: A list of submitters.
sr-Latn: Lista doprinosilaca.

note: I18N: Description of “Research tasks” module
en: A list of tasks and activities that are linked to the family tree.
sr-Latn: Lista zadataka i aktivnosti koje su povezane na ovo porodično stablo.

note: I18N: Description of the “Yahrzeiten” module. A “Hebrew death” is a death where the date is recorded in the Hebrew calendar.
en: A list of the Hebrew death anniversaries that will occur in the near future.
sr-Latn: Lista Hebrejskih godišnjica smrti u bliskoj budućnosti.

note: I18N: Description of the “On this day” module
en: A list of the anniversaries that occur today.
sr-Latn: Spisak godišnjica koje su se desile na današnji dan.

note: I18N: Description of the “Upcoming events” module
en: A list of the anniversaries that will occur in the near future.
sr-Latn: Spisak godišnjica koje će se desiti u bliskoj budućnosti.

note: I18N: Description of the “Top given names” module
en: A list of the most popular given names.
sr-Latn: Spisak najpopularnijih imena.

note: I18N: Description of the “Top surnames” module
en: A list of the most popular surnames.
sr-Latn: Lista najpopularnijih prezimena.

note: I18N: Description of the “Most viewed pages” module
en: A list of the pages that have been viewed the most number of times.
sr-Latn: Lista stranica koje su načešće pregledane.

note: I18N: Description of the “Who is online” module
en: A list of users and visitors who are currently online.
sr-Latn: Spisak korisnika i posetioca koji su trenutno online.

en: A media object is a record in the family tree which contains information about a media file. This information may include a title, a copyright notice, a transcript, privacy restrictions, etc. The media file, such as the photo or video, can be stored locally (on this webserver) or remotely (on a different webserver).
sr-Latn: Medijski objekat je zapis u porodičnom stablu koji sadrži informacije o medijskoj datoteci. Te informacije mogu uključivati: naslov, belešku o pravu kopiranja, prepis, ograničenja vezana za privatnost, itd. Medijska datoteka, kao što je fotografija ili video, može biti sačuvana lokalno (na ovom webserveru) ili udaljeno na nekom drugom webserveru.

note: I18N: %1$s is a real-name, %2$s is a username, %3$s is an email address
en: A new user (%1$s) has requested an account (%2$s) and verified an email address (%3$s).
sr-Latn: Novi korisnik (%1$s) je zatražio otvaranje naloga (%2$s) i potvrdio e-mail adresu (%3$s).

en: A new version of webtrees is available.
sr-Latn: Nova verzija webtrees je dostupna.

en: A password reset link has been sent to “%s”.
sr-Latn: Link za promenu lozinke je poslat na “%s”.

note: I18N: Description of the “Journal” module
en: A private area to record notes or keep a journal.
sr-Latn: Privatna zona za pisanje beležaka ili vođenje dnevnika.

note: I18N: %s is a server name/URL
en: A prospective user has registered with webtrees at %s.
sr-Latn: Potencijalni korisnik je registrovan preko webtrees na %s.

note: I18N: Description of the “Pedigree” module
en: A report of an individual’s ancestors, formatted as a tree.
sr-Latn: Izveštaj o osobinim precima, formatiran kao stablo.

note: I18N: Description of the “Ancestors” module
en: A report of an individual’s ancestors, in a narrative style.
sr-Latn: Izveštaj o precima osobe u pripovedačkom stilu.

note: I18N: Description of the “Descendants” module
en: A report of an individual’s descendants, in a narrative style.
sr-Latn: Izveštaj o potomcima osobe u pripovedačkom stilu.

note: I18N: Description of the “Individual” module
en: A report of an individual’s details.
sr-Latn: Izveštaj o detaljima osobe.

en: A report of facts which are supported by a given source.
sr-Latn: Izveštaj o činjenicama koje su podržane datim izvorom.

note: I18N: Description of the “Family” module
en: A report of family members and their details.
sr-Latn: Izveštaj o članovima porodice sa detaljima.

note: I18N: Description of the “Deaths” module
en: A report of individuals who died in a given time or place.
sr-Latn: Izveštaj o osobama koje su umrle u naznačenom vremenu ili mestu.

note: I18N: Description of the “Occupations” module
en: A report of individuals who had a given occupation.
sr-Latn: Izveštaj o osobama koje su imale naznačeno zanimanje.

note: I18N: Description of the “Births” module
en: A report of individuals who were born in a given time or place.
sr-Latn: Izveštaj o osobama koje su rođene u zadato vreme ili na zadatom mestu.

note: I18N: Description of the “Cemeteries” module
en: A report of individuals who were buried in a given place.
sr-Latn: Izveštaj o osobama koje su ukopane na datom mestu.

note: I18N: Description of the “Marriages” module
en: A report of individuals who were married in a given time or place.
sr-Latn: Izveštaj o osobama koje su venčane u naznačenom vremenu i mestu.

note: I18N: Description of the “Changes” module
en: A report of recent and pending changes.
sr-Latn: Izveštaj o nedavnim promenama i promenama na čekanju.

note: I18N: Description of the “Related families”
en: A report of the families that are closely related to an individual.
sr-Latn: Izveštaj o porodicama koje su usko vezane za osobu.

note: I18N: Description of the “Related individuals” module
en: A report of the individuals that are closely related to an individual.
sr-Latn: Izveštaj o osobama koje su usko povezane sa osobom.

note: I18N: Description of the “Source” module
en: A report of the information provided by a source.
sr-Latn: Izveštaj o informacijama priloženim od strane izvora.

note: I18N: Description of the “Missing data”
en: A report of the information that is missing for an individual and their relatives.
sr-Latn: Izveštaj o informacijama koje nedostaju za pojedinca i njegove rođake.

note: I18N: Description of the “Vital records” module. “Vital records” are life events - birth/marriage/death
en: A report of vital records for a given date or place.
sr-Latn: Izveštaj o bitnim zapisima za navedeni datum ili mesto.

en: A role is a set of access rights, which give permission to view data, change preferences, etc. Access rights are assigned to roles, and roles are granted to users. Each family tree can assign different access to each role, and users can have a different role in each family tree.
sr-Latn: Status je skup pristupnih prava koja daju prava za pregled podataka, izmenu podešavanja itd. Pristupna prava se dodeljuju statusima, a statusi se odobravaju korisnicima. Svako porodično stablo može imati različite nivoe pristupa za svaki status, a korisnici mogu imati različite statuse u svakom porodičnom stablu.

note: I18N: Description of the “Family navigator” module
en: A sidebar showing an individual’s close families and relatives.
sr-Latn: Bočna traka pokazuje bliske rođake i porodice zadate osobe.

note: I18N: Description of the “Extra information” module
en: A sidebar showing non-genealogy information about an individual.
sr-Latn: Bočna traka sa prikazom negenealoških infromacija o osobi.

note: I18N: Description of the “Descendants” module
en: A sidebar showing the descendants of an individual.
sr-Latn: Bočna traka sa prikazom potomaka osobe.

note: I18N: Description of the “Families” module
en: A tab showing the close relatives of an individual.
sr-Latn: Jezičak sa prikazom bliže rodbine osobe.

note: I18N: Description of the “Facts and events” module
en: A tab showing the facts and events of an individual.
sr-Latn: Jezičak pokazuje činjenice i događaje vezane za osobu.

note: I18N: Description of the “Media” module
en: A tab showing the media objects linked to an individual.
sr-Latn: Jezičak pokazuje multijedijalne sadržaj koji su povezani sa osobom.

note: I18N: Description of the “Notes” module
en: A tab showing the notes attached to an individual.
sr-Latn: Jezičak prikazuje zabeleške zakačene na osobu.

note: I18N: Description of the “Sources” module
en: A tab showing the sources linked to an individual.
sr-Latn: Jezičak koji prikazuje izvore vezane za pojedinca.

note: I18N: Description of the “TimelineChart” module
en: A timeline displaying individual events.
sr-Latn: Vremenska linija sa prikazom pojedinčnih događaja.

en: A user will not be able to sign in until both “email verified” and “approved by administrator” are selected.
sr-Latn: Korisnik se neće moći prijaviti sve dok ne budu selektovani "E-mail potrvđen" i "Odobren od strane administratora".

en: API key
sr-Latn: API ključ

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Aba, Nigeria
sr-Latn: Aba, Nigerija

note: I18N: A configuration setting
en: Abbreviate place names
sr-Latn: Skraćena imena mesta

en: Abbreviation
sr-Latn: Skraćenica

en: Accept
sr-Latn: Prihvati

en: Accept all changes
sr-Latn: Prihvati sve promene

en: Access level
sr-Latn: Nivo pristupa

en: Access to family trees
sr-Latn: Pristup porodičnim stablima

en: Account approval and email verification
sr-Latn: Odobrenje korisničkog naloga i potvrda e-maila

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Accra, Ghana
sr-Latn: Accra, Gana

en: Action
sr-Latn: Akcija

en: Add
sr-Latn: Dodaj

en: Add %s to the clippings cart
sr-Latn: Dodaj %s u isečke

en: Add a brother
sr-Latn: Dodaj brata

en: Add a child
sr-Latn: Dodaj dete

en: Add a child to create a one-parent family
sr-Latn: Dodaj dete i započni porodicu sa samo jednim roditeljem

en: Add a daughter
sr-Latn: Dodaj ćerku

en: Add a fact
sr-Latn: Dodaj činjenicu

en: Add a father
sr-Latn: Dodaj oca

en: Add a favorite
sr-Latn: Dodaj omiljenu stranicu

en: Add a husband
sr-Latn: Dodaj supruga

en: Add a husband using an existing individual
sr-Latn: Dodaj supruga od već unesenih osoba

en: Add a journal entry
sr-Latn: Dodaj stavku u dnevnik

en: Add a media file
sr-Latn: Dodaj medijsku datoteku

en: Add a media object
sr-Latn: Dodaj medijski objekat

en: Add a mother
sr-Latn: Dodaj majku

en: Add a name
sr-Latn: Dodaj ime

en: Add a news article
sr-Latn: Dodaj članak u novosti

en: Add a note
sr-Latn: Dodaj belešku

en: Add a sibling
sr-Latn: Dodaj brata/sestru

en: Add a sister
sr-Latn: Dodaj sestru

en: Add a son
sr-Latn: Dodaj sina

en: Add a source citation
sr-Latn: Dodaj izvor citata

en: Add a spouse
sr-Latn: Dodaj novog supružnika

en: Add a story
sr-Latn: Dodaj priču

en: Add a user
sr-Latn: Dodaj korisnika

en: Add a wife
sr-Latn: Dodaj ženu

en: Add a wife using an existing individual
sr-Latn: Dodaj ženu od već unesenih osoba

note: I18N: FAQ = “Frequently Asked Question”
en: Add an FAQ
sr-Latn: Dodaj stavku najčešćih pitanja i odgovora

en: Add content to the end of the <code>&lt;body&gt;</code> element.
sr-Latn: Dodaj sadržaj na kraju <code>&lt;body&gt;</code> elementa.

en: Add content to the end of the <code>&lt;head&gt;</code> element.
sr-Latn: Dodaj sadržaj na kraju <code>&lt;head&gt;</code> elementa.

en: Add from clipboard
sr-Latn: Dodaj iz clipboard-a

en: Add historic events to an individual’s page.
sr-Latn: Dodaj istorijske događaje na stranicu osobe.

en: Add individuals
sr-Latn: Dodaj osobe

en: Add marriage details
sr-Latn: Dodaj detalje sklapanja braka

note: I18N: Name of a module
en: Add missing death records
sr-Latn: Dodaj zapise o smrti koji nedostaju

en: Add more blocks from the following list.
sr-Latn: Dodaj još blokova iz sledeće liste.

en: Add more fields
sr-Latn: Dodaj još polja

note: I18N: Description of the “Stories” module
en: Add narrative stories to individuals in the family tree.
sr-Latn: Dodaj narativne priče za osobe u porodičnom stablu.

en: Add new, and update existing records
sr-Latn: Dodaj novi i izmeni postojeće zapise

en: Add spaces where long lines were wrapped
sr-Latn: Dodaj razmake gde su dugačke linije razlomljene

note: I18N: Description of the “CSS and JS” module.
en: Add styling and scripts to every page.
sr-Latn: Dodaj styling i scripts na svaku stranicu.

note: I18N: A configuration setting
en: Add to TITLE header tag
sr-Latn: Dodaj u TITLE header tag

en: Add to the clippings cart
sr-Latn: Dodaj u isečke

note: I18N: A configuration setting
en: Add unique identifiers
sr-Latn: Dodaj jedinstvene identifikatore

en: Add unlinked records
sr-Latn: Dodaj nepovezane zapise

note: I18N: Description of the “HTML” module
en: Add your own text and graphics.
sr-Latn: Dodaj svoj tekst i grafiku.

en: Add/edit a journal/news entry
sr-Latn: Dodaj/uredi unos za dnevnik/novosti

en: Additional information
sr-Latn: Dodatne Informacije

en: Address
sr-Latn: Adresa

en: Address line 1
sr-Latn: Adresa, linija 1

en: Address line 2
sr-Latn: Adresa, linija 2

en: Address line 3
sr-Latn: Adresa, linija 2

en: Addresses
sr-Latn: Adrese

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Adelaide, Australia
sr-Latn: Adelejd, Australija

en: Administrative ID
sr-Latn: Administrativni ID

en: Administrator account
sr-Latn: Administratorski nalog

en: Administrator comments on user
sr-Latn: Administratorski komentar o korisniku

en: Administrators
sr-Latn: Administratori

[ctx: Female pedigree]
en: Adopted
sr-Latn: Usvojena

[ctx: Male pedigree]
en: Adopted
sr-Latn: Usvojen

[ctx: Pedigree]
en: Adopted
sr-Latn: Usvojen

en: Adopted by both parents
sr-Latn: Usvojeni od oba roditelja

en: Adopted by father
sr-Latn: Usvojen od oca

en: Adopted by mother
sr-Latn: Usvojeno od majke

en: Adopted name
sr-Latn: Usvojeno ime

en: Adoption
sr-Latn: Usvojenje

en: Adoption of a brother
sr-Latn: Usvojenje brata

en: Adoption of a child
sr-Latn: Usvojenje deteta

en: Adoption of a daughter
sr-Latn: Usvojenje kćeri

en: Adoption of a grandchild
sr-Latn: Usvojenje unuka

en: Adoption of a granddaughter
sr-Latn: Usvojenje unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
sr-Latn: Usvajanje unuke po kćeri

[ctx: son’s daughter]
en: Adoption of a granddaughter
sr-Latn: Usvajanje unuke po sinu

en: Adoption of a grandson
sr-Latn: Usvajanje unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Adoption of a grandson
sr-Latn: Usvajanje unuka

[ctx: son’s son]
en: Adoption of a grandson
sr-Latn: Usvajanje unuka

en: Adoption of a half-brother
sr-Latn: Usvajanje polubrata

en: Adoption of a half-sibling
sr-Latn: Usvajanje polubrata/polusestre

en: Adoption of a half-sister
sr-Latn: Usvajanje polusestre

en: Adoption of a sibling
sr-Latn: Usvajanje brata/sestre

en: Adoption of a sister
sr-Latn: Usvajanje sestre

en: Adoption of a son
sr-Latn: Usvajanje sina

en: Adoptive parents
sr-Latn: Usvojitelji

en: Adult christening
sr-Latn: Krštenje odraslih

en: Advanced search
sr-Latn: Napredno pretraživanje

note: I18N: Name of a country or state
en: Afghanistan
sr-Latn: Afganistan

en: Africa
sr-Latn: Afrika

en: After creating the family tree, you will be able to import data from a GEDCOM file.
sr-Latn: Nakon kreiranja porodičnog stabla, bićete u mogućnosti da učitate podatke iz GEDCOM datoteke.

en: Age
sr-Latn: Starost

en: Age at birth of child
sr-Latn: Starost prilikom rođenja deteta

en: Age at which to assume an individual is dead
sr-Latn: Starost kod koje pretpostavljamo da je osoba mrtva

en: Age between husband and wife
sr-Latn: Razlika u godinama između muža i žene

en: Age between siblings
sr-Latn: Razlika u godinama braće ili sestara

en: Age between wife and husband
sr-Latn: Razlika u godinama između žene i muža

en: Age difference
sr-Latn: Razlika u godinama

en: Age in year of first marriage
sr-Latn: Starost u godini stupanja u prvi brak

en: Age in year of marriage
sr-Latn: Starost u godini stupanja u brak

en: Age interval
sr-Latn: Starosni interval

note: I18N: A configuration setting
en: Age of parents next to child’s birthdate
sr-Latn: Starost roditelja u odnosu na datum rođenja deteta

en: Age related to death year
sr-Latn: Starost u odnosu na smrt

en: Agency
sr-Latn: Ustanova/Firma

note: I18N: Name of a country or state
en: Aland Islands
sr-Latn: Alandska ostrva

note: I18N: Name of a country or state
en: Albania
sr-Latn: Albanija

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Albuquerque, New Mexico, United States
sr-Latn: Albukerki, Novi Meksiko, Sjediǌeǌe Američke Države

note: I18N: Name of a country or state
en: Algeria
sr-Latn: Alžir

en: Alias
sr-Latn: Nadimak

en: Alive
sr-Latn: Živi

en: All
sr-Latn: Svi

en: All facts and events
sr-Latn: Sve činjenice i događaji

en: All fields must be completed.
sr-Latn: Sva polja moraju biti popunjena.

en: All individuals
sr-Latn: Sve osobe

en: All modules
sr-Latn: Svi moduli

en: All records
sr-Latn: Svi zapisi

note: I18N: Description of the “CKEditor” module. WYSIWYG = “what you see is what you get”
en: Allow other modules to edit text using a “WYSIWYG” editor, instead of using HTML codes.
sr-Latn: Omogući drugim modulima da uređuju tekst koristeći „WYSIWYG” uređivač, umesto korišćenja HTML kodova.

note: I18N: A configuration setting
en: Allow users to see raw GEDCOM records
sr-Latn: Omogući korisnicima da mogu videti sirove GEDCOM zapise

note: I18N: A configuration setting
en: Allow visitors to request a new user account
sr-Latn: Omogući posetiocu da pošalje zahev za novi korisnički nalog

en: Also known as
sr-Latn: Poznat i kao

en: Alternative place name
sr-Latn: Alternativni naziv mesta

note: I18N: Name of a country or state
en: American Samoa
sr-Latn: Americká Samoa

note: I18N: FAQ = “Frequently Asked Question”
en: An FAQ can be displayed on just one of the family trees, or on all the family trees.
sr-Latn: FAQ (Često postavljena pitanja) mogu biti prikazana samo na jednom porodičnom stablu ili na svim porodičnim stablima.

en: An administrator must approve the new user account and select an access level before the user can sign in.
sr-Latn: Administrator mora odobriti novi korisnički nalog i odrediti pristupni nivo pre nego što se korisnik može prijaviti.

note: I18N: Description of the “Album” module
en: An alternative to the “media” tab, and an enhanced image viewer.
sr-Latn: Alternativa za jezičak “Mediji”, i napredni pregledač slika.

note: I18N: Description of the “Charts” module
en: An alternative way to display charts.
sr-Latn: Alternativni način za prikaz grafikona.

note: I18N: Description of the “Census assistant” module
en: An alternative way to enter census transcripts and link them to individuals.
sr-Latn: Alternativni način da unesete popise traskripata i povežete ih sa osobama.

note: I18N: Description of the “Theme change” module
en: An alternative way to select a new theme.
sr-Latn: Alternativni način za izbor nove teme.

note: I18N: Description of the “Sign in” module
en: An alternative way to sign in and sign out.
sr-Latn: Drugačiji način za prijavu i odjavu.

note: I18N: Description of the “HourglassChart” module
en: An hourglass chart of an individual’s ancestors and descendants.
sr-Latn: Prikaz predaka i potomaka pojedinca u grafikonu "peščani sat".

en: An individual can have more than one set of parents.  For example, birth and adopted.
sr-Latn: Osoba može imati više od jednog skupa roditelja. Na primer, biološke i usvojiteǉe.

note: I18N: Description of the “Interactive tree” module
en: An interactive tree, showing all the ancestors and descendants of an individual.
sr-Latn: Interaktivno stablo, prikazuje sve pretke i potomke osobe.

en: An unexpected database error occurred.
sr-Latn: Dogodila se neočekivana greška baze.

en: An upgrade is available.
sr-Latn: Dostupna je nova verzija.

note: I18N: Name of a module/report I18N: Name of a module/chart
en: Ancestors
sr-Latn: Preci

en: Ancestors interest
sr-Latn: Interes predaka

en: Ancestors of
sr-Latn: Preci od

note: I18N: %s is an individual’s name
en: Ancestors of %s
sr-Latn: Preci osobe %s

en: Ancestral file number
sr-Latn: Broj datoteke predaka

note: I18N: GEDCOM tag _APID
en: Ancestry PID
sr-Latn: PID predaka

note: I18N: GEDCOM tag _APID
en: Ancestry.com source identifier
sr-Latn: Ancestry.com identifikator izvora

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Anchorage, Alaska, United States
sr-Latn: Ankoriǆ, Aǉaska, Sjediǌene Američke Države

note: I18N: Name of a country or state
en: Andorra
sr-Latn: Andora

note: I18N: Name of a country or state
en: Anguilla
sr-Latn: Angila

en: Anniversary
sr-Latn: Godišnjica

en: Anniversary calendar
sr-Latn: Kalendar godišnjica

en: Annulment
sr-Latn: Poništavanje

en: Answer
sr-Latn: Odgovor

note: I18N: Name of a country or state
en: Antarctica
sr-Latn: Antarktída

note: I18N: Name of a country or state
en: Antigua and Barbuda
sr-Latn: Antigua a Barbuda

en: Anyone with a user account can access this website.
sr-Latn: Svi sa korisničkim nalogom mogu da pristupe ovoj internet stranici.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Apia, Samoa
sr-Latn: Apija, Samoa

en: Application ID
sr-Latn: ID aplikacije

en: Application name
sr-Latn: Naziv aplikacije

en: Apply privacy settings
sr-Latn: Primeni podešavanja privatnosti

note: I18N: Label for checkbox
en: Apply these preferences to all family trees
sr-Latn: Primeni ova podešavanja na sva porodična stabla

note: I18N: Label for checkbox
en: Apply these preferences to new family trees
sr-Latn: Primeni ova podešavanja na nova porodična stabla

en: Approved
sr-Latn: Odobreno

en: Approved by administrator
sr-Latn: Odobren od strane administratora

[ctx: Abbreviation for April]
en: Apr
sr-Latn: apr

[ctx: GENITIVE]
en: April
sr-Latn: aprila

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: April
sr-Latn: aprila

[ctx: LOCATIVE]
en: April
sr-Latn: aprilu

en: Are you sure you want to delete the link to “%s”?
sr-Latn: Da li si ste sigurni da želite da obrišete link do “%s”?

en: Are you sure you want to delete this fact?
sr-Latn: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu činjenicu?

en: Are you sure you want to delete this message? It cannot be retrieved later.
sr-Latn: Jeste li sigurni da želite da obrišete ovu poruku? Brisanje je nepovratno.

en: Are you sure you want to delete “%s”?
sr-Latn: Jeste li sigurni da želite izbrisati „%s”?

en: Are you sure you want to reject all the changes to this family tree?
sr-Latn: Jeste li sigurni da želite da odbacite sve izmene na ovom porodičnom stablu?

en: Are you sure you want to remove this item from your list of favorites?
sr-Latn: Jeste li sigurni da želite obrisati ovu stavku sa vaše liste favorita?

note: I18N: Name of a country or state
en: Armenia
sr-Latn: Armenija

en: As well as using the toolbar to apply HTML formatting, you can insert database fields which are updated automatically. These special fields are marked with <b>#</b> characters. For example <b>#totalFamilies#</b> will be replaced with the actual number of families in the database. Advanced users may wish to apply CSS classes to their text, so that the formatting matches the currently selected theme.
sr-Latn: Kada koristite alatnu traku za HTML formatiranje, možete ubaciti polje iz baze podataka koje će se ažurirati automatski. To specijalno polje je označeno sa <b>#</b> znakom. Na primer <b>#totalFamilies#</b> će biti prepisano sa aktuelnim brojem porodica u bazi podataka. Napredni korisnici mogu poželeti primeniti CCS klase na svoj tekst, tako da formatiranje odgovara trenutno odabranoj temi.

en: Asia
sr-Latn: Azija

en: Associate
sr-Latn: Saradnik

en: Associate events with this source
sr-Latn: Povežite događaje sa ovim izvorom

en: Associated events
sr-Latn: Povezani događaji

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Asuncion, Paraguay
sr-Latn: Asunsion, Paragvaj

note: I18N: Name of a country or state
en: At sea
sr-Latn: Na mori

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Atlanta, Georgia, United States
sr-Latn: Atlanta, ǅorǆija, Sjediǌene Američke Države

en: Attendant
sr-Latn: Staratelj

[ctx: FEMALE]
en: Attendant
sr-Latn: Starateljica

[ctx: MALE]
en: Attendant
sr-Latn: Staratelj

en: Attending
sr-Latn: Prisutan

[ctx: FEMALE]
en: Attending
sr-Latn: Prisutna

[ctx: MALE]
en: Attending
sr-Latn: Prisutan

[ctx: Abbreviation for August]
en: Aug
sr-Latn: avg

[ctx: GENITIVE]
en: August
sr-Latn: avgusta

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: August
sr-Latn: avgusta

[ctx: LOCATIVE]
en: August
sr-Latn: avgustu

[ctx: NOMINATIVE]
en: August
sr-Latn: Avgust

note: I18N: Name of a country or state
en: Australia
sr-Latn: Avstralija

note: I18N: Name of a country or state
en: Austria
sr-Latn: Avstrija

en: Author
sr-Latn: Autor

en: Author of last change
sr-Latn: Autor poslednje promene

note: I18N: Automatic suggestions when you type
en: Autocomplete
sr-Latn: Automatsko dovršavanje

en: Automatically accept changes made by this user
sr-Latn: Automatski prihvati izmene koje je uneo ovaj korisnik

note: I18N: A configuration setting
en: Automatically expand notes
sr-Latn: Automatski proširi beleške

note: I18N: A configuration setting
en: Automatically expand sources
sr-Latn: Automatski proširi izvore

en: Average age
sr-Latn: Prosečna starost

en: Average age at death
sr-Latn: Prosečna starost umrlih

en: Average age at marriage
sr-Latn: Prosečna starost pri venčavanju

en: Average age in century of marriage
sr-Latn: Prosečna starost u veku braka

en: Average age related to death century
sr-Latn: Prosečna starost vezana za smrtni vek

en: Average number
sr-Latn: Prosečan broj

en: Average number of children per family
sr-Latn: Prosečan broj dece po porodici

note: I18N: help text for family tree / GEDCOM file names
en: Avoid spaces and punctuation. A family name might be a good choice.
sr-Latn: Izbegavajte razmake i znakove interpunkcije. Porodično ime može biti dobar izbor.

note: I18N: Name of a country or state
en: Azerbaijan
sr-Latn: Azerbajdžan

note: I18N: Name of a country or state
en: Azores
sr-Latn: Azory

note: I18N: Name of a country or state
en: Bahamas
sr-Latn: Bahamy

note: I18N: Name of a country or state
en: Bahrain
sr-Latn: Bahrajn

note: I18N: Name of a country or state
en: Bangladesh
sr-Latn: Bangladéš

en: Baptism
sr-Latn: Krštenje

en: Baptism of a brother
sr-Latn: Krštenje brata

en: Baptism of a child
sr-Latn: Krštenje deteta

en: Baptism of a daughter
sr-Latn: Krštenje kćeri

en: Baptism of a grandchild
sr-Latn: Krštenje unuka

en: Baptism of a granddaughter
sr-Latn: Krštenje unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
sr-Latn: Krštenje unuke

[ctx: son’s daughter]
en: Baptism of a granddaughter
sr-Latn: Krštenje unuke

en: Baptism of a grandson
sr-Latn: Krštenje unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Baptism of a grandson
sr-Latn: Krštenje unuka

[ctx: son’s son]
en: Baptism of a grandson
sr-Latn: Krštenje unuka

en: Baptism of a half-brother
sr-Latn: Krštenje polubrata

en: Baptism of a half-sibling
sr-Latn: Krštenje polusestre/polubrata

en: Baptism of a half-sister
sr-Latn: Krštenje polusestre

en: Baptism of a sibling
sr-Latn: Krštenje brata/sestre

en: Baptism of a sister
sr-Latn: Krštenje sestre

en: Baptism of a son
sr-Latn: Krštenje sina

en: Bar mitzvah
sr-Latn: Bar micva

en: Base GEDCOM tag
sr-Latn: Osnovna GEDCOM oznaka

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Baton Rouge, Louisiana, United States
sr-Latn: Baton Ruž, Luizijana, Sjediǌene Američke Države

en: Begins with
sr-Latn: Počinje sa

note: I18N: Name of a country or state
en: Belarus
sr-Latn: Bielorusko

note: I18N: Name of a country or state
en: Belgium
sr-Latn: Belgija

note: I18N: Name of a country or state
en: Bermuda
sr-Latn: Bermudy

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Bern, Switzerland
sr-Latn: Bern, Švajcarska

en: Best man
sr-Latn: Kum (venčani)

note: I18N: Name of a country or state
en: Bhutan
sr-Latn: Bhután

en: Bibliography
sr-Latn: Bibliografija

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Billings, Montana, United States
sr-Latn: Bilings, Montana, Sjediǌene Američke Države

en: Binary data object
sr-Latn: Binarni data objekat

en: Bing™ webmaster tools
sr-Latn: Bing™ webmaster alati

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Birmingham, Alabama, United States
sr-Latn: Birmingem, Alabama, Sjediǌene Američke Države

en: Birth
sr-Latn: Rođenje

[ctx: Female pedigree]
en: Birth
sr-Latn: Rođena

[ctx: Male pedigree]
en: Birth
sr-Latn: Rođen

[ctx: Pedigree]
en: Birth
sr-Latn: Rođen/a

en: Birth by country
sr-Latn: Rođenja po državi

en: Birth date range end
sr-Latn: Do datuma rođenja

en: Birth date range start
sr-Latn: Od datuma rođenja

en: Birth name
sr-Latn: Ime

en: Birth of a brother
sr-Latn: Rođenje brata

en: Birth of a child
sr-Latn: Rođenje deteta

en: Birth of a daughter
sr-Latn: Rođenje kćeri

en: Birth of a grandchild
sr-Latn: Rođenje unučeta

en: Birth of a granddaughter
sr-Latn: Rođenje unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
sr-Latn: Rođenje unuke

[ctx: son’s daughter]
en: Birth of a granddaughter
sr-Latn: Rođenje unuke

en: Birth of a grandson
sr-Latn: Rođenje unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Birth of a grandson
sr-Latn: Rođenje unuka

[ctx: son’s son]
en: Birth of a grandson
sr-Latn: Rođenje unuka

en: Birth of a half-brother
sr-Latn: Rođenje polubrata

en: Birth of a half-sibling
sr-Latn: Rođenje polubrata/sestre

en: Birth of a half-sister
sr-Latn: Rođenje polusestre

en: Birth of a sibling
sr-Latn: Rođenje brata/sestre

en: Birth of a sister
sr-Latn: Rođenje sestre

en: Birth of a son
sr-Latn: Rođenje sina

en: Birth parents
sr-Latn: Roditelji

en: Birth places
sr-Latn: Mesta rođenja

en: Birthplace contains
sr-Latn: Mesto rođenja sadrži

note: I18N: Name of a module/report
en: Births
sr-Latn: Rođenja

en: Births by century
sr-Latn: Rođenja po veku

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Bismarck, North Dakota, United States
sr-Latn: Bizmark, Severna Dakota, Sjediǌene Američke Države

en: Blessing
sr-Latn: Blagoslov

en: Block
sr-Latn: Blok

en: Blocks
sr-Latn: Blokovi

note: I18N: The name of a colour-scheme
en: Blue Lagoon
sr-Latn: Plava Laguna

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Bogota, Colombia
sr-Latn: Bogota, Kolumbija

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Boise, Idaho, United States
sr-Latn: Boise, Idaho, Sjedinjene Američke Države

note: I18N: Name of a country or state
en: Bolivia
sr-Latn: Bolívia

note: I18N: Type of media object
en: Book
sr-Latn: Knjiga

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Born in the covenant
sr-Latn: Rođen u zajednici

note: I18N: Name of a country or state
en: Bosnia and Herzegovina
sr-Latn: Bosna in Hercegovina

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Boston, Massachusetts, United States
sr-Latn: Boston, Massachusetts, Sjedinjene Američke Države

en: Both alive
sr-Latn: Oboje živi

en: Both dead
sr-Latn: Oboje umrli

note: I18N: Name of a country or state
en: Botswana
sr-Latn: Bocvana

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Bountiful, Utah, United States
sr-Latn: Bountiful, Utah, Sjedinjene Američke Države

note: I18N: Name of a country or state
en: Bouvet Island
sr-Latn: Bouvetov ostrov

note: I18N: Name of a module/list I18N: Branches of a family tree
en: Branches
sr-Latn: Grane

note: I18N: %s is a surname
en: Branches of the %s family
sr-Latn: Grane %s familije

note: I18N: Name of a country or state
en: Brazil
sr-Latn: Brazilija

en: Bridesmaid
sr-Latn: Deveruša

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Brigham City, Utah, United States
sr-Latn: Brigham City, Utah, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Brisbane, Australia
sr-Latn: Brisbane, Australija

note: I18N: Name of a country or state
en: British Indian Ocean Territory
sr-Latn: Britské indickooceánske územie

note: I18N: Name of a country or state
en: British Virgin Islands
sr-Latn: Britské Panenské ostrovy

en: Brother
sr-Latn: Brat

note: I18N: Name of a country or state
en: Brunei Darussalam
sr-Latn: Brunei Daressalam

note: I18N: Name of a country or state
en: Bulgaria
sr-Latn: Bolgarija

en: Burial
sr-Latn: Pokop

en: Burial of a brother
sr-Latn: Pokop brata

en: Burial of a child
sr-Latn: Pokop deteta

en: Burial of a daughter
sr-Latn: Pokop kćeri

en: Burial of a father
sr-Latn: Pokop oca

en: Burial of a grandchild
sr-Latn: Pokop unuka

en: Burial of a granddaughter
sr-Latn: Pokop unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
sr-Latn: Pokop unuke

[ctx: son’s daughter]
en: Burial of a granddaughter
sr-Latn: Pokop unuke

en: Burial of a grandfather
sr-Latn: Pokop dede

en: Burial of a grandmother
sr-Latn: Pokop bake

en: Burial of a grandparent
sr-Latn: Pokop dede/bake

en: Burial of a grandson
sr-Latn: Pokop unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Burial of a grandson
sr-Latn: Pokop unuka

[ctx: son’s son]
en: Burial of a grandson
sr-Latn: Pokop unuka

en: Burial of a half-brother
sr-Latn: Pokop polubrata

en: Burial of a half-sibling
sr-Latn: Pokop polubrata/polusestre

en: Burial of a half-sister
sr-Latn: Pokop polusestre

en: Burial of a husband
sr-Latn: Pokop muža

en: Burial of a maternal grandfather
sr-Latn: Pokop dede po majci

en: Burial of a maternal grandmother
sr-Latn: Pokop bake po majci

en: Burial of a mother
sr-Latn: Pokop majke

en: Burial of a parent
sr-Latn: Pokop roditelja

en: Burial of a paternal grandfather
sr-Latn: Pokop dede po ocu

en: Burial of a paternal grandmother
sr-Latn: Pokop bake po ocu

en: Burial of a sibling
sr-Latn: Pokop brata/sestre

en: Burial of a sister
sr-Latn: Pokop sestre

en: Burial of a son
sr-Latn: Pokop sina

en: Burial of a spouse
sr-Latn: Pokop supružnika

en: Burial of a wife
sr-Latn: Pokop žene

en: Burial place contains
sr-Latn: Mesto pokopa sadrži

note: I18N: Name of a module/report
en: Burials
sr-Latn: Sahrane

en: Buyer
sr-Latn: Kupac

[ctx: FEMALE]
en: Buyer
sr-Latn: Kupac

[ctx: MALE]
en: Buyer
sr-Latn: Kupac

note: I18N: Help text for the "Port number" site configuration setting
en: By default, SMTP works on port 25.
sr-Latn: Normalno SMTP radi na portu 25.

note: I18N: Name of a module.
en: CSS and JS
sr-Latn: CSS i JS

en: Calculating…
sr-Latn: Izračunavam…

note: I18N: Name of a module
en: Calendar
sr-Latn: Kalendar

note: I18N: A configuration setting
en: Calendar conversion
sr-Latn: Konverzija kalendara

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Calgary, Alberta, Canada
sr-Latn: Calgary, Alberta, Kanada

en: Call number
sr-Latn: Kontakt broj

note: I18N: Name of a country or state
en: Cambodia
sr-Latn: Kambodža

note: I18N: Name of a country or state
en: Cameroon
sr-Latn: Kamerun

note: I18N: Name of a country or state
en: Canada
sr-Latn: Kanada

note: I18N: Name of a country or state
en: Cape Verde
sr-Latn: Kapverdy

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Caracas, Venezuela
sr-Latn: Karakas, Venecuela

note: I18N: Type of media object
en: Card
sr-Latn: Kartica

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Cardston, Alberta, Canada
sr-Latn: Cardston, Alberta, Kanada

en: Caste
sr-Latn: Kasta

en: Categories
sr-Latn: Kategorije

en: Category
sr-Latn: Kategorija

en: Cause
sr-Latn: Uzrok

en: Cause of death
sr-Latn: Uzrok smrti

en: Caution! This may take a long time. Be patient.
sr-Latn: Oprez! Ovo može trajati duže vreme. Budite strpljivi.

note: I18N: Name of a country or state
en: Cayman Islands
sr-Latn: Kajmanské ostrovy

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Cebu City, Philippines
sr-Latn: Cebu City, Filipini

en: Cemetery
sr-Latn: Groblje

en: Census
sr-Latn: Popis

note: I18N: Name of a module
en: Census assistant
sr-Latn: Asistent za popis

en: Census date
sr-Latn: Datum popisa

en: Census date and place
sr-Latn: Datum i mesto popisa

en: Census place
sr-Latn: Mesto popisa

en: Census transcript
sr-Latn: Prepis popisa

note: I18N: Name of a country or state
en: Central African Republic
sr-Latn: Centralnoafrička republika

en: Century
sr-Latn: Vek

note: I18N: Type of media object
en: Certificate
sr-Latn: Sertifikat

en: Certificate number
sr-Latn: Broj certifikata

note: I18N: Name of a country or state
en: Chad
sr-Latn: Čad

en: Change family members
sr-Latn: Promeni članove porodice

en: Change the “Home page” blocks
sr-Latn: Promeni blokove na "Početna stranica"

en: Change the “My page” blocks
sr-Latn: Promeni blokove na "Moja stranica"

note: I18N: [a record was] Changed on <date/time>
en: Changed by %1$s
sr-Latn: Promenio %1$s

note: I18N: [a record was] Changed on <date/time>
en: Changed on %1$s
sr-Latn: Promenjeno %1$s

note: I18N: [a record was] Changed on <date/time> by <user>
en: Changed on %1$s by %2$s
sr-Latn: Promenjeno %1$s od %2$s

note: I18N: Name of a module/report
en: Changes
sr-Latn: Izmene

en: Changes in the last %s day | Changes in the last %s days
sr-Latn[0]: Promene u poslednjih %s dan
sr-Latn[1]: Promene u poslednja %s dana
sr-Latn[2]: Promene u poslednjih %s dana

en: Changes log
sr-Latn: Dnevnik promena

en: Character encoding
sr-Latn: Kodiranje karaktera

en: Character set
sr-Latn: Skup znakova

en: Chart
sr-Latn: Grafikon

en: Chart preferences
sr-Latn: Podešavanje grafikona

en: Chart type
sr-Latn: Tip grafikona

note: I18N: Name of a module/block I18N: Name of a module
en: Charts
sr-Latn: Grafikoni

en: Check for errors
sr-Latn: Proveri greške

en: Check for new version
sr-Latn: Proverite da li postoji nova verzija

en: Check for pending changes…
sr-Latn: Proveri izmene na čekanju…

en: Checking server capacity
sr-Latn: Provera kapaciteta servera

en: Checking server configuration
sr-Latn: Provera serverskih podešavanja

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Chicago, Illinois, United States
sr-Latn: Chicago, Illinois, USA

en: Child
sr-Latn: Dete

en: Child of
sr-Latn: Dete od

note: I18N: e.g. “Child of [father name & mother name]”
en: Child of %s
sr-Latn: Dete od %s

en: Children
sr-Latn: Deca

en: Children in family
sr-Latn: Deca u porodici

en: Children of
sr-Latn: Deca osobe

note: I18N: In the Icelandic surname tradition, ...
en: Children take a patronym instead of a surname.
sr-Latn: Deca uzimaju patronim umesto prezimena.

note: I18N: In the Spanish surname tradition, ...
en: Children take one surname from the father and one surname from the mother.
sr-Latn: Dete uzima jedno prezime od oca i jedno prezime od majke.

note: I18N: In the Portuguese surname tradition, ...
en: Children take one surname from the mother and one surname from the father.
sr-Latn: Dete uzima jedno prezime od majke i jedno prezime od oca.

note: I18N: In the patrilineal surname tradition, ...
en: Children take their father’s surname.
sr-Latn: Dete uzima očevo prezime.

note: I18N: In the matrilineal surname tradition, ...
en: Children take their mother’s surname.
sr-Latn: Dete uzima majčino prezime.

note: I18N: Name of a country or state
en: Chile
sr-Latn: Čile

note: I18N: Name of a country or state
en: China
sr-Latn: Kina

en: Choose a report to run
sr-Latn: Odaberite izveštaj koji želite pokrenuti

en: Choose relatives
sr-Latn: Odaberi rodbinu

en: Choose user defined welcome text typed below
sr-Latn: Izaberi korisnički definisan tekst dobrodošlice napisan ispod

en: Christening
sr-Latn: Krštenje

en: Christening of a brother
sr-Latn: Krštenje brata

en: Christening of a child
sr-Latn: Krštenje deteta

en: Christening of a daughter
sr-Latn: Krštenje kćeri

en: Christening of a grandchild
sr-Latn: Krštenje unuka

en: Christening of a granddaughter
sr-Latn: Krštenje unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
sr-Latn: Krštenje unuke

[ctx: son’s daughter]
en: Christening of a granddaughter
sr-Latn: Krštenje unuke

en: Christening of a grandson
sr-Latn: Krštenje unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Christening of a grandson
sr-Latn: Krštenje unuka

[ctx: son’s son]
en: Christening of a grandson
sr-Latn: Krštenje unuka

en: Christening of a half-brother
sr-Latn: Krštenje polubrata

en: Christening of a half-sibling
sr-Latn: Krštenje polubrata/polusestre

en: Christening of a half-sister
sr-Latn: Krštenje polusestre

en: Christening of a sibling
sr-Latn: Krštenje brata ili sestre

en: Christening of a sister
sr-Latn: Krštenje sestre

en: Christening of a son
sr-Latn: Krštenje sina

note: I18N: Name of a country or state
en: Christmas Island
sr-Latn: Vianočný ostrov

en: Circumciser
sr-Latn: Obrezivač

en: Circumcision
sr-Latn: Obrezivanje

en: Citation
sr-Latn: Citat

en: Citation details
sr-Latn: Detalj citata

en: Citizenship
sr-Latn: Državljanstvo

en: City
sr-Latn: Grad

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Ciudad Juarez, Mexico
sr-Latn: Ciudad Juarez, Meksiko

en: Civil marriage
sr-Latn: Građanski brak

en: Civil registrar
sr-Latn: Matičar

[ctx: FEMALE]
en: Civil registrar
sr-Latn: Matičarka

[ctx: MALE]
en: Civil registrar
sr-Latn: Matičar

en: Clean up data folder
sr-Latn: Čišćenje data fascikle

note: I18N: Name of a module
en: Clippings cart
sr-Latn: Kresanje stabla

note: I18N: Type of media object
en: Coat of arms
sr-Latn: Grb

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Cochabamba, Bolivia
sr-Latn: Cochabamba, Bolivija

note: I18N: Name of a country or state
en: Cocos (Keeling) Islands
sr-Latn: Kokosové ostrovy

en: Cohabitation
sr-Latn: Zajednički život

note: I18N: Name of a country or state
en: Colombia
sr-Latn: Kolumbija

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Colonia Juarez, Mexico
sr-Latn: Colonia Juarez, Meksiko

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Columbia River, Washington, United States
sr-Latn: Columbia River, Washington, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Columbia, South Carolina, United States
sr-Latn: Columbia, South Carolina, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Columbus, Ohio, United States
sr-Latn: Columbus, Ohio, USA

en: Comment
sr-Latn: Komentar

en: Comments
sr-Latn: Komentari

en: Common law marriage
sr-Latn: Vanbračna zajednica

note: I18N: Description of the “Messages” module
en: Communicate directly with other users, using private messages.
sr-Latn: Komunicirajte neposredno sa drugim korisnicima, korišćenjem privatnih poruka.

note: I18N: Name of a country or state
en: Comoros
sr-Latn: Komori

note: I18N: Name of a module/chart
en: Compact tree
sr-Latn: Kompaktno stablo

note: I18N: %s is an individual’s name
en: Compact tree of %s
sr-Latn: Kompaktno stablo osobe %s

en: Comparison
sr-Latn: Poređenje

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Completed before 1970; date not available
sr-Latn: Završeno pre 1970.; datum nije dostupan

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Completed; date unknown
sr-Latn: Završeno; nepoznat datum

en: Completion date
sr-Latn: Datum završetka

en: Confirmation
sr-Latn: Potvrda

en: Connection to database server
sr-Latn: Konekcija na server baze podataka

note: I18N: Name of a module
en: Contact information
sr-Latn: Kontakt podaci

en: Contact method
sr-Latn: Metod komunikacije

en: Contains
sr-Latn: Sadrži

en: Content
sr-Latn: Sadržaj

en: Continuation
sr-Latn: Nastavak

en: Control panel
sr-Latn: Kontrolna ploča

note: I18N: Name of a module
en: Convert %s tags to GEDCOM 5.5.1
sr-Latn: Konvertuj %s tagove u GEDCOM 5.5.1

note: I18N: Label for option
en: Convert to
sr-Latn: Pretvori u

note: I18N: Name of a country or state
en: Cook Islands
sr-Latn: Cookove ostrovy

en: Cookies
sr-Latn: Kolačići

en: Coordinates
sr-Latn: Koordinate

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Copenhagen, Denmark
sr-Latn: Kopenhagen, Danska

en: Copy
sr-Latn: Kopiraj

note: I18N: Copy all the records from [family tree 1] into [family tree 2]
en: Copy all the records from %1$s into %2$s.
sr-Latn: Kopiraj sve zapise iz %1$s u %2$s.

en: Copy files…
sr-Latn: Kopiraj datoteke…

en: Copy the URL of the record to the clipboard
sr-Latn: Kopirajte URL zapis u "clipboard"

en: Copyright
sr-Latn: Autorska prava

en: Corporation
sr-Latn: Korporacija

note: I18N: Description of a “Data fix” module
en: Correct NAME records of the form “John/DOE/” or “John /DOE”, as produced by older genealogy programs.
sr-Latn: Ispravi zapise NAME (IME) u obilku 'John/DOE/' ili 'John /DOE', kao što su to radili stari genealoški programi.

en: Correspondence
sr-Latn: Prepiska

note: I18N: Name of a country or state
en: Costa Rica
sr-Latn: Kostarika

note: I18N: Name of a country or state
en: Cote d’Ivoire
sr-Latn: Obala Slonovače

en: Could not verify the information you entered. Please try again or contact the site administrator for more information.
sr-Latn: Nije bilo moguće proveriti informacije koje ste uneli. Molimo pokušajte ponovno ili kontaktirajte administratora za više informacija.

note: I18N: Description of the “Hit counters” module
en: Count the visits to each page
sr-Latn: Broji posete svakoj stranici

en: Country
sr-Latn: Država

en: Create
sr-Latn: Kreiraj

en: Create a family tree
sr-Latn: Kreiraj novo porodično stablo

en: Create a location
sr-Latn: Kreiraj lokaciju

en: Create a media object
sr-Latn: Kreiraj novi medijski objekat

en: Create a repository
sr-Latn: Kreiraj novo skladište

en: Create a shared note
sr-Latn: Napravi novu zajedničku belešku

en: Create a shared note using the census assistant
sr-Latn: Kreiraj novu deljenu zabelešku koristeći asistenta

en: Create a source
sr-Latn: Kreiraj novi izvor

en: Create a submission
sr-Latn: Kreiraj prijavu

en: Create a submitter
sr-Latn: Kreiraj podnosioca prijave

en: Create a temporary folder…
sr-Latn: Kreiraj privremenu fasciklu…

en: Create a unique filename
sr-Latn: Kreiraj jedinstveno ime datoteke

en: Create an individual
sr-Latn: Kreiraj novu osobu

note: I18N: %s is a link/URL
en: Create maps using %s.
sr-Latn: Kreirajte mape koristeći %s.

en: Create your own chart
sr-Latn: Kreirajte svoj grafikon

en: Create, update, and delete a family tree for every GEDCOM file in the data folder.
sr-Latn: Kreirajte, ažurirajte i obrišite porodično stablo za svaku GEDCOM datoteku u fascikli sa podacima.

note: I18N: GEDCOM tag _CREA
en: Created at
sr-Latn: Kreirano

en: Creation date
sr-Latn: Datum kreiranja

en: Creation time
sr-Latn: Vreme kreiranja

en: Cremation
sr-Latn: Kremacija

en: Cremation of a brother
sr-Latn: Kremiranje brata

en: Cremation of a child
sr-Latn: Kremacija deteta

en: Cremation of a daughter
sr-Latn: Kremacija kćeri

en: Cremation of a father
sr-Latn: Kremacija oca

en: Cremation of a grandchild
sr-Latn: Kremacija unuka/unuke

en: Cremation of a granddaughter
sr-Latn: Kremacija unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
sr-Latn: Kremacija unuke po kćeri

[ctx: son’s daughter]
en: Cremation of a granddaughter
sr-Latn: Kremacija unuke po sinu

en: Cremation of a grandfather
sr-Latn: Kremacija dede

en: Cremation of a grandmother
sr-Latn: Kremacija bake

en: Cremation of a grandparent
sr-Latn: Kremacija babe ili dede

en: Cremation of a grandson
sr-Latn: Kremacija unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Cremation of a grandson
sr-Latn: Kremacija unuka po kćeri

[ctx: son’s son]
en: Cremation of a grandson
sr-Latn: Kremacija unuka po sinu

en: Cremation of a half-brother
sr-Latn: Kremacija polubrata

en: Cremation of a half-sibling
sr-Latn: Kremacija polubrata/polusestre

en: Cremation of a half-sister
sr-Latn: Kremiranje polusestre

en: Cremation of a husband
sr-Latn: Kremacija supruga

en: Cremation of a maternal grandfather
sr-Latn: Kremacija dede po majci

en: Cremation of a maternal grandmother
sr-Latn: Kremacija bake po majci

en: Cremation of a mother
sr-Latn: Kremacija majke

en: Cremation of a parent
sr-Latn: Kremacija roditelja

en: Cremation of a paternal grandfather
sr-Latn: Kremacija dede po ocu

en: Cremation of a paternal grandmother
sr-Latn: Kremacija bake po ocu

en: Cremation of a sibling
sr-Latn: Kremacija brata/sestre

en: Cremation of a sister
sr-Latn: Kremacija sestre

en: Cremation of a son
sr-Latn: Kremacija sina

en: Cremation of a spouse
sr-Latn: Kremacija supružnika

en: Cremation of a wife
sr-Latn: Kremacija žene

note: I18N: Name of a country or state
en: Croatia
sr-Latn: Hrvatska

note: I18N: Name of a country or state
en: Cuba
sr-Latn: Kuba

en: Custom
sr-Latn: Prilagođen

en: Custom GEDCOM tags
sr-Latn: Prilagođene GEDCOM oznake

en: Custom GEDCOM tags are discouraged. Try to use only standard GEDCOM tags.
sr-Latn: Prilagođene GEDCOM oznake se ne preporučuju. Pokušajte da koristite samo standardne GEDCOM oznake.

en: Custom event
sr-Latn: Prilagođeni događaj

en: Custom module
sr-Latn: Prilagođeni modul

note: I18N: A configuration setting
en: Custom welcome text
sr-Latn: Prilagođeni tekst dobrodošlice

en: Customize this page
sr-Latn: Prilagodite ovu stranicu

note: I18N: Name of a country or state
en: Cyprus
sr-Latn: Kipar

note: I18N: Name of a country or state
en: Czech Republic
sr-Latn: Češka Republika

note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/DomainKeys_Identified_Mail
en: DKIM digital signature
sr-Latn: DKIM digitalni potpis

en: DNA markers
sr-Latn: DNA markeri

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Dallas, Texas, United States
sr-Latn: Dallas, Texas, USA

en: Data
sr-Latn: Podaci

en: Data controller
sr-Latn: Kontroler podataka

en: Data fix
sr-Latn: Popravka podataka

en: Data fixes
sr-Latn: Ispravke podataka

en: Data fixes can require lots of slow calculations, so it is not possible to create an exact list of records that need to be updated.
sr-Latn: Ispravke podataka mogu zahtevati puno sporih izračunavanja, tako da nije moguće prikazati tačnu listu zapisa koje treba ažurirati.

note: I18N: A configuration setting
en: Data folder
sr-Latn: Fascikla podataka

en: Database connection
sr-Latn: Konekcija baze podataka

en: Database name
sr-Latn: Ime baze podataka

en: Database password
sr-Latn: Lozinka baze podataka

en: Database type
sr-Latn: Tip baze podataka

en: Database user account
sr-Latn: Korisničko ime baze podataka

en: Date
sr-Latn: Datum

en: Date differences
sr-Latn: Razlika datuma

en: Date of LDS baptism
sr-Latn: Datum LDS krštenja

en: Date of LDS child sealing
sr-Latn: Datum LDS zapečaćivanja deteta

en: Date of LDS confirmation
sr-Latn: Datum LDS potvrde

en: Date of LDS endowment
sr-Latn: Datum zadužbine LDS

en: Date of LDS spouse sealing
sr-Latn: Datum pečaćenja supružnika LDS

en: Date of adoption
sr-Latn: Datum usvajanja

en: Date of baptism
sr-Latn: Datum krštenja

en: Date of bar mitzvah
sr-Latn: Datum bar micve

en: Date of bat mitzvah
sr-Latn: Datum bat micve

en: Date of birth
sr-Latn: Datum rođenja

en: Date of blessing
sr-Latn: Datum blagoslova

en: Date of brit milah
sr-Latn: Datum brit milaha

en: Date of burial
sr-Latn: Datum pokopa

en: Date of christening
sr-Latn: Datum krštenja

en: Date of confirmation
sr-Latn: Datum potvrde

en: Date of cremation
sr-Latn: Datum kremacije

en: Date of death
sr-Latn: Datum smrti

en: Date of divorce
sr-Latn: Datum razvoda

en: Date of emigration
sr-Latn: Datum emigracije

en: Date of engagement
sr-Latn: Datum veridbe

en: Date of entry in original source
sr-Latn: Datum upisa u originalnom izvoru

en: Date of event
sr-Latn: Datum događaja

en: Date of first communion
sr-Latn: Datum prve pričesti

en: Date of immigration
sr-Latn: Datum imigracije

en: Date of last change
sr-Latn: Datum poslednje promene

en: Date of marriage
sr-Latn: Datum venčanja

en: Date of marriage banns
sr-Latn: Datum objave braka

en: Date of naturalization
sr-Latn: Datum državljanstva

en: Date of ordination
sr-Latn: Datum odluke

en: Date of residence
sr-Latn: Datum prebivališta

en: Date of status change
sr-Latn: Datum promene statusa

en: Date period
sr-Latn: Vremenski period

en: Date periods are used to indicate that a fact, such as an occupation, continued for a period of time.
sr-Latn: Vremenski period se koristi da se činjenica, kao što je zanimanje, nastavlja za neki vremenski period.

en: Date range
sr-Latn: Vremenski okvir

en: Date ranges are used to indicate that an event, such as a birth, happened on an unknown date within a possible range.
sr-Latn: Vremanski okvir se koristi kada se događaj, kao što je rođenje, dogodio na nepoznati datum unutar mogućeg raspona datuma.

en: Date registered
sr-Latn: Datum registracije

en: Date sent
sr-Latn: Datum slanja

note: I18N: Help text for the “Calendar conversion” configuration setting
en: Dates are only converted if they are valid for the calendar. For example, only dates between %1$s and %2$s will be converted to the French calendar and only dates after %3$s will be converted to the Gregorian calendar.
sr-Latn: Datumi su pretvoreni samo ako su ispravni za određeni kalendar. Primer: Samo datumi između %1$s i %2$s će biti pretvoreni u Francuski kalendar i samo datumi posle %3$s će biti pretvoreni u Gregorijanski kalendar.

en: Dates are stored using English abbreviations and keywords. Shortcuts are available as alternatives to these abbreviations and keywords.
sr-Latn: Datumi su sačuvani koristeći engleske skraćenice i reči. Skraćenice su omogućene kao alternativa tim skraćenicama i rečima.

en: Daughter
sr-Latn: Ćerka

note: I18N: e.g. “Daughter of [father name & mother name]”
en: Daughter of %s
sr-Latn: Ćerka osobe %s

en: Day
sr-Latn: Dan

en: Day not set
sr-Latn: Dan nije postavljen

en: Day:
sr-Latn: Dan:

en: Dead
sr-Latn: Umrli

en: Death
sr-Latn: Smrt

en: Death by country
sr-Latn: Smrti po državi

en: Death date range end
sr-Latn: Do datuma smrti

en: Death date range start
sr-Latn: Od datuma smrti

en: Death of a brother
sr-Latn: Smrt brata

en: Death of a child
sr-Latn: Smrt deteta

en: Death of a daughter
sr-Latn: Smrt ćerke

en: Death of a father
sr-Latn: Smrt oca

en: Death of a grandchild
sr-Latn: Smrt unuka/unuke

en: Death of a granddaughter
sr-Latn: Smrt unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Death of a granddaughter
sr-Latn: Smrt unuke po kćeri

[ctx: son’s daughter]
en: Death of a granddaughter
sr-Latn: Smrt unuke po sinu

en: Death of a grandfather
sr-Latn: Smrt unuke

en: Death of a grandmother
sr-Latn: Smrt bake

en: Death of a grandparent
sr-Latn: Smrt babe/dede

en: Death of a grandson
sr-Latn: Smrt unuka/unuke

[ctx: daughter’s son]
en: Death of a grandson
sr-Latn: Smrt unuka

[ctx: son’s son]
en: Death of a grandson
sr-Latn: Smrt unuka

en: Death of a half-brother
sr-Latn: Smrt polubrata

en: Death of a half-sibling
sr-Latn: Smrt polubrata/polusestre

en: Death of a half-sister
sr-Latn: Smrt polusestre

en: Death of a husband
sr-Latn: Smrt muža

en: Death of a maternal grandfather
sr-Latn: Smrt dede po majci

en: Death of a maternal grandmother
sr-Latn: Smrt bake po majci

en: Death of a mother
sr-Latn: Smrt majke

en: Death of a parent
sr-Latn: Smrt roditelja

en: Death of a paternal grandfather
sr-Latn: Smrt dede po ocu

en: Death of a paternal grandmother
sr-Latn: Smrt bake po ocu

en: Death of a sibling
sr-Latn: Smrt brata/sestre

en: Death of a sister
sr-Latn: Smrt sestre

en: Death of a son
sr-Latn: Smrt sina

en: Death of a spouse
sr-Latn: Smrt supružnika

en: Death of a wife
sr-Latn: Smrt žene

en: Death of one spouse
sr-Latn: Smrt jednog bračnog partnera

en: Death place contains
sr-Latn: Mesto smrti sadrži

en: Death places
sr-Latn: Mesta smrti

note: I18N: Name of a module/report
en: Deaths
sr-Latn: Smrti

en: Deaths by century
sr-Latn: Smrti po veku

en: Decade of birth
sr-Latn: Dekada rođenja

en: Decade of death
sr-Latn: Dekada smrti

en: Decade of marriage
sr-Latn: Dekada venčanja

[ctx: GENITIVE]
en: December
sr-Latn: decembra

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: December
sr-Latn: decembra

[ctx: LOCATIVE]
en: December
sr-Latn: decembru

[ctx: NOMINATIVE]
en: December
sr-Latn: Decembar

en: Default chart
sr-Latn: Osnovni grafikon

en: Default family tree
sr-Latn: Podrazumevano porodično stablo

note: I18N: A configuration setting
en: Default individual
sr-Latn: Početna osoba

note: I18N: A configuration setting
en: Default theme
sr-Latn: Podrazumevana tema

en: Definition
sr-Latn: Definicija

en: Degree
sr-Latn: Stepen

en: Delete
sr-Latn: Obriši

en: Delete inactive users
sr-Latn: Obriši neaktivne korisnike

en: Delete selected messages
sr-Latn: Obriši izabrane poruke

en: Delete the preferences for this module.
sr-Latn: Obriši podešavanja za ovaj modul.

en: Delete this name
sr-Latn: Obriši ime

en: Delete unused locations
sr-Latn: Izbrišite nekorišćene lokacije

en: Delete your account
sr-Latn: Obriši svoj korisnički nalog

en: Deleting the family will unlink all of the individuals from each other but will leave the individuals in place. Are you sure you want to delete this family?
sr-Latn: Brisanje porodice će izbrisati veze svih povezanih osoba ali će ostaviti osobe u bazi. Da li ste sigurni da želite izbrisati ovu porodicu?

en: Deleting…
sr-Latn: Brisanje…

note: I18N: Name of a country or state
en: Democratic Republic of the Congo
sr-Latn: Kongo (Kinshasa)

en: Demographic data
sr-Latn: Demografski podaci

note: I18N: Name of a country or state
en: Denmark
sr-Latn: Danska

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Denver, Colorado, United States
sr-Latn: Denver, Colorado, USA

en: Depending on your server configuration, you may be able to upgrade automatically.
sr-Latn: U zavisnosti od podešenosti servera, možda ćete biti u mogućnosti da izvršite nadogradnju automatski.

en: Descendant generations
sr-Latn: Potomak generacija

note: I18N: Name of a module/chart I18N: Name of a module/sidebar I18N: Name of a module/report
en: Descendants
sr-Latn: Potomci

en: Descendants interest
sr-Latn: Interesovanje potomaka

en: Descendants of
sr-Latn: Potomci osobe

note: I18N: %s is an individual’s name
en: Descendants of %s
sr-Latn: Potomci osobe %s

en: Description
sr-Latn: Opis

note: I18N: A configuration setting
en: Description META tag
sr-Latn: META tag za opis

en: Destination
sr-Latn: Odredište

en: Details
sr-Latn: Detalji

en: Details of the new user will be sent to the genealogy contact for the corresponding family tree.
sr-Latn: Detalji o novom korisniku će biti poslati kontaktu za genealogiju za odgovarajuće porodično stablo.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Detroit, Michigan, United States
sr-Latn: Detroit, Michigan, USA

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Dhu_al-Hijjah
en: Dhu al-Hijjah
sr-Latn: Zu-l-hidždžea

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Dhu_al-Hijjah
en: Dhu al-Hijjah
sr-Latn: Zu-l-hidždžeom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Dhu_al-Hijjah
en: Dhu al-Hijjah
sr-Latn: Zu-l-hidždžeu

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Dhu_al-Hijjah
en: Dhu al-Hijjah
sr-Latn: Zu-l-hidždže

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Dhu_al-Qi%27dah
en: Dhu al-Qi’dah
sr-Latn: Zu-l-ka'dea

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Dhu_al-Qi%27dah
en: Dhu al-Qi’dah
sr-Latn: Zu-l-ka'deom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Dhu_al-Qi%27dah
en: Dhu al-Qi’dah
sr-Latn: Zu-l-ka'deu

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Dhu_al-Qi%27dah
en: Dhu al-Qi’dah
sr-Latn: Zu-l-ka'de

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Died as a child: exempt
sr-Latn: Smrt u detinjstvu: izuzet

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Died before less than 1 year old, sealing not required.
sr-Latn: Umro pre manje od 1 godine, pečaćenje nije potrebno.

en: Differences
sr-Latn: Razlike

note: I18N: Help text for the “Calendar conversion” configuration setting
en: Different calendar systems are used in different parts of the world, and many other calendar systems have been used in the past. Where possible, you should enter dates using the calendar in which the event was originally recorded. You can then specify a conversion, to show these dates in a more familiar calendar. If you regularly use two calendars, you can specify two conversions and dates will be converted to both the selected calendars.
sr-Latn: U različitim delovima sveta koriste se različiti kalendari, i mnogi drugi kalendari su korišćeni u prošlosti. Kada je moguće, vi bi trebali upisivati datume koristeći kalendare po kojima je događaj originalno zabeležen. Tada odredite pretvaranje, da bi videli datume u vama poznatom kalendaru. Ako često koristite dva kalendara, možete odrediti dva pretvaranja i datumi će biti pretvoreni u oba označena kalendara.

en: Direct line ancestors
sr-Latn: Preci u direktnoj liniji

en: Direct line ancestors and their families
sr-Latn: Preci u direktnoj liniji i njihove porodice

note: I18N: %s is a number of records per page
en: Display %s
sr-Latn: Prikaži %s

note: I18N: Description of the “Favorites” module
en: Display and manage a family tree’s favorite pages.
sr-Latn: Prikaži i izmeni omiljene stranice porodičnog stabla.

note: I18N: Description of the “Favorites” module
en: Display and manage a user’s favorite pages.
sr-Latn: Prikaži i izmeni omiljene stranice korisnika.

en: Divorce
sr-Latn: Razvod

en: Divorce filed
sr-Latn: Podnet zahtev za razvod braka

en: Divorces by century
sr-Latn: Razvodi po veku

note: I18N: Name of a country or state
en: Djibouti
sr-Latn: Džbuti

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Do not seal, previous sealing canceled
sr-Latn: Ne pečati; prethodno pečaćenje prekinuto

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Do not seal: unauthorized
sr-Latn: Ne pečati: neautorizovano

note: I18N: Type of media object
en: Document
sr-Latn: Dokument

en: Domain name
sr-Latn: Ime domena

note: I18N: Name of a country or state
en: Dominica
sr-Latn: Dominika

note: I18N: Name of a country or state
en: Dominican Republic
sr-Latn: Dominikánska republika

en: Download
sr-Latn: Preuzimanje

en: Download %s…
sr-Latn: Preuzmite %s…

en: Download a .ICS file containing an anniversary
sr-Latn: Preuzmite .ICS datoteku koja sadrži godišnjicu

en: Download file
sr-Latn: Preuzmite datoteku

en: Drag the blocks to change their position.
sr-Latn: Prevuci blokove da bi promenili njihov položaj.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Draper, Utah, United States
sr-Latn: Draper, Utah, USA

en: Duplicate email address. A user with that email already exists.
sr-Latn: Dupla e-mail adresa. Korisnik sa tom e-mail adresom već postoji.

en: Duplicate username. A user with that username already exists. Please choose another username.
sr-Latn: Duplo korisničko ime. Korisnik sa tim imenom već postoji. Molimo odaberite drugo korisničko ime.

en: Each source records specific events, generally for a given date range and for a place jurisdiction. For example a Census records census events and church records record birth, marriage, and death events.<br><br>Select the events that are recorded by this source from the list of events provided. The date should be specified in a range format such as <i>FROM 1900 TO 1910</i>. The place jurisdiction is the name of the lowest jurisdiction that encompasses all lower-level places named in this source. For example, “Oneida, Idaho, USA” would be used as a source jurisdiction place for events occurring in the various towns within Oneida County. “Idaho, USA” would be the source jurisdiction place if the events recorded took place not only in Oneida County but also in other counties in Idaho.
sr-Latn: Svaki izvor beleži određene događaje, uglavnom za određeni period i za mesto nadležnosti. Na primer zapisi crkve beleže rođenja, venčanja i smrti.<br><br>Odaberite događaj koji je zabeležen ovim izvorom iz ponuđene liste događaja. Datum treba biti u formatu opsega kao na primer <i>FROM 1900 TO 1910</i>. Mesto nadležnosti je ime najniže nadležnosti koja obuhvata sva mesta niže nadležnosti navedena u tom izvoru. Na primer, „Vojvodina, Srbija” će biti korišćeno kao mesto izvora nadležnosti za događaj koji se dogodio u raznim gradovima u Vojvodini. „Srbija” bi bila mesto izvora nadležnosti kada bi događaji bili zabeleženi ne samo u Vojvodini nego i u ostalim gradovima Srbije.

en: Each user account has an option to “automatically accept changes”. When this is enabled, any changes made by that user are saved immediately. Many administrators enable this for their own user account.
sr-Latn: Za svaki korisnički nalog postoji opcija „automatski odobri promene”. Kada je to uključeno, svaka promena koju napravi korisnik će biti odmah sačuvana. Mnogi administratori uključe ovu opciju za svoj nalog.

en: Earliest birth
sr-Latn: Najranije rođenje

en: Earliest death
sr-Latn: Najranija smrt

en: Earliest divorce
sr-Latn: Najraniji razvod

en: Earliest marriage
sr-Latn: Najraniji brak

note: I18N: Name of a country or state
en: Ecuador
sr-Latn: Ekvádor

en: Edit
sr-Latn: Izmeni

en: Edit a media file
sr-Latn: Uredi medijsku datoteku

note: I18N: Options for editing
en: Edit preferences
sr-Latn: Izmeni opcije

en: Edit the FAQ
sr-Latn: Izmeni FAQ

en: Edit the gender
sr-Latn: Edituj pol

en: Edit the name
sr-Latn: Edituj ime

en: Edit the raw GEDCOM
sr-Latn: Izmeni sirovi GEDCOM zapis

en: Edit the shared note
sr-Latn: Izmeni deljenu belešku

en: Edit the story
sr-Latn: Izmeni priču

en: Edit the user
sr-Latn: Izmeni korisnika

en: Edit this individual and replace their details with your own.
sr-Latn: Izmeni ovu osobu i zameni njegove podatke sa svojim.

en: Edit with all GEDCOM tags
sr-Latn: Izmenite na svim GEDCOM oznakama

note: I18N: Listbox entry; name of a role
en: Editor
sr-Latn: Uređivač

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Edmonton, Alberta, Canada
sr-Latn: Edmonton, Alberta, Kanada

en: Education
sr-Latn: Završene škole

note: I18N: Name of a country or state
en: Egypt
sr-Latn: Egipt

note: I18N: Name of a country or state
en: El Salvador
sr-Latn: Salvador

note: I18N: Type of media object
en: Electronic
sr-Latn: Elektronski

en: Email address
sr-Latn: Email adresa

en: Email verified
sr-Latn: E-mail potvrđen

en: Emigration
sr-Latn: Emigracija

en: Employee
sr-Latn: Zaposleni

[ctx: FEMALE]
en: Employee
sr-Latn: Zaposlena

[ctx: MALE]
en: Employee
sr-Latn: Zaposleni

en: Employer
sr-Latn: Poslodavac

[ctx: FEMALE]
en: Employer
sr-Latn: Poslodavka

[ctx: MALE]
en: Employer
sr-Latn: Poslodavac

en: Empty the clipboard
sr-Latn: Ispraznite "clipboard"

en: Empty the clippings cart
sr-Latn: Isprazni isečke

en: Enabled
sr-Latn: Omogućeno

note: I18N: Help text for the “Family tree” configuration setting
en: Enabling this option will force all visitors to sign in before they can view any data on the website.
sr-Latn: Uključenjem ove opcije svi posetioci će morati da se prijave pre nego što vide bilo koji podatak na ovoj web stranici.

en: End year
sr-Latn: Poslednja godina

en: Ending range of change dates
sr-Latn: Do datuma promene

note: I18N: Location of an historic LDS church temple - https://en.wikipedia.org/wiki/Endowment_house
en: Endowment House
sr-Latn: Kuća zadužbina

en: Engagement
sr-Latn: Veridba

note: I18N: Name of a country or state
en: England
sr-Latn: Engleska

en: Enter an optional note about this favorite
sr-Latn: Eventualno napravi belešku o ovoj stranici

en: Entire record
sr-Latn: Ceo zapis

note: I18N: Name of a country or state
en: Equatorial Guinea
sr-Latn: Ekvatorijalna Gvineja

note: I18N: Name of a country or state
en: Eritrea
sr-Latn: Eritreja

en: Error: converting GEDCOM files from %s encoding to UTF-8 encoding not currently supported.
sr-Latn: Greška: konvertovanje GEDCOM datoteke iz %s kodne stranice u UTF-8 kodnu stranicu trenutno nije podržana.

en: Estate name
sr-Latn: Naziv imanja

note: I18N: A configuration setting
en: Estimated dates for birth and death
sr-Latn: Procenjeni datumi rođenja i smrti

note: I18N: Name of a country or state
en: Estonia
sr-Latn: Estonija

note: I18N: Name of a country or state
en: Ethiopia
sr-Latn: Etiopija

en: Europe
sr-Latn: Evropa

en: Event
sr-Latn: Događaj

en: Events
sr-Latn: Događaji

en: Events in countries
sr-Latn: Događaji po državama

en: Events of close relatives
sr-Latn: Događaji bliže rodbine

en: Everybody has this role, including visitors to the website and search engines.
sr-Latn: Svi imaju ovaj status, uključujući posetioce ove stranice i pretraživače (robote).

en: Exact
sr-Latn: Tačno

en: Exact date
sr-Latn: Tačan datum

en: Exclude individuals with “%s” as a married name
sr-Latn: Isključi osobe sa venčanim prezimenom „%s”

en: Exclude subfolders
sr-Latn: Isključi podfoldere

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Excluded from this submission
sr-Latn: Isključi iz ovog podneska

note: I18N: placeholder text for registration-comments field
en: Explain why you are requesting an account.
sr-Latn: Napišite zašto tražite otvaranje korisničkog naloga.

en: Export
sr-Latn: Izvezi

en: Export a GEDCOM file
sr-Latn: Izvezi GEDCOM datoteku

en: Export all the family trees to GEDCOM files…
sr-Latn: Izvezi sva porodična stabla u GEDCOM datoteke…

en: Export preferences
sr-Latn: Izvezi podešavanja

note: I18N: A configuration setting. …who were born in the last XX years or died in the    last YY years
en: Extend privacy to dead individuals
sr-Latn: Proširi nivo privatnosti na mrtve osobe

note: I18N: “External files” are stored on other computers
en: External files
sr-Latn: Spoljašnje datoteke

en: External identifier
sr-Latn: Eksterni identifikator

en: External link
sr-Latn: Eksterni link

en: External media files have a URL instead of a filename.
sr-Latn: Spoljašnje medijske datoteke imaju URL umesto imena datoteke.

note: I18N: Name of a module/sidebar
en: Extra information
sr-Latn: Dodatne informacije

en: Eye color
sr-Latn: Boja očiju

note: I18N: Name of a module. Abbreviation for “Frequently Asked Questions”
en: FAQ
sr-Latn: Često postavljana pitanja (FAQ)

note: I18N: FAQ = “Frequently Asked Question”
en: FAQs are lists of questions and answers, which allow you to explain the site’s rules, policies, and procedures to your visitors. Questions are typically concerned with privacy, copyright, user-accounts, unsuitable content, requirement for source-citations, etc.
sr-Latn: Najčešća pitanja i odgovori su lista pitanja i odgovora koja vam omogućava da objasnite pravila web stranice i procedure za vaše posetioce. Pitanja su obično vezana za privatnost, zaštitu autorskih prava, korisnički nalog, neprikladni sadržaj, zahevima za izvore citata, itd.

note: I18N: https://foko.genealogy.net
en: FOKO country
sr-Latn: FOKO zemlja

en: Fact
sr-Latn: Podatak

en: Fact 1
sr-Latn: Podatak 1

en: Fact 10
sr-Latn: Podatak 10

en: Fact 11
sr-Latn: Podatak 11

en: Fact 12
sr-Latn: Podatak 12

en: Fact 13
sr-Latn: Podatak 13

en: Fact 2
sr-Latn: Podatak 2

en: Fact 3
sr-Latn: Podatak 3

en: Fact 4
sr-Latn: Podatak 4

en: Fact 5
sr-Latn: Podatak 5

en: Fact 6
sr-Latn: Podatak 6

en: Fact 7
sr-Latn: Podatak 7

en: Fact 8
sr-Latn: Podatak 8

en: Fact 9
sr-Latn: Podatak 9

note: I18N: A configuration setting
en: Fact icons
sr-Latn: Ikonica za činjenice

en: Fact or event
sr-Latn: Činjenica ili događaj

note: I18N: Name of a module/tab on the individual page.
en: Facts and events
sr-Latn: Činjenice i događaji

en: Facts for family records
sr-Latn: Činjenice za porodične zapise

en: Facts for individual records
sr-Latn: Činjenice za zapise pojedinaca

en: Facts for new families
sr-Latn: Činjenice za nove familije

en: Facts for new individuals
sr-Latn: Činjenice za nove osobe

note: I18N: Name of a country or state
en: Falkland Islands
sr-Latn: Foklandska ostrva

note: I18N: Name of a module/list I18N: Name of a module
en: Families
sr-Latn: Porodice

en: Families with sources
sr-Latn: Porodice sa izvorima

note: I18N: Name of a module/report
en: Family
sr-Latn: Porodica

en: Family as a child
sr-Latn: Porodica u detinjstvu

en: Family as a spouse
sr-Latn: Porodica kao supruga

note: I18N: Name of a module/chart
en: Family book
sr-Latn: Porodična knjiga

note: I18N: %s is an individual’s name
en: Family book of %s
sr-Latn: Porodična knjiga osobe %s

en: Family census
sr-Latn: Popis porodice

en: Family facts and events
sr-Latn: Porodične činjenice i događaji

en: Family file
sr-Latn: Porodična datoteka

note: I18N: Name of a module/sidebar
en: Family navigator
sr-Latn: Porodični navigator

note: I18N: Description of the “News” module
en: Family news and site announcements.
sr-Latn: Porodične vesti i najave web stranice.

en: Family of %s
sr-Latn: Porodica osobe %s

en: Family residence
sr-Latn: Porodična rezidencija

en: Family status
sr-Latn: Porodični status

en: Family tree
sr-Latn: Porodično stablo

en: Family tree clippings cart
sr-Latn: Kresanje porodičnog stabla

en: Family tree title
sr-Latn: Naslov porodičnog stabla

note: I18N: Name of a module
en: Family trees
sr-Latn: Porodična stabla

note: I18N: %s is the spouse name
en: Family with %s
sr-Latn: Porodica sa %s

en: Family with adoptive parents
sr-Latn: Porodica sa usvojiteljima

en: Family with foster parents
sr-Latn: Porodica sa hraniteljima

en: Family with husband
sr-Latn: Porodica sa mužem

en: Family with parents
sr-Latn: Porodica sa roditeljima

note: I18N: “rada” is an Arabic word, pronounced “ra DAH”. It is child-to-parent pedigree, established by wet-nursing.
en: Family with rada parents
sr-Latn: Porodica sa roditeljima po mleku

note: I18N: “sealing” is a Mormon ceremony.
en: Family with sealing parents
sr-Latn: Porodica sa zapečaćenim roditeljima

en: Family with spouse
sr-Latn: Porodica sa supružnikom

en: Family with the most children
sr-Latn: Porodica sa najviše dece

en: Family with wife
sr-Latn: Porodica sa ženom

note: I18N: Name of a module/chart
en: Fan chart
sr-Latn: Kružni dijagram

note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Family_tree#Fan_chart - %s is an individual’s name
en: Fan chart of %s
sr-Latn: Kružni dijagram osobe %s

note: I18N: Name of a country or state
en: Faroe Islands
sr-Latn: Farska ostrva

en: Father
sr-Latn: Otac

en: Father: %s
sr-Latn: Otac: %s

en: Father’s age
sr-Latn: Starost oca

note: I18N: A step-family. %s is an individual’s name
en: Father’s family with %s
sr-Latn: Očeva porodica sa %s

note: I18N: A step-family.
en: Father’s family with an unknown individual
sr-Latn: Očeva porodica sa nepoznatom osobom

note: I18N: Name of a module
en: Favorites
sr-Latn: Omiljene stranice

en: Fax
sr-Latn: Faks

[ctx: GENITIVE]
en: February
sr-Latn: februara

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: February
sr-Latn: februara

[ctx: LOCATIVE]
en: February
sr-Latn: februaru

[ctx: NOMINATIVE]
en: February
sr-Latn: Februar

en: Female
sr-Latn: Žensko

en: Females
sr-Latn: Žene

note: I18N: Name of a country or state
en: Fiji
sr-Latn: Fidži

en: File size
sr-Latn: Veličina datoteke

en: File successfully uploaded
sr-Latn: Datoteka uspešno učitana

en: Filename
sr-Latn: Ime datoteke

en: Filename on server
sr-Latn: Ime datoteke na serveru

en: Filenames are not allowed to contain the character “%s”.
sr-Latn: Ime datoteke ne sme sadržavati znakove „%s”.

en: Filenames are not allowed to have the extension “%s”.
sr-Latn: Ime datoteke ne sme imati ekstenziju „%s”.

en: Files have been found from a previous version of webtrees. Old files can sometimes be a security risk. You should delete them.
sr-Latn: Pronađene su datoteke od prethodne verzije webtrees. Stare datoteke mogu ponekad biti sigurnosni rizik. Trebali bi ih obrisati.

en: Files marked with %s are required for proper operation and cannot be removed.
sr-Latn: Datoteke označene sa %s su potrebne za ispravan rad i ne mogu biti obrisane.

en: Find a source
sr-Latn: Pronađi izvor

en: Find a special character
sr-Latn: Pronađi specijalni znak

en: Find all possible relationships
sr-Latn: Pronađi sve moguće srodnosti

en: Find any relationship
sr-Latn: Pronađi bilo koju srodnost

en: Find duplicates
sr-Latn: Pronađi duplikate

en: Find other relationships
sr-Latn: Pronađi ostale srodnosti

en: Find relationships via ancestors
sr-Latn: Pronađi srodnost preko predaka

en: Find the closest relationships
sr-Latn: Pronađi najbližu srodnost

en: Find unrelated individuals
sr-Latn: Pronađi nepovezane osobe

note: I18N: Name of a country or state
en: Finland
sr-Latn: Finska

en: First communion
sr-Latn: Prva pričest

en: First event
sr-Latn: Prvi događaj

en: First record
sr-Latn: Prvi zapis

note: I18N: Name of a module
en: Fix name slashes and spaces
sr-Latn: Ispravi kose crte i razmake u imenima

en: Flag
sr-Latn: Zastavica

note: I18N: Name of a country or state
en: Flanders
sr-Latn: Flandrija

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: a month in the French republican calendar
en: Floreal
sr-Latn: Floréal

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: a month in the French republican calendar
en: Floreal
sr-Latn: Floréal

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: a month in the French republican calendar
en: Floreal
sr-Latn: Floréal

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: a month in the French republican calendar
en: Floreal
sr-Latn: Floréal

en: Folder
sr-Latn: Direktorijum

en: Folder name on server
sr-Latn: Ime direktorijuma na serveru

en: Follow this link to verify your email address.
sr-Latn: Pratite ovaj link da biste potvrdili svoju e-mail adresu.

en: Footer
sr-Latn: Podnožje

en: Footers
sr-Latn: Podnožja

note: I18N: Help text for the “GEDCOM media path” configuration setting. %s are all folder names
en: For example, if the GEDCOM file contains %1$s and webtrees expects to find %2$s in the media folder, then you would need to remove %3$s.
sr-Latn: Na primer, ako GEDCOM datoteka sadrži %1$s a webtrees očekuje %2$s u medijskom direktorijumu, onda morate ukloniti %3$s.

en: For example, if you specify a path length of 2, the individual will be able to see their grandson (child, child), their aunt (parent, sibling), their step-daughter (spouse, child), but not their first cousin (parent, sibling, child).
sr-Latn: Na primer, ako postavite na 2, osoba će moći videti svoju unučad (od deteta, dete), svoje tetke/teče (od roditelja, braća/sestre), svoju polu-ćerku (od supružnika, dete), ali neće videti njihove rođake iz sledeceg kolena (od roditelja, braća/sestre, njihova deca).

en: For example, we can quickly find individuals that do not have a death event, but it is much slower to calculate if the individual is dead.
sr-Latn: Na primer, možemo brzo pronaći osobe koje nemaju podatak o smrti, ali mnogo je sporije izračunati da li je ta osoba mrtva.

en: For help with genealogy questions contact %s.
sr-Latn: Za pomoć oko genealoških pitanja kontakt osoba je %s.

en: For more information, see %s.
sr-Latn: Za više informacija pogledajte %s.

en: For technical support and information contact %s.
sr-Latn: Za tehničku podršku i informacije kontakt osoba je %s.

en: For technical support or genealogy questions contact %s.
sr-Latn: Za tehničku podršku ili genealoška pitanja kontakt je %s.

note: I18N: Help text for the “Show list of family trees” site configuration setting
en: For websites with more than one family tree, this option will show the list of family trees in the main menu, the search pages, etc.
sr-Latn: Za web stranice sa više od jednog porodičnog stabla, ova opcija će prikazati listu porodičnih stabala u glavnom meniju, stranicama za pretraživanje, itd.

en: Forgot password?
sr-Latn: Zaboravljena lozinka?

note: I18N: A configuration setting
en: Format text and notes
sr-Latn: Format teksta i beleški

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Fort Lauderdale, Florida, United States
sr-Latn: Fort Lauderdale, Florida, USA

[ctx: Female pedigree]
en: Foster
sr-Latn: Hraniteljica

[ctx: Male pedigree]
en: Foster
sr-Latn: Hranitelj

[ctx: Pedigree]
en: Foster
sr-Latn: Hranitelj

en: Foster child
sr-Latn: Hraniteljsko dete

en: Foster father
sr-Latn: Poočim

en: Foster mother
sr-Latn: Pomajka

note: I18N: Name of a country or state
en: France
sr-Latn: Francuska

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Frankfurt am Main, Germany
sr-Latn: Frankfurt na Majni, Nemačka

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Freiburg, Germany
sr-Latn: Freiburg, Nemačka

note: I18N: The French calendar
en: French
sr-Latn: Francuski

note: I18N: Name of a country or state
en: French Guiana
sr-Latn: Francuska Gvajana

note: I18N: Name of a country or state
en: French Polynesia
sr-Latn: Francuska Polinezija

note: I18N: Name of a country or state
en: French Southern Territories
sr-Latn: Francuske južne teritorije

en: Frequently asked questions
sr-Latn: Često postavljana pitanja

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Fresno, California, United States
sr-Latn: Fresno, California, USA

note: I18N: abbreviation for Friday
en: Fri
sr-Latn: Pet

en: Friday
sr-Latn: Petak

en: Friend
sr-Latn: Prijatelj

[ctx: FEMALE]
en: Friend
sr-Latn: Prijateljica

[ctx: MALE]
en: Friend
sr-Latn: Prijatelj

[ctx: Email sender]
en: From
sr-Latn: Od

[ctx: Start of date range]
en: From
sr-Latn: Od

en: Funeral
sr-Latn: Sahrana

note: I18N: A configuration setting
en: GEDCOM errors
sr-Latn: GEDCOM greške

en: GEDCOM file
sr-Latn: GEDCOM datoteka

en: GEDCOM tag
sr-Latn: GEDCOM oznaka

en: GEDCOM tags
sr-Latn: GEDCOM oznake

note: I18N: https://gov.genealogy.net
en: GOV identifier
sr-Latn: GOV identifikator

en: GOV identifier type
sr-Latn: GOV tip identifikatora

note: I18N: Name of a country or state
en: Gambia
sr-Latn: Gambija

en: Gender
sr-Latn: Pol

en: Genealogy
sr-Latn: Genealogija

note: I18N: A configuration setting
en: Genealogy contact
sr-Latn: Genealoški kontakt

note: I18N: Individuals, sources, dates, places, etc.
en: Genealogy data
sr-Latn: Genealoški podaci

en: General
sr-Latn: Opšte

en: General search
sr-Latn: Opšta pretraga

note: I18N: Description of the “Sitemaps” module
en: Generate sitemap files for search engines.
sr-Latn: Generiši mapu datoteka sajta za pretraživače.

note: I18N: This is a report footer. %s is the name of the application.
en: Generated by %s
sr-Latn: Generisano aplikacijom %s

en: Generation
sr-Latn: Generacija

en: Generation
sr-Latn: Generacija

en: Generations
sr-Latn: Generacije

en: Generations of ancestors
sr-Latn: Generacije predaka

en: Generations of descendants
sr-Latn: Generacije potomaka

en: Geographic area
sr-Latn: Geografsko područje

en: Geographic data
sr-Latn: Geografski podaci

note: I18N: find latitude/longitude for a place
en: Geolocation
sr-Latn: Geolokacija

note: I18N: Name of a country or state
en: Georgia
sr-Latn: Gruzija

note: I18N: Name of a country or state
en: Germany
sr-Latn: Nemačka

note: I18N: Name of a country or state
en: Ghana
sr-Latn: Gana

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Gila Valley, Arizona, United States
sr-Latn: Gila Valley, Arizona, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Gilbert, Arizona, United States
sr-Latn: Gilbert, Arizona, USA

en: Given name
sr-Latn: Ime

en: Given names
sr-Latn: Imena

en: Godchild
sr-Latn: Kumče

en: Goddaughter
sr-Latn: Kumče (žensko)

en: Godfather
sr-Latn: Kum

en: Godmother
sr-Latn: Kuma

en: Godparent
sr-Latn: Kum/Kuma

en: Godparents
sr-Latn: Kumovi

en: Godson
sr-Latn: Kumče

en: Google™ analytics
sr-Latn: Google™ analitika

en: Google™ maps
sr-Latn: Google Mape™

en: Google™ webmaster tools
sr-Latn: Google™ webmaster alati

en: Graduation
sr-Latn: Diplomiranje

en: Greatest age at death
sr-Latn: Najveća starost pri smrti

en: Greatest age between siblings
sr-Latn: Najveća razlika u godinama između braće/sestara

note: I18N: Name of a country or state
en: Greece
sr-Latn: Grčka

note: I18N: Name of a country or state
en: Greenland
sr-Latn: Grenland

note: I18N: The gregorian calendar
en: Gregorian
sr-Latn: Gregorijanski

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Guadalajara, Mexico
sr-Latn: Guadalajara, Meksiko

note: I18N: Name of a country or state
en: Guadeloupe
sr-Latn: Gvadelup

en: Guardian
sr-Latn: Staratelj

[ctx: FEMALE]
en: Guardian
sr-Latn: Starateljica

[ctx: MALE]
en: Guardian
sr-Latn: Staratelj

note: I18N: Name of a country or state
en: Guatemala
sr-Latn: Gvatemala

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Guatemala City, Guatemala
sr-Latn: Guatemala City, Gvatemala

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Guayaquil, Ecuador
sr-Latn: Guayaquil, Ekvador

note: I18N: Name of a country or state
en: Guernsey
sr-Latn: Gernzi

note: I18N: Name of a country or state
en: Guinea
sr-Latn: Gvineja

note: I18N: Name of a country or state
en: Guinea-Bissau
sr-Latn: Gvineja Bisao

note: I18N: Name of a country or state
en: Guyana
sr-Latn: Gvajane

en: Hair color
sr-Latn: Boja kose

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Halifax, Nova Scotia, Canada
sr-Latn: Halifax, Nova Škotska, Kanada

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Hamilton, New Zealand
sr-Latn: Hamilton, Novi Zeland

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Hartford, Connecticut, United States
sr-Latn: Hartford, Connecticut, USA

en: He
sr-Latn: On

en: He died
sr-Latn: Umro je

en: He married
sr-Latn: Oženio se sa

en: He resided at
sr-Latn: Stanovao je u

en: He was born
sr-Latn: Rođen je

en: He was buried
sr-Latn: Sahranjen je

en: He was christened
sr-Latn: Kršten je

en: He was cremated
sr-Latn: Kremiran je

en: Header
sr-Latn: Zaglavlje

note: I18N: Name of a country or state
en: Heard Island and McDonald Islands
sr-Latn: Ostrvo Herd i ostrva Makdonald

en: Hebrew
sr-Latn: Jevrejski

en: Hebrew name
sr-Latn: Jevrejsko ime

en: Height
sr-Latn: Visina

en: Hello %s…
sr-Latn: Zdravo %s …

en: Hello %s…<br>Thank you for your registration.
sr-Latn: Zdravo %s…<br>Hvala za vašu registraciju.

en: Hello administrator…
sr-Latn: Pozdrav administrator…

en: Help
sr-Latn: Pomoć

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Helsinki, Finland
sr-Latn: Helsinki, Finska

en: Her occupation was
sr-Latn: Njeno zanimanje je bilo

note: I18N: https://wego.here.com
en: Here maps
sr-Latn: HERE mape

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Hermosillo, Mexico
sr-Latn: Hermosillo, Meksiko

en: Hide GEDCOM tags
sr-Latn: Sakrij GEDCOM oznake

en: Hide from everyone
sr-Latn: Sakrij od svih

en: Hide password
sr-Latn: Sakrij lozinku

en: Hide unused locations
sr-Latn: Sakrij nekorišćene lokacije

en: Hierarchical relationship
sr-Latn: Hijerarhijski odnos

en: Highlighted image
sr-Latn: Označena fotografija

note: I18N: The Arabic/Hijri calendar
en: Hijri
sr-Latn: Hidžretski

en: His occupation was
sr-Latn: Negovo zanimanje je bilo

en: Historic events
sr-Latn: Istorijski događaji

note: I18N: Name of a module I18N: A configuration setting
en: Hit counters
sr-Latn: Brojači pregleda

en: Holocaust
sr-Latn: Holokaust

note: I18N: Name of a module
en: Home page
sr-Latn: Početna stranica

note: I18N: Name of a module/chart
en: Hourglass chart
sr-Latn: Peščani sat

note: I18N: %s is an individual’s name
en: Hourglass chart of %s
sr-Latn: Grafikon peščani sat osobe %s

en: House number
sr-Latn: Kućni broj

en: Household
sr-Latn: Domaćinstvo

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Houston, Texas, United States
sr-Latn: Houston, Texas, USA

note: I18N: Configuration option
en: How much recursion to use when searching for relationships
sr-Latn: Koliko resursa treba koristiti prilikom traženja srodnosti

note: I18N: Name of a country or state
en: Hungary
sr-Latn: Mađarska

en: Husband
sr-Latn: Muž

en: Husband’s age
sr-Latn: Muževe godine

en: IP address
sr-Latn: IP adresa

note: I18N: Name of a country or state
en: Iceland
sr-Latn: Island

[ctx: Surname tradition]
en: Icelandic
sr-Latn: Islandski

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Idaho Falls, Idaho, United States
sr-Latn: Idaho Falls, Idaho, USA

en: Identification number
sr-Latn: Identifikacioni broj (JMBG)

en: Identifiers
sr-Latn: Identifikatori

en: If a media object is linked to an individual, when it should be linked to a fact or event, then you can move it to the correct location.
sr-Latn: Ako je medijski objekt povezan sa osobom, a trebao bi biti povezan sa činjenicom ili događajem, tada ga možete premestiti na ispravno mesto.

note: I18N: Help text for the “Language” configuration setting
en: If a visitor to the website has not selected a preferred language in their browser preferences, or they have selected an unsupported language, then this language will be used. Typically this applies to search engines.
sr-Latn: Ako posetilac web stranice nije izabrao željeni jezik u svojim podešavanjima pretraživača, ili je izabran nepodržani jezik, onda će se koristiti ovaj jezik. Ovo obično važi za pretraživače (robote).

en: If an administrator creates a user account, the verification email is not sent, and the email must be verified manually.
sr-Latn: Ako administrator kreira korisnički nalog, e-mail za verifikaciju se ne šalje, pa e-mail mora biti ručno verifikovan.

en: If an individual does not have a surname, no slashes are needed: <%s>Jón Einarsson<%s>
sr-Latn: Ako osoba nema prezime, tada kose crte nisu potrebne: <%s>Jón Einarsson<%s>

en: If an individual has two separate surnames, both should be enclosed by slashes: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>
sr-Latn: Ako osoba ima dva odvojena prezimena, oba trebaju biti zatvorena sa kosim crtama: <%s>José Antonio /Gómez/ /Iglesias/<%s>

en: If an individual was known by a nickname which is not part of their formal name, it should be enclosed by quotation marks. For example, <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.
sr-Latn: Ako je osoba poznata po nadimku koje nije deo njegovog službenog imena, ono treba biti zatvoreno sa navodnicima: <%s>John &quot;Nobby&quot; /Clark/<%s>.

en: If an individual was not known by their first given name, the preferred name should be indicated with an asterisk: <%s>John Paul* /Smith/<%s>
sr-Latn: Ako osoba nije poznata po prvom datom imenu, željeno ime treba biti naznačeno sa zvezdicom: <%s>John Paul* /Smith/<%s>

en: If the surname is unknown, use empty slashes: <%s>Mary //<%s>
sr-Latn: Ako je prezime nepoznato, koriste se prazne kose crte: <%s>Mary //<%s>

en: If the thumbnail image is a custom image, you should add it to the media object.
sr-Latn: Ako je umanjena sličica prilagođena slika, trebate je dodati u medijski objekt.

en: If the thumbnail image is the same as the original image, it is no longer needed and you should delete it.
sr-Latn: Ako je umanjena sličica ista kao originalna slika, više nije potrebna i trebate je izbrisati.

note: I18N: Help text for the “Age at which to assume an individual is dead” configuration setting
en: If this individual has any events other than death, burial, or cremation more recent than this number of years, they are considered to be “alive”. Children’s birth dates are considered to be such events for this purpose.
sr-Latn: Ako osoba ima bilo koji događaj, osim smrti, pokopa ili kremiranja, noviji od ovde upisanog broja godina, tada se on smatra „živ”. Datumi rođenja dece se smatraju događajima za tu svrhu.

note: I18N: Help text for the “Media folder” configuration setting
en: If two family trees use the same media folder, then they will be able to share media files. If they use different media folders, then their media files will be kept separate.
sr-Latn: Ako dva porodična stabla koriste istu medijsku fasciklu, onda oni imaju mogućnost deliti medijske datoteke. Ako koriste različite medijske fascikle, onda su njihove medijske datoteke odvojene.

note: I18N: Help text for the “Who can upload new media files” configuration setting
en: If you are concerned that users might upload inappropriate images, you can restrict media uploads to managers only.
sr-Latn: Ako ste zabrinuti da bi korisnici mogli poslati neadekvatne slike, možete ograničiti upisivanje medija samo za menadžere.

en: If you are the website administrator, you should check that:
sr-Latn: Ako ste vi administrator web stranice, trebali bi proveriti ovo:

en: If you cannot resolve the problem yourself, you can ask for help on the forums at <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.
sr-Latn: Ako sami ne možete rešiti problem, možete zatražiti pomoć na forumu <a href="https://webtrees.net">webtrees.net</a>.

en: If you connect to the database using a UNIX socket, enter the path here and leave the port number empty.
sr-Latn: Ako se na bazu podataka povezujete pomoću UNIX socketa, ovde unesite putanju i ostavite broj porta prazan.

en: If you created this GEDCOM file using genealogy software that omits spaces when splitting long lines, then select this option to reinsert the missing spaces.
sr-Latn: Ako ste kreirali ovu GEDCOM datoteku koristeći genealoški program koji ne stavlja razmake kod prelamanja dugačkih linija, tada označite ovu opciju da ubacite nedostajuće razmake.

en: If you did not request a new password, please ignore this message.
sr-Latn: Ako niste zatražili novu lozinku, molimo vas ignorišite ovu poruku.

en: If you didn’t request an account, you can just delete this message.
sr-Latn: Ako niste zatražili korisnički nalog, samo obrišite ovu poruku.

en: If you have a large number of media files, you can organize them into folders and subfolders.
sr-Latn: Ako imate veliki broj medijskih datoteka, možete ih organizovati u fascikle i podfoldere.

en: If you have created media objects in webtrees, and have subsequently edited this GEDCOM file using genealogy software that deletes media objects, then select this option to merge the current media objects with the new GEDCOM file.
sr-Latn: Ako ste kreirali medijski objekat u webrees, i uređivali svoj GEDCOM koristeći program koji briše medijske objekte, uključite ovu opciju da spojite trenutne objekte sa novim GEDCOM-om.

en: If you modify the filename, you should also rename the file.
sr-Latn: Ako izmenite ime datoteke, trebalo bi da preimenujete i datoteku.

en: If you select a different folder, you must also move all files (except config.ini.php, index.php, and .htaccess) from the existing folder to the new folder.
sr-Latn: Ako izaberete drugu fasciklu, morate takođe premestiti sve datoteke (osim config.ini.php, index.php i .htaccess) iz postojeće fascikle u novu fasciklu.

note: I18N: Help text for the “Media folder” configuration setting
en: If you select a different folder, you must also move any media files from the existing folder to the new one.
sr-Latn: Ako izaberete drugu fasciklu, morate takođe premestiti sve medijske datoteke iz postojeće fascikle u novu.

note: I18N: Help text for the “Show living individuals” configuration setting
en: If you show living individuals to visitors, all other privacy restrictions are ignored. Do this only if all the data in your tree is public.
sr-Latn: Ako pokažete žive osobe posetiocima, sva ostala ograničenja privatnosti se ignorišu. Ovo uradite samo ako su svi podaci na vašem stablu javni.

en: If you try to exceed these limits, you may experience server time-outs and blank pages.
sr-Latn: Ako pokušate da prekoračite ova ograničenja, može se dogoditi da istekne vreme na serveru i dobijete praznu stranicu.

en: If you use one of the following tracking and analytics services, webtrees can add the tracking codes automatically.
sr-Latn: Ako koristite jedan od sledećih servisa za praćenje i analizu, webtrees može automatski dodati kod za praćenje.

en: Image dimensions
sr-Latn: Dimanzije fotografije

en: Images without watermarks
sr-Latn: Fotografije bez vodenog žiga

en: Immigration
sr-Latn: Imigracija

en: Import
sr-Latn: Uvoz

en: Import a GEDCOM file
sr-Latn: Uvezi GEDCOM datoteku

en: Import custom thumbnails from webtrees version 1
sr-Latn: Uvoz prilagođenih sličica iz webtrees verzije 1

en: Import geographic data
sr-Latn: Uvoz geografskih podataka

en: Import preferences
sr-Latn: Podešavanja uvoza

en: In a family tree, each record has an internal reference number (called an “XREF”) such as “F123” or “R14”.
sr-Latn: U porodičnom stablu, svaki zapis ima interni referentni broj (nazvan „XREF”) kao što je „F123” ili „R14”.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use a non-Latin alphabet such as Hebrew, Greek, Russian, Chinese, or Arabic to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name using the Latin alphabet. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Romanized”, it is not restricted to containing only characters based on the Latin alphabet. This might be of use with Japanese names, where three different alphabets may occur.
sr-Latn: U mnogim kulturama je uobičajeno da se tradicionalno ime piše tradicionalnim karakterima, a takođe i romanizovana verzija imena, jer bi ono bilo napisano ili izgovarano na jezicima zasnovanim na latiničnoj abecedi, kao što je engleski. <br> <br> Ako želite da koristite ne-latiničnu abecedu kao što su hebrejski, grčki, ruski, kineski ili arapski da biste uneli ime u standardna polja za imena, onda možete da koristite ovo polje da unesete isto ime koristeći latiničnu abecedu. Obe verzije imena će se pojaviti u listama i grafikonima. <br> <br> Iako je ovo polje označeno kao "Romanizovano", nije ograničeno samo na sadržaje na latiničnoj abecedi. Ovo bi moglo biti od koristi sa japanskim imenima, gde se mogu pojaviti tri različita znaka.

en: In many cultures it is customary to have a traditional name spelled in the traditional characters and also a romanized version of the name as it would be spelled or pronounced in languages based on the Latin alphabet, such as English.<br><br>If you prefer to use the Latin alphabet to enter the name in the standard name fields, then you can use this field to enter the same name in the non-Latin alphabet such as Greek, Hebrew, Russian, Arabic, or Chinese. Both versions of the name will appear in lists and charts.<br><br>Although this field is labeled “Hebrew”, it is not restricted to containing only Hebrew characters.
sr-Latn: U mnogim kulturama je uobičajeno da se tradicionalno ime piše tradicionalnim karakterima, a takođe i romanizovana verzija imena, jer bi ono bilo napisano ili izgovarano na jezicima zasnovanim na latiničnoj abecedi, kao što je engleski. <br> <br> Ako želite da koristite latiničnu abecedu da biste uneli ime u standardna polja za imena, onda možete da koristite ovo polje da unesete isto ime koristeći ne-latiničnu abecedu kao što su grčki, hebrejski, ruski, arapski ili kineski. Obe verzije imena će se pojaviti u listama i grafikonima. <br> <br> Iako je ovo polje obeleženo "Hebrejski", nije ograničeno samo na hebrejske znakove.

note: I18N: Help text for the “Calendar conversion” configuration setting
en: In some calendars, days start at midnight. In other calendars, days start at sunset. The conversion process does not take account of the time, so for any event that occurs between sunset and midnight, the conversion between these types of calendar will be one day out.
sr-Latn: U nekim kalendarima dani počinju u ponoć. U drugim kalendarima dan počinje u zalazak sunca. Proces konverzije ne uzima u obzir vreme, tako da za bilo koji događaj koji se javlja između zalaska sunca i ponoći, konverzija između ovih vrsta kalendara će biti jedan dan manje.

note: I18N: Help text for the “Extend privacy to dead individuals” configuration setting
en: In some countries, privacy laws apply not only to living individuals, but also to those who have died recently. This option will allow you to extend the privacy rules for living individuals to those who were born or died within a specified number of years. Leave these values empty to disable this feature.
sr-Latn: U nekim zemljama, zakoni o privatnosti se ne primjenjuju samo na žive osobe, već i na one koji su nedavno umrli. Ova opcija vam omogućava da proširite pravila privatnosti za žive osobe na one koji su rođeni ili umrli u unutar određenog broja godina. Ostavite ove vrednosti prazne da onemogućite ovu funkciju.

en: In this month…
sr-Latn: U ovom mesecu…

en: In this year…
sr-Latn: U ovoj godini…

note: I18N: "thumbs" is fixed text.  Do not change it.
en: In webtrees version 1, you could add custom thumbnails to media objects by creating files in the “thumbs” folders.
sr-Latn: U webtrees verziji 1, možete dodati prilagođene sličice medijskim objektima kreiranjem datoteka u fascikli „thumbs“.

en: In webtrees version 2, custom thumbnails are stored as a second media file in the same media object.
sr-Latn: U webtrees verziji 2, prilagođene sličice su sačuvane kao druga medijska datoteka u istom medijskom objektu.

en: Include aliases
sr-Latn: Uključi pseudonime

en: Include associates
sr-Latn: Uključi saradnike

en: Include individuals with “%s” as a married name
sr-Latn: Uključi osobe sa venčanim prezimenom „%s”

note: I18N: Label for check-box
en: Include subfolders
sr-Latn: Uključi podfoldere

en: Include the <code>&lt;script&gt;&lt;/script&gt;</code> tags.
sr-Latn: Uključi  <code>&lt;script&gt;&lt;/script&gt;</code> oznake.

en: Include the <code>&lt;style&gt;&lt;/style&gt;</code> tags.
sr-Latn: Uključi <code>&lt;style&gt;&lt;/style&gt;</code> oznake.

note: I18N: Label for a configuration option
en: Include the individual’s immediate family
sr-Latn: Uključi najbližu porodicu osobe

note: I18N: Name of a country or state
en: India
sr-Latn: Indija

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Indianapolis, Indiana, United States
sr-Latn: Indianapolis, Indiana, USA

note: I18N: Name of a module/report
en: Individual
sr-Latn: Osoba

en: Individual 1
sr-Latn: Osoba 1

en: Individual 2
sr-Latn: Osoba 2

en: Individual distribution chart
sr-Latn: Grafikon pojedinačne distribucije

en: Individual facts and events
sr-Latn: Činjenice i događaji osobe

en: Individual page
sr-Latn: Stranica osobe

en: Individual pages
sr-Latn: Stranice osoba

en: Individual record
sr-Latn: Lični podatak

en: Individual who lived the longest
sr-Latn: Osoba koja je najduže živela

note: I18N: Name of a module/list
en: Individuals
sr-Latn: Osobe

en: Individuals with sources
sr-Latn: Osobe sa izvorima

en: Individuals with surname %s
sr-Latn: Osobe sa prezimenom %s

note: I18N: Name of a country or state
en: Indonesia
sr-Latn: Indonezija

en: Informant
sr-Latn: Dopisnik

[ctx: FEMALE]
en: Informant
sr-Latn: Dopisnica

[ctx: MALE]
en: Informant
sr-Latn: Dopisnik

en: Inline-source records are discouraged.
sr-Latn: Inline-source zapisi se ne preporučuju.

note: I18N: Name of a module
en: Interactive tree
sr-Latn: Interaktivno stablo

note: I18N: %s is an individual’s name
en: Interactive tree of %s
sr-Latn: Interaktivno stablo osobe %s

en: Interment
sr-Latn: Ukop

en: Internal messaging
sr-Latn: Interno dopisivanje

en: Internal messaging with emails
sr-Latn: Interno dopisivanje sa e-mail-om

en: Invalid GEDCOM file - no header record found.
sr-Latn: Neispravna GECOM datoteka - nije pronađeno zaglavlje.

en: Invalid GEDCOM file - no trailer record found.
sr-Latn: Nevažeći GEDCOM fajl - nije pronađen trejler zapis.

en: Invalid GEDCOM level number.
sr-Latn: Nevažeći GEDCOM broj nivoa.

en: Invalid GEDCOM record
sr-Latn: Neispravan GEDCOM zapis

en: Invalid GEDCOM record.
sr-Latn: Nevažeći GEDCOM zapis.

en: Invalid GEDCOM tag.
sr-Latn: Nevažeća GEDCOM oznaka.

en: Invalid GEDCOM value.
sr-Latn: Nevažeća GEDCOM vrednost.

en: Invalid date
sr-Latn: Neispravan datum

note: I18N: Name of a country or state
en: Iraq
sr-Latn: Irak

note: I18N: Name of a country or state
en: Ireland
sr-Latn: Irska

note: I18N: Name of a country or state
en: Isle of Man
sr-Latn: Ostrvo Man

note: I18N: Name of a country or state
en: Israel
sr-Latn: Izrael

en: It can take several minutes to download and install the upgrade. Be patient.
sr-Latn: Skidanje i instalacija nadogradnje može potrajati nekoliko minuta. Budite strpljivi.

en: It is not recommended to use custom GEDCOM tags. This data can be lost when you transfer it to other applications.
sr-Latn: Ne preporučuje se korišćenje prilagođenih GEDCOM oznaka. Ovi podaci se mogu izgubiti kada ih prenesete u druge aplikacije.

note: I18N: Name of a country or state
en: Italy
sr-Latn: Italija

note: I18N: The Persian/Jalali calendar
en: Jalali
sr-Latn: Dželali

note: I18N: Name of a country or state
en: Jamaica
sr-Latn: Jamajka

[ctx: GENITIVE]
en: January
sr-Latn: januara

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: January
sr-Latn: januara

[ctx: LOCATIVE]
en: January
sr-Latn: januaru

[ctx: NOMINATIVE]
en: January
sr-Latn: Januar

note: I18N: The Hebrew/Jewish calendar
en: Jewish
sr-Latn: Jevrejski

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Johannesburg, South Africa
sr-Latn: Johannesburg, Južna Afrika

note: I18N: This should be a common/default/placeholder name of an individual. Put slashes around the surname.
en: John /DOE/
sr-Latn: Neko /NEPOZNAT/

en: Joint family name
sr-Latn: Zajedničko prezime

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Jordan River, Utah, United States
sr-Latn: Jordan River, Utah, USA

note: I18N: Name of a module
en: Journal
sr-Latn: Dnevnik

note: I18N: The julian calendar
en: Julian
sr-Latn: Julijanski

[ctx: GENITIVE]
en: July
sr-Latn: jula

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: July
sr-Latn: jula

[ctx: LOCATIVE]
en: July
sr-Latn: julu

[ctx: NOMINATIVE]
en: July
sr-Latn: Jul

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Jumada_al-awwal
en: Jumada al-awwal
sr-Latn: Džumade-l-ula

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Jumada_al-awwal
en: Jumada al-awwal
sr-Latn: Džumade-l-ulaom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Jumada_al-awwal
en: Jumada al-awwal
sr-Latn: Džumade-l-ulau

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Jumada_al-awwal
en: Jumada al-awwal
sr-Latn: Džumade-l-ula

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Jumada_al-thani
en: Jumada al-thani
sr-Latn: Džumade-l-uhra

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Jumada_al-thani
en: Jumada al-thani
sr-Latn: Džumade-l-uhraom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Jumada_al-thani
en: Jumada al-thani
sr-Latn: Džumade-l-uhrau

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Jumada_al-thani
en: Jumada al-thani
sr-Latn: Džumade-l-uhra

[ctx: GENITIVE]
en: June
sr-Latn: juna

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: June
sr-Latn: juna

[ctx: LOCATIVE]
en: June
sr-Latn: junu

[ctx: NOMINATIVE]
en: June
sr-Latn: Jun

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Kansas City, Missouri, United States
sr-Latn: Kansas City, Missouri, USA

note: I18N: Name of a country or state
en: Kazakhstan
sr-Latn: Kazahstan

note: I18N: A configuration setting
en: Keep media objects
sr-Latn: Zadrži medijske objekte

en: Keep open
sr-Latn: Drži otvoreno

note: I18N: A configuration setting
en: Keep the existing “last change” information
sr-Latn: Zadrži postojeću informaciju "poslednja izmena"

note: I18N: Name of a country or state
en: Kenya
sr-Latn: Kenija

en: Keyword examples
sr-Latn: Primeri ključnih reči

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Kona, Hawaii, United States
sr-Latn: Kona, Hawaii, USA

note: I18N: Name of a country or state
en: Korea
sr-Latn: Koreja

note: I18N: Name of a country or state
en: Kuwait
sr-Latn: Kuvajt

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Kyiv, Ukraine
sr-Latn: Kijev, Ukrajina

note: I18N: Name of a country or state
en: Kyrgyzstan
sr-Latn: Kirgistan

en: LDS baptism
sr-Latn: LDS krštenje

en: LDS child sealing
sr-Latn: LDS pečaćenje dece

en: LDS church
sr-Latn: LDS crkva

en: LDS confirmation
sr-Latn: LDS potvrda

en: LDS endowment
sr-Latn: LDS doprinos

note: I18N: GEDCOM tag INIL - an LDS ceremony
en: LDS initiatory
sr-Latn: LDS inicijacija

en: LDS spouse sealing
sr-Latn: LDS pečaćenje supružnika

en: Label
sr-Latn: Oznaka

en: Label for husband
sr-Latn: Oznaka za muža

en: Label for wife
sr-Latn: Oznaka za ženu

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Laie, Hawaii, United States
sr-Latn: Laie, Hawaii, USA

note: I18N: GEDCOM tag _PURC
en: Land purchase
sr-Latn: Kupovina zemljišta

note: I18N: GEDCOM tag _SALE
en: Land sale
sr-Latn: Prodaja zemljišta

note: I18N: page orientation
en: Landscape
sr-Latn: Vodoravno

note: I18N: A configuration setting
en: Language
sr-Latn: Jezik

en: Languages
sr-Latn: Jezici

en: Large systems (50,000 individuals): 64–128 MB, 40–80 seconds
sr-Latn: Veliki sistemi (50.000 osoba): 64-128MB, 40-80 sekundi

en: Largest families
sr-Latn: Najveće porodice

en: Largest number of grandchildren
sr-Latn: Najveći broj unučadi

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Las Vegas, Nevada, United States
sr-Latn: Las Vegas, Nevada, USA

en: Last change
sr-Latn: Poslednja izmena

en: Last email reminder was sent
sr-Latn: Poslednji e-mail podsetnik je poslat

en: Last event
sr-Latn: Poslednji događaj

en: Last signed in
sr-Latn: Poslednja prijava

en: Latest birth
sr-Latn: Poslednje rođenje

en: Latest death
sr-Latn: Poslednja smrt

en: Latest divorce
sr-Latn: Poslednji razvod

en: Latest marriage
sr-Latn: Poslednji brak

en: Latitude
sr-Latn: Geografska širina

note: I18N: Name of a country or state
en: Latvia
sr-Latn: Letonija

en: Layout
sr-Latn: Izgled

en: Leave the password blank if you want to keep the current password.
sr-Latn: Ostavite lozinku praznu ako želite da zadržite sadašnju lozinku.

en: Leave this entry blank to keep the original filename
sr-Latn: Ostavite ovaj unos prazan da zadržite originalno ime datoteke

en: Leaves
sr-Latn: Bez dece

note: I18N: Name of a country or state
en: Lebanon
sr-Latn: Liban

note: I18N: Name of a module - historic/obsolete URLs.
en: Legacy URLs
sr-Latn: Zastareli URL-ovi

en: Legatee
sr-Latn: Naslednik

en: Length
sr-Latn: Dužina

en: Length of marriage
sr-Latn: Trajanje braka

note: I18N: Name of a country or state
en: Lesotho
sr-Latn: Lesoto

note: I18N: Name of a country or state
en: Liberia
sr-Latn: Liberija

note: I18N: Name of a country or state
en: Libya
sr-Latn: Libija

note: I18N: Name of a country or state
en: Liechtenstein
sr-Latn: Lihenštajn

en: Lifespan
sr-Latn: Životni vek

note: I18N: Name of a module/chart
en: Lifespans
sr-Latn: Životni vek

en: Line endings
sr-Latn: Završeci linija

en: Line number
sr-Latn: Broj linije

en: Link media objects to facts and events
sr-Latn: Poveži medijske objekte sa činjenicama i događajima

note: I18N: You need to:
en: Link the user account to an individual.
sr-Latn: Poveži korisnički nalog sa osobom.

en: Link this individual to an existing family as a child
sr-Latn: Dodaj ovu osobu kao dete već upisanoj porodici

en: Link this media object to a family
sr-Latn: Poveži ovaj medijski objekat sa porodicom

en: Link this media object to a source
sr-Latn: Poveži ovaj medijski objekat sa izvorom

en: Link this media object to an individual
sr-Latn: Poveži ovaj medijski objekat sa osobom

en: Link this user to an individual in the family tree.
sr-Latn: Poveži ovog korisnika sa osobom u porodičnom stablu.

en: Links
sr-Latn: Veze

en: List
sr-Latn: Lista

note: I18N: Name of a module
en: Lists
sr-Latn: Liste

note: I18N: Name of a country or state
en: Lithuania
sr-Latn: Litvanija

[ctx: Surname tradition]
en: Lithuanian
sr-Latn: Litvanski

en: Living
sr-Latn: Živi

en: Living individuals
sr-Latn: Žive osobe

en: Loading…
sr-Latn: Učitavanje…

note: I18N: “Local files” are stored on this computer
en: Local files
sr-Latn: Lokalne datoteke

en: Location
sr-Latn: Lokacija

note: I18N: Name of a module/list
en: Locations
sr-Latn: Lokacije

en: Lodger
sr-Latn: Stanar

[ctx: FEMALE]
en: Lodger
sr-Latn: Stanarka

[ctx: MALE]
en: Lodger
sr-Latn: Stanar

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Logan, Utah, United States
sr-Latn: Logan, Utah, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: London, England
sr-Latn: London, Engleska

note: I18N: Help text for the “Maximum number of surnames on individual list” configuration setting
en: Long lists of individuals with the same surname can be broken into smaller sub-lists according to the first letter of the individual’s given name.<br><br>This option determines when sub-listing of surnames will occur. To disable sub-listing completely, set this option to zero.
sr-Latn: Dugi spiskovi osoba sa istim prezimenom mogu se razvrstati na manje podliste prema prvom slovu imena pojedinca.<br> <br> Ova opcija određuje kada će se pojaviti podlista prezimena. Da biste potpuno isključili podlistu, podesite ovu opciju na nula.

en: Longest marriage
sr-Latn: Najduži brak

en: Longitude
sr-Latn: Geografska dužina

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Los Angeles, California, United States
sr-Latn: Los Angeles, California, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Louisville, Kentucky, United States
sr-Latn: Louisville, Kentucky, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Lubbock, Texas, United States
sr-Latn: Lubbock, Texas, USA

note: I18N: Name of a country or state
en: Luxembourg
sr-Latn: Luksemburg

note: I18N: Name of a country or state
en: Macau
sr-Latn: Makao

note: I18N: Name of a country or state
en: Macedonia
sr-Latn: Makedonija

note: I18N: Name of a country or state
en: Madagascar
sr-Latn: Madagaskar

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Madrid, Spain
sr-Latn: Madrid, Španija

note: I18N: Type of media object
en: Magazine
sr-Latn: Časopis

note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Maidenhead_Locator_System
en: Maidenhead location code
sr-Latn: Maidenhead šifra lokacije

en: Mailto link
sr-Latn: Link za slanje e-maila

note: I18N: Name of a country or state
en: Malawi
sr-Latn: Malavi

note: I18N: Name of a country or state
en: Malaysia
sr-Latn: Malezija

note: I18N: Name of a country or state
en: Maldives
sr-Latn: Maldivi

en: Male
sr-Latn: Muško

en: Males
sr-Latn: Muškarci

en: Manage family trees
sr-Latn: Uređivanje porodičnih stabala

en: Manage media
sr-Latn: Uređivanje medija

note: I18N: Listbox entry; name of a role
en: Manager
sr-Latn: Menadžer

en: Managers
sr-Latn: Menadžeri

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Manhattan, New York, United States
sr-Latn: Manhattan, New York, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Manila, Philippines
sr-Latn: Manila, Filipini

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Manti, Utah, United States
sr-Latn: Manti, Utah, USA

note: I18N: Type of media object
en: Manuscript
sr-Latn: Rukopis

en: Many genealogy applications define their own custom GEDCOM tags and webtrees will be able to display most of them.
sr-Latn: Mnoge genealoške aplikacije definišu sopstvene prilagođene GEDCOM oznake i webtrees će moći da prikažu većinu njih.

note: I18N: Help text for the “GEDCOM errors” configuration setting
en: Many genealogy programs create GEDCOM files with custom tags, and webtrees understands most of them. When unrecognized tags are found, this option lets you choose whether to ignore them or display a warning message.
sr-Latn: Mnogi genealoški programi prave GEDCOM datoteke sa prilagođenim oznakama, a webtrees prepoznaje većinu njih. Kada se pronađu nepoznate oznake, ova opcija vam omogućava da odaberete da ih da ih ignorišete ili da prikažete poruku upozorenja.

note: I18N: Type of media object
en: Map
sr-Latn: Karta

en: Map link
sr-Latn: Link mape

note: I18N: Links to maps
en: Map links
sr-Latn: Linkovi mape

en: Map providers
sr-Latn: Provajderi mape

[ctx: GENITIVE]
en: March
sr-Latn: marta

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: March
sr-Latn: marta

[ctx: LOCATIVE]
en: March
sr-Latn: martu

[ctx: NOMINATIVE]
en: March
sr-Latn: Mart

note: I18N: Help text for the “Format text and notes” configuration setting
en: Markdown is a simple system of formatting, used on websites such as Wikipedia. It uses unobtrusive punctuation characters to create headings and sub-headings, bold and italic text, lists, tables, etc.
sr-Latn: Markdown je jednostavan sistem za formatiranje teksta, koristi se na web stranicama kao što su Wikipedia. Koristi nenametljive interpunkcijske znakove za kreiranje naslova, podnaslova, podebljan i ukošen tekst, lista, tablica, itd.

en: Marriage
sr-Latn: Brak

en: Marriage banns
sr-Latn: Objava braka

en: Marriage beginning status
sr-Latn: Status početka braka

en: Marriage bond
sr-Latn: Bračna obveza

en: Marriage by country
sr-Latn: Brakovi po državi

en: Marriage contract
sr-Latn: Bračni ugovor

en: Marriage date range end
sr-Latn: Do datuma venčanja

en: Marriage date range start
sr-Latn: Od datuma venčanja

en: Marriage ending status
sr-Latn: Status kraja braka

en: Marriage intention
sr-Latn: Bračna namera

en: Marriage license
sr-Latn: Bračna dozvola

en: Marriage of a brother
sr-Latn: Venčanje brata

en: Marriage of a child
sr-Latn: Venčanje deteta

en: Marriage of a daughter
sr-Latn: Venčanje ćerke

en: Marriage of a father
sr-Latn: Venčanje oca

en: Marriage of a grandchild
sr-Latn: Venčanje unuka/unuke

en: Marriage of a granddaughter
sr-Latn: Venčanje unuke

[ctx: daughter’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
sr-Latn: Venčanje unuke

[ctx: son’s daughter]
en: Marriage of a granddaughter
sr-Latn: Venčanje unuke

en: Marriage of a grandson
sr-Latn: Venčanje unuka

[ctx: daughter’s son]
en: Marriage of a grandson
sr-Latn: Venčanje unuka

[ctx: son’s son]
en: Marriage of a grandson
sr-Latn: Venčanje unuka

en: Marriage of a half-brother
sr-Latn: Venčanje polubrata

en: Marriage of a half-sibling
sr-Latn: Venčanje polubrata/polusestre

en: Marriage of a half-sister
sr-Latn: Venčanje polusestre

en: Marriage of a mother
sr-Latn: Venčanje majke

en: Marriage of a parent
sr-Latn: Venčanje roditelja

en: Marriage of a sibling
sr-Latn: Venčanje polubrata/polusestre

en: Marriage of a sister
sr-Latn: Venčanje sestre

en: Marriage of a son
sr-Latn: Venčanje sina

en: Marriage of parents
sr-Latn: Venčanje roditelja

en: Marriage place contains
sr-Latn: Mesto venčanja sadrži

en: Marriage places
sr-Latn: Mesta venčanja

en: Marriage settlement
sr-Latn: Bračni ugovor

note: I18N: Name of a module/report
en: Marriages
sr-Latn: Brakovi

en: Marriages by century
sr-Latn: Brakovi po veku

en: Married name
sr-Latn: Ime i prezime posle udaje

note: I18N: Name of a country or state
en: Marshall Islands
sr-Latn: Maršalska ostrva

note: I18N: Name of a country or state
en: Martinique
sr-Latn: Martinik

en: Masquerade as this user
sr-Latn: Maskiraj se u ovog korisnika

en: Match both upper and lower case letters.
sr-Latn: Nije bitno da li koristite velika ili mala slova.

en: Match the exact text, even if it occurs in the middle of a word.
sr-Latn: Ponađi tačan tekst, čak i ako se nalazi u sedini reči.

en: Match the exact text, unless it occurs in the middle of a word.
sr-Latn: Ponađi tačan tekst, osim ako se nalazi u sredini reči.

en: Matomo™ / Piwik™ analytics
sr-Latn: Matomo™ / Piwik™ analitika

note: I18N: Name of a country or state
en: Mauritania
sr-Latn: Mauritanija

note: I18N: Name of a country or state
en: Mauritius
sr-Latn: Mauricijius

note: I18N: A configuration setting
en: Maximum number of surnames on individual list
sr-Latn: Maksimalan broj prezimena na listi osoba

en: Maximum upload size:
sr-Latn: Maksimalna veličina za učitavanje:

[ctx: Abbreviation for May]
en: May
sr-Latn: Maj

[ctx: GENITIVE]
en: May
sr-Latn: maja

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: May
sr-Latn: majem

[ctx: LOCATIVE]
en: May
sr-Latn: maju

[ctx: NOMINATIVE]
en: May
sr-Latn: Maj

note: I18N: Name of a country or state
en: Mayotte
sr-Latn: Majot

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Medford, Oregon, United States
sr-Latn: Medford, Oregon, USA

note: I18N: Name of a module
en: Media
sr-Latn: Mediji

en: Media file
sr-Latn: Medijska datoteka

en: Media file to upload
sr-Latn: Medijska datoteka za učitavanje

en: Media files
sr-Latn: Medijske datoteke

note: I18N: A configuration setting
en: Media folder
sr-Latn: Medijska fascikla

en: Media folders
sr-Latn: Medijske fascikle

en: Media object
sr-Latn: Medijski objekat

note: I18N: Name of a module/list
en: Media objects
sr-Latn: Medijski objekti

en: Media objects found
sr-Latn: Medijski objekat pronađen

en: Media objects per page
sr-Latn: Medijskih objekata po stranici

en: Media type
sr-Latn: Tip medija

en: Medical
sr-Latn: Medicinski

en: Medium systems (5,000 individuals): 32–64 MB, 20–40 seconds
sr-Latn: Srednji sistemi (5.000 osoba): 32-64MB, 20-40 sekundi

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Melbourne, Australia
sr-Latn: Melburn, Australija

note: I18N: Listbox entry; name of a role
en: Member
sr-Latn: Član

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Memphis, Tennessee, United States
sr-Latn: Memphis, Tennessee, USA

en: Menu
sr-Latn: Meni

en: Menus
sr-Latn: Meniji

en: Merge
sr-Latn: Spoji

en: Merge family trees
sr-Latn: Spoji porodična stabla

en: Merge records
sr-Latn: Spoji zapise

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Merida, Mexico
sr-Latn: Merida, Meksiko

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Mesa, Arizona, United States
sr-Latn: Mesa, Arizona, USA

en: Message
sr-Latn: Poruka

note: I18N: Name of a module I18N: A configuration setting
en: Messages
sr-Latn: Poruke

note: I18N: Name of a country or state
en: Mexico
sr-Latn: Meksiko

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Mexico City, Mexico
sr-Latn: Mexico City, Meksiko

note: I18N: Type of media object
en: Microfiche
sr-Latn: Mikrofiš

note: I18N: Type of media object
en: Microfilm
sr-Latn: Mikrofilm

note: I18N: Name of a country or state
en: Micronesia
sr-Latn: Mikronezijia

en: Middle East
sr-Latn: Srednji istok

en: Military
sr-Latn: Vojska

en: Military service
sr-Latn: Vojni rok

note: I18N: Name of a module/report
en: Missing data
sr-Latn: Podaci koji nedostaju

en: Moderators
sr-Latn: Moderatori

en: Module
sr-Latn: Modul

en: Module administration
sr-Latn: Administracija modula

en: Modules
sr-Latn: Moduli

note: I18N: Name of a country or state
en: Moldova
sr-Latn: Moldavija

note: I18N: abbreviation for Monday
en: Mon
sr-Latn: Pon

note: I18N: Name of a country or state
en: Monaco
sr-Latn: Monako

en: Monday
sr-Latn: Ponedeljak

note: I18N: Name of a country or state
en: Mongolia
sr-Latn: Mongolija

note: I18N: Name of a country or state
en: Montenegro
sr-Latn: Crna Gora

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Monterrey, Mexico
sr-Latn: Monterrey, Meksiko

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Montevideo, Uruguay
sr-Latn: Montevideo, Urugvaj

en: Month
sr-Latn: Mesec

en: Month of birth
sr-Latn: Mesec rođenja

en: Month of birth of first child in a relation
sr-Latn: Mesec rođenja prvog deteta u vezi

en: Month of death
sr-Latn: Mesec smrti

en: Month of first marriage
sr-Latn: Mesec stupanja u prvi brak

en: Month of marriage
sr-Latn: Mesec stupanja u brak

en: Month:
sr-Latn: Mesec:

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Monticello, Utah, United States
sr-Latn: Monticello, Utah, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Montreal, Quebec, Canada
sr-Latn: Montreal, Quebec, Kanada

note: I18N: Name of a country or state
en: Montserrat
sr-Latn: Montserat

note: I18N: Name of a country or state
en: Morocco
sr-Latn: Maroko

note: I18N: Help text for the “Use password” site configuration setting
en: Most SMTP servers require a password.
sr-Latn: Većina SMTP servera zahteva lozinku.

en: Most common surnames
sr-Latn: Najčešća prezimena

en: Most mail servers require a valid domain name.
sr-Latn: Većina e-mail servera zahteva validno ime domena.

en: Most mail servers require a valid email address.
sr-Latn: Većina mail servera zahteva validnu email adresu.

note: I18N: Help text for the "Sending server name" site configuration setting
en: Most mail servers require that the sending server identifies itself correctly, using a valid domain name.
sr-Latn: Većina e-mail servera zahteva da se server za slanje ispravno identifikuje, koristeći validno ime domena.

note: I18N: Help text for the “Secure connection” site configuration setting
en: Most servers do not use secure connections.
sr-Latn: Većina servera ne koristi sigurno povezivanje.

en: Most sites are configured to use localhost. This means that your database runs on the same computer as your web server.
sr-Latn: Većina web stranica je podešena da koristi localhost. To znači da je vaša baza podataka na istom računaru kao i vaš web server.

en: Most sites are configured to use the default value of 1433.
sr-Latn: Većina web stranica je podešena tako da koristi podrazumevanu vrednost 1433.

en: Most sites are configured to use the default value of 3306.
sr-Latn: Većina web stranica je podešena da koristi podrazumevanu vrednost 3306.

en: Most sites are configured to use the default value of 5432.
sr-Latn: Većina web stranica je podešena tako da koristi podrazumevanu vrednost 5432.

note: I18N: Name of a module
en: Most viewed pages
sr-Latn: Najčešće pregledane stranice

en: Mother
sr-Latn: Majka

en: Mother: %s
sr-Latn: Majka: %s

en: Mother’s age
sr-Latn: Starost majke

note: I18N: A step-family. %s is an individual’s name
en: Mother’s family with %s
sr-Latn: Majčina porodica sa %s

note: I18N: A step-family.
en: Mother’s family with an unknown individual
sr-Latn: Majčina porodica sa nepoznatom osobom

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Mount Timpanogos, Utah, United States
sr-Latn: Mount Timpanogos, Utah, USA

en: Move down
sr-Latn: Pomeri dole

en: Move the media object?
sr-Latn: Premesti medijski objekat?

en: Move up
sr-Latn: Pomeri gore

note: I18N: Name of a country or state
en: Mozambique
sr-Latn: Mozambik

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Muharram
en: Muharram
sr-Latn: Muharrem

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Muharram
en: Muharram
sr-Latn: Muharrem

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Muharram
en: Muharram
sr-Latn: Muharrem

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Muharram
en: Muharram
sr-Latn: Muharrem

en: Multiple marriages
sr-Latn: Višestruki brakovi

en: My account
sr-Latn: Moj nalog

en: My family tree
sr-Latn: Moje porodično stablo

en: My individual record
sr-Latn: Moji lični podaci

note: I18N: Name of a module
en: My page
sr-Latn: Moja stranica

en: My pages
sr-Latn: Moje stranice

en: My pedigree
sr-Latn: Moje poreklo

note: I18N: Name of a country or state
en: Myanmar
sr-Latn: Majanmar

en: Name
sr-Latn: Ime

[ctx: Repository]
en: Name
sr-Latn: Ime

en: Name in Hebrew
sr-Latn: Ime na hebrejskom

en: Name of addressee
sr-Latn: Ime primaoca

en: Name prefix
sr-Latn: Prefiks imena

en: Name suffix
sr-Latn: Sufiks imena

en: Names
sr-Latn: Ime

en: Namesake
sr-Latn: Imenjak

note: I18N: Name of a country or state
en: Namibia
sr-Latn: Namibija

en: Nanny
sr-Latn: Dadilja

en: Narrative description
sr-Latn: Usmeni opis

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Nashville, Tennessee, United States
sr-Latn: Nashville, Tennessee, USA

en: Nationality
sr-Latn: Nacionalnost

en: Naturalization
sr-Latn: Promena državljanstva

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Nauvoo (new), Illinois, United States
sr-Latn: Nauvoo (new), Illinois, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Nauvoo (original), Illinois, United States
sr-Latn: Nauvoo (original), Illinois, USA

note: I18N: Name of a country or state
en: Netherlands
sr-Latn: Holandija

en: Never
sr-Latn: Nikada

en: Never married
sr-Latn: Nevenčani

note: I18N: Name of a country or state
en: New Caledonia
sr-Latn: Nova Kaledonija

en: New GEDCOM tag
sr-Latn: Nova GEDCOM oznaka

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: New York, New York, United States
sr-Latn: New York, New York, USA

note: I18N: Name of a country or state
en: New Zealand
sr-Latn: Novi Zeland

en: New data
sr-Latn: Novi podaci

note: I18N: %s is a server name/URL
en: New registration at %s
sr-Latn: Nova registracija na %s

note: I18N: %s is a server name/URL
en: New user at %s
sr-Latn: Novi korisnik na %s

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Newport Beach, California, United States
sr-Latn: Newport Beach, California, USA

note: I18N: Name of a module
en: News
sr-Latn: Obaveštenja

note: I18N: Type of media object
en: Newspaper
sr-Latn: Novine

en: Next email reminder will be sent after
sr-Latn: Naredni e-mail podsetnik će biti poslat nakon

en: Next image
sr-Latn: Sledeća fotografija

note: I18N: Name of a country or state
en: Nicaragua
sr-Latn: Nikaragva

en: Nickname
sr-Latn: Nadimak

note: I18N: Name of a country or state
en: Nigeria
sr-Latn: Nigerija

note: I18N: Name of a country or state
en: Niue
sr-Latn: Nijue

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: a month in the French republican calendar
en: Nivose
sr-Latn: Nivôse

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: a month in the French republican calendar
en: Nivose
sr-Latn: Nivôse

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: a month in the French republican calendar
en: Nivose
sr-Latn: Nivôse

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: a month in the French republican calendar
en: Nivose
sr-Latn: Nivôse

en: No
sr-Latn: Ne

en: No GEDCOM file was received.
sr-Latn: GEDCOM datoteka nije primljena.

en: No GEDCOM files found.
sr-Latn: Ni jedna GEDCOM datoteka nije pronađena.

en: No calendar conversion
sr-Latn: Nema konverzije kalendara

en: No children
sr-Latn: Bez dece

en: No contact
sr-Latn: Nema kontakta

en: No duplicates have been found.
sr-Latn: Nisu pronađeni duplikati.

en: No errors have been found.
sr-Latn: Nisu pronađene greške.

note: I18N: translation for %s==1 is unused; it is translated separately as “tomorrow”
en: No events exist for the next %s day. | No events exist for the next %s days.
sr-Latn[0]: Nema događaja za sledeći %s dan.
sr-Latn[1]: Nema događaja za sledeća %s dana.
sr-Latn[2]: Nema događaja za sledećih %s dana.

en: No events exist for today.
sr-Latn: Nema događaja za današnji dan.

en: No events exist for tomorrow.
sr-Latn: Nema događaja za sutrašnji dan.

en: No events for living individuals exist for today.
sr-Latn: Za današnji dan ne postoje događaji za žive osobe.

en: No events for living individuals exist for tomorrow.
sr-Latn: Za sutrašnji dan ne postoje događaji za žive osobe.

note: I18N: translation for %s==1 is unused; it is translated separately as “tomorrow”
en: No events for living people exist for the next %s day. | No events for living people exist for the next %s days.
sr-Latn[0]: Za žive osobe ne postoje događaji u sledeći %s dan.
sr-Latn[1]: Za žive osobe ne postoje događaji u sledeća %s dana.
sr-Latn[2]: Za žive osobe ne postoje događaji u sledećih %s dana.

en: No facts exist for this family.
sr-Latn: Nema činjenica za ovu porodicu.

note: I18N: PHP internal error message - php.net/manual/en/features.file-upload.errors.php
en: No file was received. Please try again.
sr-Latn: Nijedna datoteka nije primljena. Molimo pokušajte ponovno.

en: No link between the two individuals could be found.
sr-Latn: Nema nijedne veze između te dve osobe.

en: No matching facts found
sr-Latn: Nisu pronađene odgovarajuće činjenice

en: No news articles have been submitted.
sr-Latn: Ni jedno obaveštenje nije postavljeno.

en: No predefined text
sr-Latn: Nema predefinisanog teksta

en: No records to display
sr-Latn: Ne postoje zapisi za prikaz

en: No results found.
sr-Latn: Nije pronađen nijedan rezultat.

en: No signed-in and no anonymous users
sr-Latn: Nijedan korisnik nije prijavljen

en: No surname
sr-Latn: Bez prezimena

en: No temple - living ordinance
sr-Latn: Nema hrama – živi obred

en: No upgrade information is available.
sr-Latn: Nema informacija za nadogradnju.

en: None
sr-Latn: Ništa

note: I18N: Name of a country or state
en: Norfolk Island
sr-Latn: Ostrvo Norfok

en: Normally, any changes made to a family tree need to be reviewed by a moderator. This option allows a user to make changes without needing a moderator.
sr-Latn: Obično, bilo kakve promene na porodičnom stablu treba da pregleda moderator. Ova opcija omogućava korisniku da izvrši izmene bez potrebe moderatora.

note: I18N: Name of a country or state
en: North Korea
sr-Latn: Severna Koreja

en: Northern America
sr-Latn: Severna Amerika

note: I18N: Name of a country or state
en: Northern Ireland
sr-Latn: Severna Irska

note: I18N: Name of a country or state
en: Northern Mariana Islands
sr-Latn: Severna Marijanska Ostrva

note: I18N: Name of a country or state
en: Norway
sr-Latn: Norveška

en: Not approved by an administrator
sr-Latn: Nije odobreno od administratora

en: Not living
sr-Latn: Nije živ

en: Not married
sr-Latn: Nevenčani

note: I18N: The record was not recorded in this GEDCOM file.
en: Not recorded
sr-Latn: Nije zabeleženo

en: Not verified by the user
sr-Latn: Nije potvrđeno od korisnika

en: Note
sr-Latn: Beleška

en: Note that if a user account is linked to a record, then that user will always be able to view that record.
sr-Latn: Imajte na umu da ako je korisnički nalog povezan sa zapisom, taj korisnik će uvek moći da vidi taj zapis.

en: Note: longer path lengths require a lot of calculation, which can make your website run slowly for these users.
sr-Latn: Napomena: veće dužine putanja zahtevaju puno računanja, što može usporiti rad vaše web stranice za ove korisnike.

note: I18N: Name of a module
en: Notes
sr-Latn: Beleške

en: Nothing found to cleanup
sr-Latn: Ništa nije pronađeno za čišćenje

en: Nothing found.
sr-Latn: Ništa nije pronađeno.

en: Nothing to show
sr-Latn: Ništa za pokazati

[ctx: GENITIVE]
en: November
sr-Latn: novembra

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: November
sr-Latn: novembra

[ctx: LOCATIVE]
en: November
sr-Latn: novembru

[ctx: NOMINATIVE]
en: November
sr-Latn: Novembar

en: Number of children
sr-Latn: Broj dece

en: Number of days to show
sr-Latn: Broj dana za prikaz

en: Number of families without children
sr-Latn: Broj porodica bez dece

note: I18N: ... to show in a list
en: Number of given names
sr-Latn: Broj imena

en: Number of marriages
sr-Latn: Broj brakova

note: I18N: ... to show in a list
en: Number of pages
sr-Latn: Broj stranica

note: I18N: ... to show in a list
en: Number of surnames
sr-Latn: Broj prezimena

en: Nurse
sr-Latn: Bolničar/ka

[ctx: FEMALE]
en: Nurse
sr-Latn: Bolničarka

[ctx: MALE]
en: Nurse
sr-Latn: Bolničar

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Oakland, California, United States
sr-Latn: Oakland, California, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Oaxaca, Mexico
sr-Latn: Oaxaca, Meksiko

en: Occupation
sr-Latn: Zanimanje

note: I18N: Name of a report
en: Occupations
sr-Latn: Zanimanja

note: I18N: Name of a country or state
en: Occupied Palestinian Territory
sr-Latn: Okupirana Palestinska teritorija

[ctx: Abbreviation for October]
en: Oct
sr-Latn: Okt

[ctx: GENITIVE]
en: October
sr-Latn: oktobra

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: October
sr-Latn: oktobra

[ctx: LOCATIVE]
en: October
sr-Latn: oktobru

[ctx: NOMINATIVE]
en: October
sr-Latn: Oktobar

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Ogden, Utah, United States
sr-Latn: Ogden, Utah, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Oklahoma City, Oklahoma, United States
sr-Latn: Oklahoma City, Oklahoma, USA

en: Old data
sr-Latn: Stari podaci

en: Old files found
sr-Latn: Pronađene stare datoteke

en: Oldest father
sr-Latn: Najstariji otac

en: Oldest female
sr-Latn: Najstarija žena

en: Oldest living individuals
sr-Latn: Najstarije žive osobe

en: Oldest male
sr-Latn: Najstariji muškarac

en: Oldest mother
sr-Latn: Najstarija majka

note: I18N: Name of a module
en: On this day
sr-Latn: Na današnji dan

en: On this day…
sr-Latn: Na današnji dan …

en: Only add new records
sr-Latn: Dodaj samo nove zapise

en: Only managers can edit
sr-Latn: Samo menadžeri mogu menjati

en: Only update existing records
sr-Latn: Ažuriraj samo postojeće zapise

en: Oops! The webserver is unable to connect to the database server. It could be busy, undergoing maintenance, or simply broken. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes or contact the website administrator.
sr-Latn: Ups! Web server ne može da se poveže sa bazom podataka. Možda je zauzeta, u održavanju ili jednostavno neispravna. Možete <a href="index.php">pokušati ponovo</a> za par minuta ili kontaktirajte administratora web stranice.

en: Oops! webtrees was unable to create files in this folder.
sr-Latn: Ups! webtrees ne može kreirati datoteke u ovom direktorijumu.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Oquirrh Mountain, Utah, United States
sr-Latn: Oquirrh Mountain, Utah, USA

en: Ordinance
sr-Latn: Propis

en: Ordination
sr-Latn: Odluka

note: I18N: Ordnance Survey is the UK government mapping service.
en: Ordnance Survey historic maps
sr-Latn: Ordnance Survey istorijske karte

en: Orientation
sr-Latn: Orijentacija

en: Origin
sr-Latn: Poreklo

note: I18N: GEDCOM tag _ORIG
en: Original text
sr-Latn: Originalni tekst

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Orlando, Florida, United States
sr-Latn: Orlando, Florida, USA

note: I18N: Type of media object
en: Other
sr-Latn: Ostalo

en: Other facts to show in charts
sr-Latn: Prikazati druge činjenice na grafikonu

en: Other preferences
sr-Latn: Ostala podešavanja

en: Owner
sr-Latn: Vlasnik

[ctx: FEMALE]
en: Owner
sr-Latn: Vlasnica

[ctx: MALE]
en: Owner
sr-Latn: Vlasnik

note: I18N: PHP internal error message - php.net/manual/en/features.file-upload.errors.php
en: PHP blocked the file because of its extension.
sr-Latn: PHP je blokirao datoteku zbog njene nedozvoljene ekstenzije.

note: I18N: PHP internal error message - php.net/manual/en/features.file-upload.errors.php
en: PHP failed to write to disk.
sr-Latn: PHP nije uspeo upisati na disk.

en: PHP information
sr-Latn: PHP Informacije

en: Page
sr-Latn: Stranica

en: Page %s of %s
sr-Latn: Stranica %s od ukupno %s

en: Page size
sr-Latn: Veličina stranice

note: I18N: Type of media object
en: Painting
sr-Latn: Slika

note: I18N: Name of a country or state
en: Palau
sr-Latn: Palau (Muskiz)

note: I18N: A colour scheme
en: Palette
sr-Latn: Paleta

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Palmyra, New York, United States
sr-Latn: Palmyra, New York, USA

note: I18N: Name of a country or state
en: Papua New Guinea
sr-Latn: Papua Nova Gvineja

note: I18N: Name of a country or state
en: Paraguay
sr-Latn: Paragvaj

en: Parent location
sr-Latn: Lokacija roditelja

en: Parents
sr-Latn: Roditelji

en: Parents and siblings
sr-Latn: Roditelji i braća/sestre

en: Parent’s age
sr-Latn: Starost roditelja

note: I18N: A configuration setting
en: Password
sr-Latn: Lozinka

en: Passwords must be at least 8 characters long and are case-sensitive, so that “secret” is different from “SECRET”.
sr-Latn: Lozinka mora imati najmanje 8 znakova i razlikuje velika i mala slova, pa je „lozinka” različito od „LOZINKA”.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Payson, Utah, United States
sr-Latn: Payson, Utah, USA

note: I18N: Name of a module/chart I18N: Name of a report
en: Pedigree
sr-Latn: Poreklo

en: Pedigree chart
sr-Latn: Grafikon porekla

note: I18N: Name of a module
en: Pedigree map
sr-Latn: Mapa porekla

note: I18N: %s is an individual’s name
en: Pedigree map of %s
sr-Latn: Mapa porekla osobe %s

note: I18N: %s is an individual’s name
en: Pedigree tree of %s
sr-Latn: Stablo porekla osobe %s

note: I18N: Name of a module
en: Pending changes
sr-Latn: Promene na čekanju

en: Pending changes are only shown when your account has permission to edit. When you sign out, you will no longer be able to see them. Also, pending changes are only shown on certain pages. For example, they are not shown in lists, reports, or search results.
sr-Latn: Promene na čekanju se prikazuju samo kada vaš nalog ima dozvolu za uređivanje. Kada se odjavite, više ih nećete videti. Takođe, promene na čekanju se prikazuju samo na određenim stranicama. Na primer, ne prikazuju se u listama, izveštajima ili rezultatima pretrage.

en: Permanent number
sr-Latn: Trajni broj

en: Permanently delete these records?
sr-Latn: Trajno obrisati ovaj zapis?

en: Personal data
sr-Latn: Lični podaci

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Perth, Australia
sr-Latn: Perth, Australija

note: I18N: Name of a country or state
en: Philippines
sr-Latn: Filipini

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Phoenix, Arizona, United States
sr-Latn: Phoenix, Arizona, USA

en: Phone
sr-Latn: Telefon

en: Phonetic algorithm
sr-Latn: Algoritam fonetski

en: Phonetic name
sr-Latn: Ime fonetski

en: Phonetic place
sr-Latn: Mesto fonetski

note: I18N: search using “sounds like”, rather than exact spelling
en: Phonetic search
sr-Latn: Fonetsko pretraživanje

en: Phonetic type
sr-Latn: Fonetski tip

note: I18N: Type of media object
en: Photo
sr-Latn: Fotografija

en: Phrase
sr-Latn: Fraza

note: I18N: Name of a country or state
en: Pitcairn
sr-Latn: Ostrva Pitkern

en: Place
sr-Latn: Mesto

note: I18N: Name of a module/list
en: Place hierarchy
sr-Latn: Hijerarhija mesta

en: Place in Hebrew
sr-Latn: Mesta na Hebrejskom

en: Place list
sr-Latn: Lista mesta

note: I18N: Help text for the “Abbreviate place names” configuration setting
en: Place names are frequently too long to fit on charts, lists, etc. They can be abbreviated by showing just the first few parts of the name, such as <i>village, county</i>, or the last few part of it, such as <i>region, country</i>.
sr-Latn: Ime mesta je često predugačko da stane na grafikone, liste, itd. Ono može biti skraćeno da prikazuje samo prvih nekoliko delova imena, kao na primer <i>selo, država</i>, ili poslednjih nekoliko delova imena, kao na primer <i>regija, država</i>.

en: Place names can change over time.  In genealogy, it is customary to use the current name for a town or country. The historic name can be shown in sources, notes, etc.
sr-Latn: Imena mesta se mogu vremenom promeniti. Uobičajeno je u genealogiji koristiti sadašnji naziv za grad ili državu. Istorijsko ime se može napisati u izvorima, beleškama itd.

en: Place names should be entered as a comma-separated list, starting with the smallest place and ending with the country. For example, “Westminster, London, England”.
sr-Latn: Imena mesta treba uneti kao listu odvojenu zarezom, počevši od najmanjeg mesta i završavajući državom. Na primer, „Dubovo, Tutin, Srbija“.

en: Place of LDS baptism
sr-Latn: Mesto krštenja LDS

en: Place of LDS child sealing
sr-Latn: Mesto pečaćenja deteta LDS

en: Place of LDS confirmation
sr-Latn: Mesto potvrde LDS-a

en: Place of LDS endowment
sr-Latn: Mesto zadužbine LDS

en: Place of LDS spouse sealing
sr-Latn: Mesto pečaćenja supružnika LDS

en: Place of adoption
sr-Latn: Mesto usvojenja

en: Place of baptism
sr-Latn: Mesto krštenja

en: Place of bar mitzvah
sr-Latn: Mesto bar micve

en: Place of bat mitzvah
sr-Latn: Mesto bat micve

en: Place of birth
sr-Latn: Mesto rođenja

en: Place of blessing
sr-Latn: Mesto blagoslova

en: Place of brit milah
sr-Latn: Mesto brit milah

en: Place of burial
sr-Latn: Mesto pokopa

en: Place of christening
sr-Latn: Mesto krštenja

note: I18N: German Bürgerort
en: Place of citizenship
sr-Latn: Mesto državljanstva

en: Place of confirmation
sr-Latn: Mesto potvrde

en: Place of cremation
sr-Latn: Mesto kremiranja

en: Place of death
sr-Latn: Mesto smrti

en: Place of emigration
sr-Latn: Mesto emigracije

en: Place of engagement
sr-Latn: Mesto prosidbe

en: Place of event
sr-Latn: Mesto događaja

en: Place of first communion
sr-Latn: Mesto prve pričesti

en: Place of immigration
sr-Latn: Mesto imigracije

en: Place of marriage
sr-Latn: Mesto venčanja

en: Place of marriage banns
sr-Latn: Mesto objave venčanja

en: Place of naturalization
sr-Latn: Mesto državljanstva

en: Place of ordination
sr-Latn: Mesto odluke

en: Place of residence
sr-Latn: Mesto prebivališta

note: I18N: Name of a module
en: Places
sr-Latn: Mesta

en: Play
sr-Latn: Pusti

en: Please enter a valid email address.
sr-Latn: Molimo vas da upišete ispravnu e-mail adresu.

en: Please try again.
sr-Latn: Molimo pokušajte ponovo.

note: I18N: Name of a country or state
en: Poland
sr-Latn: Poljska

[ctx: Surname tradition]
en: Polish
sr-Latn: Poljski

note: I18N: A configuration setting
en: Port number
sr-Latn: Broj porta

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Portland, Oregon, United States
sr-Latn: Portland, Oregon, USA

note: I18N: page orientation
en: Portrait
sr-Latn: Uspravno

note: I18N: Name of a country or state
en: Portugal
sr-Latn: Portugalija

[ctx: Surname tradition]
en: Portuguese
sr-Latn: Portugalski

en: Postal code
sr-Latn: Poštanski broj

note: I18N: Name of a module
en: Powered by webtrees™
sr-Latn: Pokreće webtrees™

en: Predefined text that states admin will decide on each request for a user account
sr-Latn: Predefinisani tekst koji navodi da administrator mora odlučiti za svaki zahtev za korisnički nalog

en: Predefined text that states all users can request a user account
sr-Latn: Predefinisani tekst koji navodi da svi korisnici mogu zatražiti korisnički nalog

en: Predefined text that states only family members can request a user account
sr-Latn: Predefinisani tekst koji navodi da samo članovi porodice mogu zatražiti korisnički nalog

en: Preferences
sr-Latn: Podešavanja

en: Preferences exist for the module “%s”, but this module no longer exists.
sr-Latn: Postoje podešavanja za “%s” modul, ali taj modul više ne postoji.

note: I18N: A configuration setting
en: Preferred contact method
sr-Latn: Preferirani metod komunikacije

note: I18N: Location of an historic LDS church temple - https://en.wikipedia.org/wiki/President_of_the_Church
en: President’s Office
sr-Latn: Kancelarija predsednika

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Preston, England
sr-Latn: Preston, Engleska

en: Preview
sr-Latn: Pregled

en: Priest
sr-Latn: Sveštenik

en: Print basic events when blank
sr-Latn: Prikaži osnovne događaje kada je prazno

en: Priority
sr-Latn: Prioritet

en: Privacy
sr-Latn: Privatnost

note: I18N: Name of a module
en: Privacy policy
sr-Latn: Politika privatnosti

note: I18N: Privacy restrictions are set by RESN tags in GEDCOM.
en: Privacy restrictions
sr-Latn: Ograničenja privatnosti

en: Privacy restrictions - these apply to records and facts that do not contain a GEDCOM RESN tag
sr-Latn: Ograničenja privatnosti - primenjuju se na zapise i činjenice koje ne sadrže GEDCOM RESN tag

en: Private
sr-Latn: Privatno

en: Private key
sr-Latn: Privatni ključ

en: Probate
sr-Latn: Zaostavština

en: Property
sr-Latn: Vlasništvo

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Provo City Center, Utah, United States
sr-Latn: Provo City Center, Utah, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Provo, Utah, United States
sr-Latn: Provo, Utah, USA

note: I18N: An individual that represents another
en: Proxy
sr-Latn: Proksi

en: Publication
sr-Latn: Publikacija

note: I18N: Name of a country or state
en: Puerto Rico
sr-Latn: Portoriko

note: I18N: Name of a country or state
en: Qatar
sr-Latn: Katar

en: Quality of data
sr-Latn: Kvalitet podatka

en: Question
sr-Latn: Pitanje

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Quetzaltenango, Guatemala
sr-Latn: Quetzaltenango, Gvatemala

en: Quick family facts
sr-Latn: Brze porodične činjenice

en: Quick individual facts
sr-Latn: Brze činjenice osobe

note: I18N: When replying to an email, the subject becomes “RE: subject”
en: RE:
sr-Latn: ODG:

en: Rabbi
sr-Latn: Rabin

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rabi%27_al-awwal
en: Rabi’ al-awwal
sr-Latn: Rebi-ul-evvela

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rabi%27_al-awwal
en: Rabi’ al-awwal
sr-Latn: Rebi-ul-evvelom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rabi%27_al-awwal
en: Rabi’ al-awwal
sr-Latn: Rebi-ul-evvelu

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rabi%27_al-awwal
en: Rabi’ al-awwal
sr-Latn: Rebi-ul-evvel

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rabi%27_al-thani
en: Rabi’ al-thani
sr-Latn: Rebi-ul-ahira

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rabi%27_al-thani
en: Rabi’ al-thani
sr-Latn: Rebi-ul-ahirom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rabi%27_al-thani
en: Rabi’ al-thani
sr-Latn: Rebi-ul-ahiru

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rabi%27_al-thani
en: Rabi’ al-thani
sr-Latn: Rebi-ul-ahir

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rajab
en: Rajab
sr-Latn: Redžeba

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rajab
en: Rajab
sr-Latn: Redžebom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rajab
en: Rajab
sr-Latn: Redžebu

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Rajab
en: Rajab
sr-Latn: Redžeb

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Raleigh, North Carolina, United States
sr-Latn: Raleigh, North Carolina, USA

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Ramadan_%28calendar_month%29
en: Ramadan
sr-Latn: Ramazana

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Ramadan_%28calendar_month%29
en: Ramadan
sr-Latn: Ramazanom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Ramadan_%28calendar_month%29
en: Ramadan
sr-Latn: Ramazanu

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Ramadan_%28calendar_month%29
en: Ramadan
sr-Latn: Ramazan

note: I18N: Description of the “Slide show” module
en: Random images from the current family tree.
sr-Latn: Nasumične fotografije iz trenutnog porodičnog stabla.

en: Re-order children
sr-Latn: Promeni redosled dece

en: Re-order families
sr-Latn: Promeni redosled porodica

en: Re-order media
sr-Latn: Promeni redosled medijskih objekata

en: Re-order media files
sr-Latn: Promenite redosled medijskih datoteka

en: Re-order names
sr-Latn: Promeni redosled imena

en: Real name
sr-Latn: Pravo ime

note: I18N: Name of a module
en: Recent changes
sr-Latn: Nedavne promene

en: Recent years (&lt; 100 yrs)
sr-Latn: Poslednjih godina (&lt; 100 god.)

en: Record
sr-Latn: Zapis

en: Record ID number
sr-Latn: ID broj zapisa

en: Record file number
sr-Latn: Broj datoteke zapisa

en: Records
sr-Latn: Zapisi

note: I18N: Description of the “Legacy URLs” module
en: Redirect old URLs from webtrees version 1.
sr-Latn: Preusmerite stare URL-ove sa webtrees verzije 1.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Redlands, California, United States
sr-Latn: Redlands, California, USA

en: Reference number
sr-Latn: Referentni broj

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Regina, Saskatchewan, Canada
sr-Latn: Regina, Saskatchewan, Kanada

en: Registered partnership
sr-Latn: Registrovano partnerstvo

en: Registry officer
sr-Latn: Službenik registrara

[ctx: FEMALE]
en: Registry officer
sr-Latn: Službenica registrara

[ctx: MALE]
en: Registry officer
sr-Latn: Službenik registrara

note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression
en: Regular expression
sr-Latn: Regularni izraz

en: Regular expressions are an advanced pattern matching technique.
sr-Latn: Regular expressions su napredna tehnika traženja uzoraka.

en: Reject
sr-Latn: Opozovi

en: Reject all changes
sr-Latn: Opozovi sve promene

note: I18N: Name of a module/report
en: Related families
sr-Latn: Povezane porodice

note: I18N: Name of a report
en: Related individuals
sr-Latn: Povezane osobe

en: Relationship
sr-Latn: Srodnost

en: Relationship to father
sr-Latn: Srodnost sa ocem

en: Relationship to me
sr-Latn: Srodnost sa mnom

en: Relationship to mother
sr-Latn: Srodnost sa majkom

en: Relationship to parents
sr-Latn: Srodnost sa roditeljima

en: Relationship: %s
sr-Latn: Srodnost: %s

note: I18N: Name of a module/chart I18N: Configuration option
en: Relationships
sr-Latn: Srodnost

note: I18N: %s are individual’s names
en: Relationships between %1$s and %2$s
sr-Latn: Srodnost između %1$s i %2$s

en: Reliability of the information
sr-Latn: Pouzdanost informacija

en: Religion
sr-Latn: Religija

en: Religious institution
sr-Latn: Verska institucija

en: Religious marriage
sr-Latn: Verski brak

en: Reload map
sr-Latn: Ponovo učitaj mapu

en: Reminder date
sr-Latn: Datum podsetnika

en: Reminder email frequency (days)
sr-Latn: Učestalost slanja podsetnika emailom (dana)

en: Remote server
sr-Latn: Udaljeni server

en: Remove
sr-Latn: Obriši

note: I18N: Name of a module
en: Remove duplicate links
sr-Latn: Obriši duple veze

en: Remove individual
sr-Latn: Obriši osobu

note: I18N: A media path (e.g. c:\aaa\bbb\ccc\ddd.jpeg) in a GEDCOM file
en: Remove the GEDCOM media path from filenames
sr-Latn: Ukloni GEDCOM medija putanju iz imena datoteke

en: Remove this location?
sr-Latn: Obriši ovu lokaciju?

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Reno, Nevada, United States
sr-Latn: Reno, Nevada, USA

en: Renumber
sr-Latn: Renumeracija

note: I18N: Renumber the records in a family tree
en: Renumber XREFs
sr-Latn: Renumeriši XREF-ove

en: Renumber family tree
sr-Latn: Renumeriši porodično stablo

en: Replace
sr-Latn: Zameni

note: I18N: Description of a “Data fix” module
en: Replace cemetery tags with burial places.
sr-Latn: Zamenite grobne oznake grobnim mestima.

en: Replace with
sr-Latn: Zemeni sa

en: Replacement text
sr-Latn: Zamenski tekst

en: Reply
sr-Latn: Odgovori

en: Report
sr-Latn: Izveštaj

note: I18N: GEDCOM gag _RPT_PHRS
en: Report phrase
sr-Latn: Izveštaj fraza

note: I18N: Name of a module
en: Reports
sr-Latn: Izveštaji

note: I18N: Name of a module/list
en: Repositories
sr-Latn: Skladišta

en: Repository
sr-Latn: Skladište

en: Repository name
sr-Latn: Ime skladišta

note: I18N: Name of a country or state
en: Republic of the Congo
sr-Latn: Kongo (Brazzaville)

en: Request a new password
sr-Latn: Zahtevajte novu lozinku

en: Request a new user account
sr-Latn: Zatražite novi nalog

en: Research
sr-Latn: Istraživanje

en: Research task
sr-Latn: Zadatak za istraživanje

note: I18N: Name of a module. Tasks that need further research.
en: Research tasks
sr-Latn: Zadaci za istraživanje

en: Research tasks are special events, added to individuals in your family tree, which identify the need for further research. You can use them as a reminder to check facts against more reliable sources, to obtain documents or photographs, to resolve conflicting information, etc.
sr-Latn: Zadaci za istraživanja su posebni događaji, pridruženi osobama u vašem porodičnom stablu, koji identifikuju potrebu za dodatnim istraživanjem. Možete ih koristiti kao podsetnik da proverite informacije koristeći pouzdanije izvore, da pribavite dokumente ili fotografije, da rešite konfliktne informacije, itd.

en: Research tasks are stored using the custom GEDCOM tag “_TODO”. Other genealogy applications may not recognize this tag.
sr-Latn: Zadaci za istraživanja su sačuvani koristeći poseban GEDCOM tag “_TODO”. Ostale genaloške aplikacije možda neće prepoznati ovaj tag.

en: Residence
sr-Latn: Prebivalište

en: Restore the default block layout
sr-Latn: Vrati podrazumevani raspored blokova

en: Restrict to immediate family
sr-Latn: Ograniči na užu porodicu

note: I18N: a restriction on viewing data
en: Restriction
sr-Latn: Ograničenje

en: Restrictions can be added to records and/or facts. They restrict who can view the data and who can edit it.
sr-Latn: Ograničenja mogu biti dodata zapisu i/ili činjenicama. Ograničavaju ko može videti podatke i ko ih može uređivati.

en: Results
sr-Latn: Rezultati

en: Retirement
sr-Latn: Penzija

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Rexburg, Idaho, United States
sr-Latn: Rexburg, Idaho, USA

en: Role
sr-Latn: Status

note: I18N: Name of a country or state
en: Romania
sr-Latn: Romunija

en: Romanized
sr-Latn: Romanizirano

en: Romanized name
sr-Latn: Romanizirano ime

en: Romanized place
sr-Latn: Romanizovano mesto

en: Romanized type
sr-Latn: Romanizovani tip

en: Roots
sr-Latn: Koreni

note: I18N: Name of a country or state
en: Russia
sr-Latn: Rusija

note: I18N: Name of a country or state
en: Rwanda
sr-Latn: Ruanda

en: SQLite is only suitable for small sites, testing and evaluation.
sr-Latn: SQLite je pogodan samo za male web stranice, testiranje i procenu.

en: SQLite version %s is installed. SQLite version %s or later is required.
sr-Latn: Instalirana SQLite verzija je %s. Potrebna je SQLite verzija %s ili novija.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Sacramento, California, United States
sr-Latn: Sacramento, California, USA

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Safar
en: Safar
sr-Latn: Safera

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Safar
en: Safar
sr-Latn: Saferom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Safar
en: Safar
sr-Latn: Saferu

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Safar
en: Safar
sr-Latn: Safer

note: I18N: Name of a country or state
en: Saint Helena
sr-Latn: Svätá Helena

note: I18N: Name of a country or state
en: Saint Kitts and Nevis
sr-Latn: Svätý Krištof a Nevis

note: I18N: Name of a country or state
en: Saint Lucia
sr-Latn: Svätá Lucia

note: I18N: Name of a country or state
en: Saint Pierre and Miquelon
sr-Latn: Saint Pierre a Miquelon

note: I18N: Name of a country or state
en: Saint Vincent and the Grenadines
sr-Latn: Svätý Vincent a Grenadíny

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Salt Lake City, Utah, United States
sr-Latn: Salt Lake City, Utah, USA

en: Same as uploaded file
sr-Latn: Isto kao i učitana datoteka

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: San Antonio, Texas, United States
sr-Latn: San Antonio, Texas, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: San Diego, California, United States
sr-Latn: San Diego, California, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: San Jose, Costa Rica
sr-Latn: San Jose, Kostarika

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Santiago, Chile
sr-Latn: Santiago, Čile

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Santo Domingo, Dominican Republic
sr-Latn: Santo Domingo, Dominikanska Republika

note: I18N: Name of a country or state
en: Sao Tome and Principe
sr-Latn: Sao Tome i Principe

note: I18N: abbreviation for Saturday
en: Sat
sr-Latn: Sub

en: Saturday
sr-Latn: Subota

note: I18N: Name of a country or state
en: Saudi Arabia
sr-Latn: Saudská Arábia

en: Schema
sr-Latn: Šema

en: School or college
sr-Latn: Škola ili fakultet

note: I18N: Name of a country or state
en: Scotland
sr-Latn: Škotska

en: Scrapbook
sr-Latn: Album

[ctx: Female pedigree]
note: I18N: “sealing” is a Mormon ceremony.
en: Sealing
sr-Latn: Pečaćenje

[ctx: Male pedigree]
note: I18N: “sealing” is a Mormon ceremony.
en: Sealing
sr-Latn: Pečaćenje

[ctx: Pedigree]
note: I18N: “sealing” is a Mormon ceremony.
en: Sealing
sr-Latn: Pečaćenje

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Sealing canceled (divorce)
sr-Latn: Pečat raskinut (razvod)

note: I18N: Name of a module I18N: A button label.
en: Search
sr-Latn: Pretraga

note: I18N: Name of a module
en: Search and replace
sr-Latn: Pretraži i zameni

note: I18N: Description of a “Data fix” module
en: Search and replace text, using simple searches or advanced pattern matching.
sr-Latn: Pretraži i zameni tekst, koristeći jednostavna pretraživanja ili napredno podudaranje uzoraka.

note: I18N: Help text for the “Description META tag” configuration setting
en: Search engines may use this description of your site in their search results.
sr-Latn: Pretraživači mogu koristiti ovaj opis vaše stranice u svojim rezultatima pretraživanja.

en: Search filters
sr-Latn: Filteri za pretragu

en: Search for
sr-Latn: Traži

en: Search for locations in an external database.
sr-Latn: Traži lokacije u spoljnoj bazi podataka.

en: Search for place names in an external database.
sr-Latn: Traži nazive mesta u spoljnoj bazi podataka.

en: Search for place names using %s.
sr-Latn: Traži nazive mesta pomoću %s.

en: Search method
sr-Latn: Metoda traženja

en: Search text/pattern
sr-Latn: Traži tekst/uzorak

en: Searching for all possible relationships can take a lot of time in complex trees.
sr-Latn: Pretraga svih mogućih srodnosti može dosta potrajati na kompleksnim stablima.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Seattle, Washington, United States
sr-Latn: Seattle, Washington, USA

en: Second record
sr-Latn: Drugi zapis

note: I18N: A configuration setting
en: Secure connection
sr-Latn: Sigurno povezivanje

note: I18N: A configuration setting
en: Security code
sr-Latn: Sigurnosni kod

en: See %s for more information.
sr-Latn: Pogledajte %s za više informacija.

en: Select
sr-Latn: Odaberi

en: Select a GEDCOM file to import
sr-Latn: Odaberi GEDCOM datoteku za uvoz

en: Select a date
sr-Latn: Izaberi datum

en: Select individuals by place or date
sr-Latn: Izaberi osobe prema mestu ili datumu

note: I18N: Description of the “Clippings cart” module
en: Select records from your family tree and save them as a GEDCOM file.
sr-Latn: Odaberite zapise iz porodičnog stabla i snimite ih kao GEDCOM file.

en: Select the desired age interval
sr-Latn: Odaberite željeni starosni interval

en: Select the facts and events to keep from both records.
sr-Latn: Označite činjenice i događaje koje želite zadržati iz oba zapisa.

en: Select two records to merge.
sr-Latn: Odaberite dva zapisa za spajanje.

en: Selector
sr-Latn: Selektor

en: Seller
sr-Latn: Prodavac

[ctx: FEMALE]
en: Seller
sr-Latn: Prodavačica

[ctx: MALE]
en: Seller
sr-Latn: Prodavac

en: Send
sr-Latn: Pošalji

en: Send a message
sr-Latn: Pošalji poruku

en: Send a message to all users
sr-Latn: Pošalji poruku svim korisnicima

en: Send a message to users who have never signed in
sr-Latn: Pošaljite poruku korisnicima koji se nikada nisu prijavili

en: Send a message to users who have not signed in for 6 months
sr-Latn: Pošaljite poruku korisnicima koji se nisu prijavili u poslednjih 6 meseci

en: Send a test email using these settings
sr-Latn: Pošalji testni e-mail koristeći ova podešavanja

en: Send an email to all administrators when an upgrade is available.
sr-Latn: Pošaljite e-mail svim administratorima kada je nadogradnja dostupna.

note: I18N: Label for a configuration option
en: Send out reminder emails
sr-Latn: Pošaljite emailove sa podsetnikom

note: I18N: A configuration setting
en: Sender email
sr-Latn: E-mail pošiljaoca

note: I18N: A configuration setting
en: Sender name
sr-Latn: Ime pošiljaoca

en: Sending email
sr-Latn: Slanje e-maila

note: I18N: A configuration setting
en: Sending server name
sr-Latn: Ime servera pošiljaoca

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Seoul, Korea
sr-Latn: Seul, Koreja

en: Separated
sr-Latn: Rastavljeni

en: Separation
sr-Latn: Separacija

[ctx: GENITIVE]
en: September
sr-Latn: septembra

[ctx: INSTRUMENTAL]
en: September
sr-Latn: septembra

[ctx: LOCATIVE]
en: September
sr-Latn: septembru

[ctx: NOMINATIVE]
en: September
sr-Latn: Septembar

note: I18N: Name of a country or state
en: Serbia
sr-Latn: Srbija

en: Servant
sr-Latn: Sluga

[ctx: FEMALE]
en: Servant
sr-Latn: Sluškinja

[ctx: MALE]
en: Servant
sr-Latn: Sluga

en: Server information
sr-Latn: Informacije o serveru

note: I18N: A configuration setting
en: Server name
sr-Latn: Ime servera

en: Set a new password
sr-Latn: Postavi novu lozinku

en: Set as default
sr-Latn: Postavi kao podrazumevano

note: I18N: You need to:
en: Set the access level for each tree.
sr-Latn: Podesite pristupne nivoe za svako stablo.

en: Set the default blocks for new family trees
sr-Latn: Podesi podrazumevane blokove za nova porodična stabla

en: Set the default blocks for new users
sr-Latn: Podesi podrazumevane blokove za nove korisnike

note: I18N: Help text for the “Show dead individuals” configuration setting
en: Set the privacy access level for all dead individuals.
sr-Latn: Podesite nivo privatnosti za sve umrle osobe.

note: I18N: You need to:
en: Set the status to “approved”.
sr-Latn: Postavite status na “odobren”.

note: I18N: Help text for the “Allow users to see raw GEDCOM records” configuration setting
en: Setting this to <b>Yes</b> will place links on individuals, sources, and families to let users bring up another window containing the raw data taken right out of the GEDCOM file.
sr-Latn: Postavljanjem na <b>Da</b> biće postavljen link na osobe, izvore i familije koji će omogućiti korisniku otvaranje drugog prozora koji sadrži sirove podatke iz GEDCOM datoteke.

en: Setup wizard for webtrees
sr-Latn: Čarobnjak za instalaciju webtrees

note: I18N: Name of a country or state
en: Seychelles
sr-Latn: Sejšeli

en: Share
sr-Latn: Podeli

en: Share the URL
sr-Latn: Podeli URL

en: Share the anniversary of an event
sr-Latn: Podeli godišnjicu događaja

en: Shared note
sr-Latn: Deljena beleška

note: I18N: Name of a module/list
en: Shared notes
sr-Latn: Deljene beleške

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Shawwal
en: Shawwal
sr-Latn: Ševvala

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Shawwal
en: Shawwal
sr-Latn: Ševvalom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Shawwal
en: Shawwal
sr-Latn: Ševvalu

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Shawwal
en: Shawwal
sr-Latn: Ševval

[ctx: GENITIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Sha%27aban
en: Sha’aban
sr-Latn: Ša'bana

[ctx: INSTRUMENTAL]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Sha%27aban
en: Sha’aban
sr-Latn: Ša'banom

[ctx: LOCATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Sha%27aban
en: Sha’aban
sr-Latn: Ša'banu

[ctx: NOMINATIVE]
note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Sha%27aban
en: Sha’aban
sr-Latn: Ša'ban

en: She
sr-Latn: Ona

en: She died
sr-Latn: Umrla je

en: She married
sr-Latn: Udala se za

en: She resided at
sr-Latn: Stanovala je u

en: She was born
sr-Latn: Rođena je

en: She was buried
sr-Latn: Sahranjena je

en: She was christened
sr-Latn: Krštena je

en: She was cremated
sr-Latn: Kremirana je

en: Shortcut
sr-Latn: Prečica

en: Shortest marriage
sr-Latn: Najkraći brak

en: Show
sr-Latn: Prikaži

note: I18N: A configuration setting
en: Show a download link in the media viewer
sr-Latn: Prikažite link za preuzimanje u prikazivaču medija

note: I18N: Description of the “Cookie warning” module
en: Show a privacy policy.
sr-Latn: Prikaži politiku privatnosti.

note: I18N: A configuration setting
en: Show acceptable use agreement on “Request a new user account” page
sr-Latn: Prikaži sporazum o korišćenju na stranici „Zatraži novi korisnički nalog”

en: Show all media
sr-Latn: Prikaži sve medije

en: Show all notes
sr-Latn: Prikaži sve beleške

en: Show all places in a list
sr-Latn: Prikaži sva mesta u listi

en: Show all sources
sr-Latn: Prikaži sve izvore

note: I18N: an age indicator, which can be dragged around the screen
en: Show an age cursor
sr-Latn: Prikaži pokazivač starosti

en: Show children of ancestors
sr-Latn: Prikaži decu predaka

en: Show couples where either partner married more than once.
sr-Latn: Prikaži parove gde je bilo koji partner venčan više puta.

en: Show couples where only the female partner is dead.
sr-Latn: Prikaži parove gde je samo ženski partner umro.

en: Show couples where only the male partner is dead.
sr-Latn: Prikaži parove gde je samo muški partner umro.

en: Show couples who married more than 100 years ago.
sr-Latn: Prikaži parove koji su venčani pre više od 100 godina.

en: Show couples who married within the last 100 years.
sr-Latn: Prikaži parove koji su venčani unutar prethodnih 100 godina.

en: Show couples with an unknown marriage date.
sr-Latn: Prikaži parove sa nepoznatim datumom venčanja.

note: I18N: label for yes/no option
en: Show date of last update
sr-Latn: Prikaži datum poslednje izmene

note: I18N: A configuration setting
en: Show dead individuals
sr-Latn: Prikaži mrtve osobe

en: Show divorced couples.
sr-Latn: Prikaži razvedene parove.

en: Show individuals born more than 100 years ago.
sr-Latn: Prikaži osobe rođene pre više od 100 godina.

en: Show individuals born within the last 100 years.
sr-Latn: Prikaži osobe rođene unutar prethodnih 100 godina.

en: Show individuals who are alive or couples where both partners are alive.
sr-Latn: Prikaži osobe koje su žive ili parove gde su oba partnera živa.

en: Show individuals who are dead or couples where both partners are dead.
sr-Latn: Prikaži osobe koje su umrle ili parove gde su oba partnera umrla.

en: Show individuals who died more than 100 years ago.
sr-Latn: Prikaži osobe koje su umrle pre više od 100 godina.

en: Show individuals who died within the last 100 years.
sr-Latn: Prikaži osobe koje su umrle unutar prethodnih 100 godina.

note: I18N: A configuration setting
en: Show list of family trees
sr-Latn: Prikaži listu porodičnih stabala

note: I18N: A configuration setting
en: Show living individuals
sr-Latn: Prikaži žive osobe

note: I18N: A configuration setting
en: Show names of private individuals
sr-Latn: Prikaži imena zaštićenih osoba

en: Show notes
sr-Latn: Prikaži beleške

en: Show occupations
sr-Latn: Prikaži zanimanja

en: Show only events of living individuals
sr-Latn: Prikaži događaje samo za žive osobe

en: Show only females.
sr-Latn: Prikaži samo žene.

en: Show only individuals for whom the gender is not known.
sr-Latn: Pokaži samo osobe za koje se ne zna pol.

en: Show only individuals, events, or all
sr-Latn: Prikaži samo osobe, događaje ili sve

en: Show only males.
sr-Latn: Prikaži samo muškarce.

en: Show parents
sr-Latn: Prikaži roditelje

en: Show password
sr-Latn: Prikaži lozinku

en: Show pending changes
sr-Latn: Prikaži promene na čekanju

en: Show photos
sr-Latn: Prikaži fotografije

en: Show place hierarchy
sr-Latn: Prikaži hijerarhiju mesta

note: I18N: A configuration setting
en: Show private relationships
sr-Latn: Prikaži privatne srodnosti

en: Show research tasks that are assigned to other users
sr-Latn: Prikaži zadatke za istraživanje koji su dodeljeni drugim korisnicima

en: Show research tasks that are not assigned to any user
sr-Latn: Prikaži zadatke za istraživanje koji nisu dodeljeni ni jednom korisniku

en: Show research tasks that have a date in the future
sr-Latn: Prikaži zadatke za istraživanje koji imaju datum u budućnosti

en: Show residences
sr-Latn: Prikaži prebivališta

en: Show slide show controls
sr-Latn: Prikaži kontrole automatskog puštanja slika

en: Show sources
sr-Latn: Prikaži izvore

en: Show spouses
sr-Latn: Prikaži supružnike

en: Show statistics charts
sr-Latn: Prikaži grafikon statistike

note: I18N: The placeholders are edit controls. Show the [first/last] [1/2/3/4/5] parts of a place name
en: Show the %1$s %2$s parts of a place name.
sr-Latn: Prikaži %1$s %2$s delova imena mesta.

note: I18N: Description of the “Pedigree map” module
en: Show the birthplace of ancestors on a map.
sr-Latn: Pokaži rodno mesto predaka na mapi.

note: I18N: label for a yes/no option
en: Show the date and time
sr-Latn: Prikaži datum i vreme

en: Show the date and time of update
sr-Latn: Prikaži datum i vreme ažuriranja

en: Show the events of close relatives on the individual page
sr-Latn: Prikaži događaje uže rodbine na stranici pojedinca

note: I18N: A configuration setting
en: Show the family tree
sr-Latn: Prikaži porodično stablo

en: Show the list of individuals
sr-Latn: Prikaži listu osoba

en: Show the list of surnames
sr-Latn: Prikaži listu prezimena

en: Show the location of an event on an external map.
sr-Latn: Prikaži lokaciju događaja na spoljnoj mapi.

note: I18N: Description of the “Places” module
en: Show the location of events on a map.
sr-Latn: Prikaži lokaciju događaja na mapi.

note: I18N: label for a yes/no option
en: Show the user who made the change
sr-Latn: Prikaži korisnika koji je napravio izmenu

note: I18N: Label for a configuration option
en: Show this block for which languages
sr-Latn: Za koje jezike želite prikazati ovaj blok

en: Show thumbnail images in charts and family groups.
sr-Latn: Prikaži sličice u grafikonima i grupama familija.

en: Show to managers
sr-Latn: Prikaži administratorima

en: Show to members
sr-Latn: Prikaži članovima

en: Show to visitors
sr-Latn: Prikaži posetiocima

en: Show “leaves” couples or individuals. These are individuals who are alive but have no children recorded in the database.
sr-Latn: Prikaži osobe ili parove koji su živi ali nemaju zabeleženu decu u bazi podataka.

en: Show “roots” couples or individuals. These individuals may also be called “patriarchs”. They are individuals who have no parents recorded in the database.
sr-Latn: Prikaži “korenske” parove ili osobe. Te osobe se još zovu i “patrijarsi”. To su osobe koje nemaju zabeležene roditelje u bazi podataka.

note: I18N: %s are placeholders for numbers
en: Showing %1$s to %2$s of %3$s
sr-Latn: Prikazujem od %1$s do %2$s od ukupno %3$s

en: Sibling
sr-Latn: Brat/Sestra

en: Siblings
sr-Latn: Braća/Sestre

en: Sidebar
sr-Latn: Bočna traka

en: Sidebars
sr-Latn: Bočne trake

note: I18N: Name of a country or state
en: Sierra Leone
sr-Latn: Sijera Leone

note: I18N: Name of a module
en: Sign in
sr-Latn: Prijava

en: Sign out
sr-Latn: Odjava

en: Sign-in and registration
sr-Latn: Prijava i registracija

en: Signature
sr-Latn: Potpis

en: Simple dates are assumed to be in the gregorian calendar. To specify a date in another calendar, add a keyword before the date. This keyword is optional if the month or year format make the date unambiguous.
sr-Latn: Pretpostavlja se da su jednostavni datumi u gregorijanskom kalendaru. Da biste odredili datum u drugom kalendaru, dodajte ključnu reč pre datuma. Ključna reč je opcionalna ako format meseca ili godine čine datum nedvosmislenim.

note: I18N: Name of a country or state
en: Singapore
sr-Latn: Singapur

en: Sister
sr-Latn: Sestra

note: I18N: A configuration setting
en: Site identification code
sr-Latn: Identifikacijski kod web stranice

note: I18N: Help text for the “Preferred contact method” configuration setting
en: Site members can send each other messages. You can choose to how these messages are sent to you, or choose not receive them at all.
sr-Latn: Članovi mogu međusobno slati poruke. Možete odabrati kako će se te poruke slati vama, ili odabrati da ih uopšte ne primate.

note: I18N: A configuration setting
en: Site verification code
sr-Latn: Verifikacioni kod web stranice

en: Site verification codes do not work when webtrees is installed in a subfolder.
sr-Latn: Verifikacijski kod stranica ne radi kada je webtrees instaliran u podfolder.

note: I18N: Name of a module - see https://en.wikipedia.org/wiki/Sitemaps
en: Sitemaps
sr-Latn: Mape sajtova

note: I18N: The www.sitemaps.org site is translated into many languages (e.g. https://www.sitemaps.org/fr/) - choose an appropriate URL.
en: Sitemaps are a way for webmasters to tell search engines about the pages on a website that are available for crawling. All major search engines support sitemaps. For more information, see <a href="https://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.
sr-Latn: Mape sajtova su način da webmasteri pokažu pretraživačkim robotima stranice na website-u koje su dostupne za indeksiranje. Svi veći pretraživački servisi podržavaju Mape sajtova (sitemaps). Za više informacija pogledajte <a href="https://www.sitemaps.org/">www.sitemaps.org</a>.

note: I18N: Skip over the headers and menus, to the main content of the page
en: Skip to content
sr-Latn: Preskoči na sadržaj

en: Slave
sr-Latn: Rob

[ctx: FEMALE]
en: Slave
sr-Latn: Robinja

[ctx: MALE]
en: Slave
sr-Latn: Rob

note: I18N: Name of a module
en: Slide show
sr-Latn: Automatsko puštanje slika

note: I18N: Name of a country or state
en: Slovakia
sr-Latn: Slovačka

note: I18N: Name of a country or state
en: Slovenia
sr-Latn: Slovenija

en: Small systems (500 individuals): 16–32 MB, 10–20 seconds
sr-Latn: Mali sistemi (500 pojedinaca): 16–32 MB, 10–20 sekundi

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Snowflake, Arizona, United States
sr-Latn: Snowflake, Arizona, USA

en: Social security number
sr-Latn: Broj socijalnog osiguranja (SSN)

note: I18N: Name of a country or state
en: Solomon Islands
sr-Latn: Solomonska ostrva

note: I18N: Name of a country or state
en: Somalia
sr-Latn: Somalija

note: I18N: Help text for the “GEDCOM media path” configuration setting. A “path” is something like “C:\Documents\Genealogy\Photos\John_Smith.jpeg”
en: Some genealogy software creates GEDCOM files that contain media filenames with full paths. These paths will not exist on the web-server. To allow webtrees to find the file, the first part of the path must be removed.
sr-Latn: Neki genealoški programi kreiraju GEDCOM datoteke koje sadrže imena datoteka medija sa punom putanjom. Te putanje ne postoje na web serveru. Da bi omogućili webrees-u pronalaženje datoteka, prvi deo putanje mora biti uklonjen.

note: I18N: Description of a “Data fix” module
en: Some genealogy software stores all names in a single name record, using custom tags such as _MARNM and _AKA. An alternative is to create a new name record for each name.
sr-Latn: Neki genealoški softver čuva sva imena u jednom zapisu za imena, koristeći prilagođene oznake kao što su _MARNM i _AKA. Alternativa je kreiranje novog zapisa za imena za svako ime.

en: Some of these GEDCOM tags are used infrequently or never used.
sr-Latn: Neke od ovih GEDCOM oznaka se koriste retko ili se nikada ne koriste.

note: I18N: Help text for the “Hit counters” configuration setting
en: Some pages can display the number of times that they have been visited.
sr-Latn: Neke stranice mogu prikazati broj poseta.

note: I18N: Help text for the “Fact icons” configuration setting
en: Some themes can display icons on the “Facts and events” tab.
sr-Latn: Neke teme mogu prikazati ikone na kartici „Činjenice i događaji“.

en: Son
sr-Latn: Sin

note: I18N: e.g. “Son of [father name & mother name]”
en: Son of %s
sr-Latn: Sin od %s

en: Sort date
sr-Latn: Datum sortiranja

note: I18N: Label for a configuration option
en: Sort order
sr-Latn: Sortiranje

en: Sort time
sr-Latn: Vreme sortiranja

en: Sosa-Stradonitz number
sr-Latn: Sosa-Stradonitzov broj

en: Sounds like
sr-Latn: Zvuči kao

note: I18N: Name of a module/report
en: Source
sr-Latn: Izvor

en: Source citation
sr-Latn: Citiranje izvora

en: Source citations
sr-Latn: Izvor citata

note: I18N: Help text for the “Use full source citations” configuration setting
en: Source citations can include fields to record the quality of the data (primary, secondary, etc.) and the date the event was recorded in the source. If you don’t use these fields, you can disable them when creating new source citations.
sr-Latn: Citati izvora mogu uključivati polja za upis kvaliteta podataka (primarni, sekundarni, itd.) i datum kada je događaj evidentiran u izvoru. Ako ne želite koristiti ta polja, možete ih isključiti kada kreirate novi citat izvora.

note: I18N: A configuration setting
en: Source type
sr-Latn: Tip izvora

note: I18N: Name of a module/list I18N: Name of a module
en: Sources
sr-Latn: Izvori

en: Sources to the events
sr-Latn: Izvori za događaje

note: I18N: Name of a country or state
en: South Africa
sr-Latn: Južna Afrika

en: South America
sr-Latn: Južna Amerika

note: I18N: Name of a country or state
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sr-Latn: Južna Džordžija i Južna Sendvička ostrva

note: I18N: Name of a country or state
en: South Sudan
sr-Latn: Južni Sudan

note: I18N: Name of a country or state
en: Spain
sr-Latn: Španija

[ctx: Surname tradition]
en: Spanish
sr-Latn: Španski

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Spokane, Washington, United States
sr-Latn: Spokane, Washington, USA

en: Spouse
sr-Latn: Supružnik

en: Spouses
sr-Latn: Supružnici

en: Spouses and children
sr-Latn: Supružnici i deca

note: I18N: Name of a country or state
en: Sri Lanka
sr-Latn: Šri Lanka

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: St. George, Utah, United States
sr-Latn: St. George, Utah, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: St. Louis, Missouri, United States
sr-Latn: St. Louis, Missouri, USA

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: St. Paul, Minnesota, United States
sr-Latn: St. Paul, Minnesota, USA

en: Standard GEDCOM tags
sr-Latn: Standardne GEDCOM oznake

en: Start slide show on page load
sr-Latn: Pokreni automatsko puštanje slika čim se učita strana

en: Start year
sr-Latn: Početna godina

en: Starting range of change dates
sr-Latn: Od datuma promene

en: State
sr-Latn: Država

note: I18N: Name of a module I18N: Name of a module/chart
en: Statistics
sr-Latn: Statistika

en: Status change date
sr-Latn: Datum promene statusa

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Stillborn: exempt
sr-Latn: Mrtvorođeni: izuzeti

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Stockholm, Sweden
sr-Latn: Stockholm, Švedska

en: Stop
sr-Latn: Zaustavi

note: I18N: Name of a module
en: Stories
sr-Latn: Priče

en: Story
sr-Latn: Priča

en: Story title
sr-Latn: Naslov priče

en: Street name
sr-Latn: Ime ulice

en: Subject
sr-Latn: Tema

en: Submission
sr-Latn: Podnošenje

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Submitted but not yet cleared
sr-Latn: Poslato, ali još nije obrisano

en: Submitter
sr-Latn: Podnosilac

en: Submitter name
sr-Latn: Ime podnosioca

note: I18N: Name of a module/list
en: Submitters
sr-Latn: Podnosioci

note: I18N: abbreviation for Sunday
en: Sun
sr-Latn: Ned

en: Sunday
sr-Latn: Nedelja

note: I18N: %s is a URL/link to the project website
en: Support and documentation can be found at %s.
sr-Latn: Podrška i dokumentacija nalazi se na %s.

en: Support for PostgreSQL is experimental.
sr-Latn: Podrška za PostgreSQL je eksperimentalna.

en: Support for SQL Server is experimental.
sr-Latn: Podrška za SQL Server je eksperimentalna.

note: I18N: Name of a country or state
en: Suriname
sr-Latn: Surinam

en: Surname
sr-Latn: Prezime

en: Surname distribution chart
sr-Latn: Grafikon po prezimenu

en: Surname list style
sr-Latn: Stil liste prezimena

en: Surname option
sr-Latn: Opcije prezimena

en: Surname prefix
sr-Latn: Prefiks prezimena

en: Surname tradition
sr-Latn: Tradicija prezimena

en: Surnames
sr-Latn: Prezimena

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender and marital status.
sr-Latn: Prezimena ukazuju na pol i bračno stanje pojedinca.

en: Surnames are inflected to indicate an individual’s gender.
sr-Latn: Prezimena ukazuju na pol pojedinca.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Suva, Fiji
sr-Latn: Suva, Fidži

note: I18N: Name of a country or state
en: Svalbard and Jan Mayen
sr-Latn: Svalbard i Jan Majen ostrva

note: I18N: Reverse the order of two individuals
en: Swap individuals
sr-Latn: Zameni osobe

note: I18N: Name of a country or state
en: Swaziland
sr-Latn: Svazilend

note: I18N: Name of a country or state
en: Sweden
sr-Latn: Švedska

note: I18N: Name of a country or state
en: Switzerland
sr-Latn: Švajcarska

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Sydney, Australia
sr-Latn: Sydney, Australija

en: Synchronize family trees with GEDCOM files
sr-Latn: Sinhronizuj porodična stabla sa GEDCOM datotekama

note: I18N: Name of a country or state
en: Syria
sr-Latn: Sirija

en: Tab
sr-Latn: Kartica

en: Table prefix
sr-Latn: Prefiks tabele

en: Tabs
sr-Latn: Kartice

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Taipei, Taiwan
sr-Latn: Taipei, Tajvan

note: I18N: Name of a country or state
en: Taiwan
sr-Latn: Tajvan

note: I18N: Name of a country or state
en: Tajikistan
sr-Latn: Tadžikistan

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Tampico, Mexico
sr-Latn: Tampico, Meksiko

note: I18N: Name of a country or state
en: Tanzania
sr-Latn: Tanzanija

note: I18N: A configuration setting
en: Technical help contact
sr-Latn: Kontakt za tehničku podršku

en: Templates
sr-Latn: Šabloni

note: I18N: https://en.wikipedia.org/wiki/Temple_(LDS_Church)
en: Temple
sr-Latn: Hram

en: Text
sr-Latn: Tekst

en: Text direction
sr-Latn: Smer teksta

note: I18N: Name of a country or state
en: Thailand
sr-Latn: Tajland

en: The <b>name</b> field contains the individual’s full name, as they would have spelled it or as it was recorded. This is how it will be displayed on screen. It uses standard genealogy annotations to identify different parts of the name.
sr-Latn: Polje <b>ime</b> sadrži puno ime i prezime osobe,  onako kako se izgovara ili kako je zapisano. Tako će se prikazati na ekranu. Koristi standardne genealoške beleške za identifikaciju različitih delova imena.

en: The <b>surname</b> field contains a name that is used for sorting and grouping. It can be different to the individual’s actual surname which is always taken from the <b>name</b> field. This field can be used to sort surnames with or without a prefix (Gogh / van Gogh) and to group spelling variations or inflections (Kowalski / Kowalska). If an individual needs to be listed under more than one surname, each name should be separated by a comma.
sr-Latn: Polje <b>prezime</b> sadrži ime koje se koristi za sortiranje i grupisanje. Može se razlikovati od stvarnog prezimena osobe koje se uvek uzima iz polja <b>ime</b>. Ovo se polje može koristiti za sortiranje prezimena sa ili bez prefiksa (Gogh / van Gogh) i za grupisanje pravopisnih varijacija ili fleksija (Kowalski / Kowalska). Ako osoba treba biti izlistana pod više prezimena, svako prezime treba odvojiti zarezom.

en: The GEDCOM file “%s” has been imported.
sr-Latn: GEDCOM datoteka “%s” je učitana.

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: The Hague, Netherlands
sr-Latn: Hag, Holandija

en: The PHP extension “%s” is not installed.
sr-Latn: PHP ekstenzija “%s” nije instalirana.

en: The PHP function “%1$s” is disabled.
sr-Latn: PHP funkcija “%1$s” je onemogućena.

note: I18N: PHP internal error message - php.net/manual/en/features.file-upload.errors.php
en: The PHP temporary folder is missing.
sr-Latn: Nedostaje PHP privremeni direktorijum.

en: The PHP.INI setting “%1$s” is disabled.
sr-Latn: Podešavanje PHP.INI “%1$s” je onemogućeno.

en: The PHP.INI setting “%1$s” is enabled.
sr-Latn: Podešavanje PHP.INI “%1$s” je omogućeno.

en: The administrator at the webtrees site %s has approved your application for an account. You may now sign in by accessing the following link: %s
sr-Latn: Administrator webtrees web prezentacije %s odobrio je vašu prijavu. Možete se prijaviti koristeći sledeći link %s

en: The administrator has been informed. As soon as they give you permission to sign in, you can sign in with your username and password.
sr-Latn: Administrator je obavešten. Čim vam da odobrenje, moći ćete da se prijavite sa vašim korisničkim imenom i lozinkom.

note: I18N: Description of the “Calendar” module
en: The calendar menu.
sr-Latn: Meni kalendara.

note: I18N: %s is the name of a genealogy record
en: The changes to “%s” have been accepted.
sr-Latn: Promene na „%s” su prihvaćene.

note: I18N: %s is the name of a genealogy record
en: The changes to “%s” have been rejected.
sr-Latn: Promene na „%s” su odbijene.

note: I18N: Description of the “Charts” module
en: The charts menu.
sr-Latn: Meni za grafikone.

en: The clippings cart allows you to take extracts from this family tree and download them as a GEDCOM file.
sr-Latn: Isečci vam omogućuju da izvučete delove iz ovog porodičnog stabla i preuzmete ih kao GEDCOM datoteku.

en: The date and time of the last update
sr-Latn: Datum i vreme poslednje promene

en: The details for “%s” have been updated.
sr-Latn: Detalji za “%s” su ažurirane.

note: I18N: %s is a filename
en: The family tree has been exported to %s.
sr-Latn: Porodično stablo je izvezeno u %s.

en: The family tree “%s” already exists.
sr-Latn: Porodično stablo “%s” već postoji.

en: The family tree “%s” has been created.
sr-Latn: Porodično stablo “%s” je kreirano.

note: I18N: %s is the name of a family tree
en: The family tree “%s” has been deleted.
sr-Latn: Porodično stablo “%s” je obrisano.

note: I18N: %s is the name of a family tree
en: The family tree “%s” will be shown to visitors when they first arrive at this website.
sr-Latn: Porodično stablo “%s” će biti vidljivo posetiocima kada prvi pristupi ovoj web stranici.

en: The family trees have been merged successfully.
sr-Latn: Porodična stabla su uspešno spojena.

note: I18N: Description of the “Family trees” module
en: The family trees menu.
sr-Latn: Meni porodičnih stabala.

note: I18N: %s is the name of a family group, e.g. “Husband name + Wife name”
en: The family “%s” has been deleted because it only has one member.
sr-Latn: Porodica „%s” je obrisana pošto ima samo jednog člana.

en: The file %s already exists. Use another filename.
sr-Latn: Datoteka %s već postoji. Koristite drugo ime za datoteku.

en: The file %s could not be created.
sr-Latn: Datoteka %s ne može biti kreirana.

en: The file %s could not be deleted.
sr-Latn: Datoteka %s ne može biti obrisana.

en: The file %s has been deleted.
sr-Latn: Datoteka %s je obrisana.

en: The file %s has been uploaded.
sr-Latn: Datoteka %s je prebačena.

note: I18N: PHP internal error message - php.net/manual/en/features.file-upload.errors.php
en: The file was only partially uploaded. Please try again.
sr-Latn: Datoteka je samo delimično učitana. Molimo pokušajte ponovno.

note: I18N: %s is a filename
en: The file “%s” does not exist.
sr-Latn: Datoteka „%s” ne postoji.

en: The first family in the list will be used in charts, lists, reports, etc.
sr-Latn: Prva porodica sa liste biće korišćena u grafikonima, listama, izveštajima, itd.

en: The folder %s could not be deleted.
sr-Latn: Folder %s ne može biti obrisan.

en: The folder %s has been created.
sr-Latn: Folder %s je kreiran.

en: The folder %s has been deleted.
sr-Latn: Folder %s je obrisan.

en: The folder can be specified in full (e.g. /home/user_name/webtrees_data/) or relative to the installation folder (e.g. ../../webtrees_data/).
sr-Latn: Folder može biti napisan u punoj putanji (npr. /home/user_name/webtrees_data/) ili relativno u odnosu na instalacioni folder (npr. ../../webtrees_data/).

en: The folder “%s” does not exist.
sr-Latn: Fascikla “%s” ne postoji.

en: The following facts and events were found in both records.
sr-Latn: Sledeće činjenice i događaji su pronađeni u oba zapisa.

note: I18N: the name of an individual, source, etc.
en: The following facts and events were only found in the record of %s.
sr-Latn: Sledeće činjenice i događaji su pronađeni samo u zapisu %s.

en: The following list shows typical requirements.
sr-Latn: Lista koji sledi prikazuje tipične zahteve.

en: The help text has not been written for this item.
sr-Latn: Pomoćni tekst za ovu stavku nije napisan.

note: I18N: Help text for the “Technical help contact” configuration setting
en: The individual to be contacted about technical questions or errors encountered on your website.
sr-Latn: Osoba za kontakt o tehničkim pitanjima ili greškama na vašoj web stranici.

note: I18N: Help text for the “Genealogy contact” configuration setting
en: The individual to contact about the genealogy data on this website.
sr-Latn: Osoba za kontakt o genealoškim podacima na ovoj web stranici.

note: I18N: %s are names of records, such as sources, repositories or individuals
en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been deleted.
sr-Latn: Link od „%1$s” do „%2$s” je obrisan.

en: The link from “%1$s” to “%2$s” has been updated.
sr-Latn: Link od “%1$s” do “%2$s” je izmenjen.

note: I18N: Description of the “Lists” module
en: The lists menu.
sr-Latn: Meni za liste.

en: The location has been created
sr-Latn: Lokacija je kreirana

en: The location of this place is not known.
sr-Latn: Lokacija za ovo mesto je nepoznata.

en: The media file %1$s could not be renamed to %2$s.
sr-Latn: Multimedijalna datoteka %1$s ne može biti preimenovana u %2$s.

en: The media file %1$s has been renamed to %2$s.
sr-Latn: Multimedijalna datoteka %1$s je preimenovana u %2$s.

en: The media object has been created
sr-Latn: Medijski objekt je kreiran

en: The memory and CPU time requirements depend on the number of individuals in your family tree.
sr-Latn: Potrebna količina memorije i procesora zavise od broja pojedinaca u vašem porodičnom stablu.

en: The message was not sent.
sr-Latn: Poruka nije poslata.

en: The message was successfully sent to %s.
sr-Latn: Poruka uspešno poslata za %s.

en: The module “%s” has been disabled.
sr-Latn: Modul “%s” je isključen.

en: The module “%s” has been enabled.
sr-Latn: Modul “%s” je uključen.

note: I18N: Help text for the “Quick family facts” configuration setting
en: The most common family facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
sr-Latn: Najčešće porodične činjenice i događaji navedeni su odvojeno, tako da se one mogu lako dodati.

note: I18N: Help text for the “Quick individual facts” configuration setting
en: The most common individual facts and events are listed separately, so that they can be added more easily.
sr-Latn: Najčešće činjenice i događaji osoba su prikazani odvojeno, tako da se mogu lako dodavati.

en: The new user will be asked to confirm their email address before the account is created.
sr-Latn: Od novog korisnika će biti zatražena potvrda email adrese pre nego što se korisnički nalog kreira.

en: The note has been created
sr-Latn: Beleška je kreirana

en: The parameter “%s” is missing.
sr-Latn: Nedostaje parametar “%s”.

en: The password needs to be at least six characters long.
sr-Latn: Lozinka mora imati najmanje šest znakova.

note: I18N: Help text for the "Password" site configuration setting
en: The password required for authentication with the SMTP server.
sr-Latn: Lozinka potrebna za logovanje na SMTP server.

en: The password reset link has expired.
sr-Latn: Link za resetovanje lozinke je istekao.

note: I18N: Description of the “Place hierarchy” module
en: The place hierarchy.
sr-Latn: Hijerarhija mesta.

en: The preferences for all family trees have been updated.
sr-Latn: Podešavanja za sva porodična stabla su ažurirana.

en: The preferences for new family trees have been updated.
sr-Latn: Podešavanje za novo porodično stablo je ažurirano.

en: The preferences for the family tree “%s” have been updated.
sr-Latn: Podešavanje za porodično stablo “%s” je ažurirano.

en: The preferences for the module “%s” have been deleted.
sr-Latn: Podešavanja za modul “%s” su obrisana.

en: The preferences for the module “%s” have been updated.
sr-Latn: Podešavanja za modul “%s” su ažurirana.

en: The prefix is optional, but recommended. By giving the table names a unique prefix you can let several different applications share the same database.
sr-Latn: Prefix je opcionalan, ali preporučen. Dodavanjem jedinstvenih prefiksa nazivima tabela možete koristiti jednu bazu podataka za više različitih aplikacija.

en: The records “%1$s” and “%2$s” have been merged.
sr-Latn: Zapisi “%1$s” i “%2$s” su spojeni.

note: I18N: Description of the “Reports” module
en: The reports menu.
sr-Latn: Meni izveštaja.

en: The repository has been created
sr-Latn: Repozitorij je kreiran

note: I18N: Description of the “Search” module
en: The search menu.
sr-Latn: Meni za pretragu.

en: The search returned too many results.
sr-Latn: Pretraga je dala previše rezultata.

en: The server configuration is OK.
sr-Latn: Konfiguracija servera je u redu.

en: The server could not understand this request.
sr-Latn: Server nije razumeo ovaj zahtev.

en: The server’s temporary folder cannot be accessed.
sr-Latn: Ne može se pristupiti privremenoj fascikli servera.

en: The server’s time limit has been reached.
sr-Latn: Dostignuto je vremensko ograničenje servera.

note: I18N: Description of “Statistics” module
en: The size of the family tree, earliest and latest events, common names, etc.
sr-Latn: Veličina porodičnog stabla, najraniji i najkasniji događaji, česta imena, itd.

en: The solution
sr-Latn: Rešenje

en: The source has been created
sr-Latn: Izvor je kreiran

en: The submission has been created
sr-Latn: Podnesak je kreiran

en: The submitter has been created
sr-Latn: Podnosilac je kreiran

en: The surname is enclosed by slashes: <%s>John Paul /Smith/<%s>
sr-Latn: Prezime je zatvoreno sa kosim crtama: <%s>John Paul /Smith/<%s>

en: The time zone is required for date calculations, such as knowing today’s date.
sr-Latn: Vremenska zona je potrebna za kalkulacije datuma, kao što je npr. današnji datum.

note: I18N: An XREF is the identification number used in GEDCOM files.
en: The two family trees have %1$s record which uses the same “XREF”. | The two family trees have %1$s records which use the same “XREF”.
sr-Latn[0]: Porodična stabla imaju %1$s zapis koji koristi isti „XREF”.
sr-Latn[1]: Porodična stabla imaju %1$s zapisa koji koriste isti „XREF”.
sr-Latn[2]: Porodična stabla imaju %1$s zapisa koji koriste isti „XREF”.

en: The upgrade is complete.
sr-Latn: Nadogradnja je završena.

note: I18N: PHP internal error message - php.net/manual/en/features.file-upload.errors.php
en: The uploaded file exceeds the allowed size.
sr-Latn: Učitana datoteka prelazi maksimalo dozvoljenu veličinu.

en: The user %s has been deleted.
sr-Latn: Korisnik %s je obrisan.

en: The user has been sent an email with the information necessary to confirm the access request.
sr-Latn: Korisniku je poslat e-mail sa informacijama potrebnim za potvrdu zahteva za pristup.

en: The username or password is incorrect.
sr-Latn: Korisničko ime ili lozinka nisu ispravni.

note: I18N: Help text for the "Username" site configuration setting
en: The username required for authentication with the SMTP server.
sr-Latn: Korisničko ime potrebno za logovanje na SMTP server.

en: The website preferences have been updated.
sr-Latn: Podešavanja web stranice su ažurirane.

en: The webtrees developers would be very interested to learn about this error. If you contact them, they will help you resolve the problem.
sr-Latn: webtrees programeri bi bili jako zainteresovani da saznaju za ovu grešku. Ako ih kontaktirate, oni će vam pomoći da rešite problem.

en: Theme
sr-Latn: Tema

note: I18N: Name of a module
en: Theme change
sr-Latn: Promena teme

en: Themes
sr-Latn: Teme

en: There are no facts for this individual.
sr-Latn: Ne postoje činjenice za ovu osobu.

en: There are no links to this media object.
sr-Latn: Ovaj medijski objekt nije povezan.

en: There are no media objects for this individual.
sr-Latn: Nema medijskih objekata za ovu osobu.

en: There are no notes for this individual.
sr-Latn: Ne postoje beleške za ovu osobu.

en: There are no pending changes.
sr-Latn: Nema izmena na čekanju.

en: There are no research tasks in this family tree.
sr-Latn: Ne postoje zadaci za istraživanje u ovom porodičnom stablu.

en: There are no source citations for this individual.
sr-Latn: Nema ciatata sa izvora za ovu osobu.

en: There are pending changes for you to moderate.
sr-Latn: Imate promene na čekanju koje treba odobriti.

en: There have been no changes within the last %s day. | There have been no changes within the last %s days.
sr-Latn[0]: Nije bilo promena u prethodnih %s dan.
sr-Latn[1]: Nije bilo promena u prethodnih %s dana.
sr-Latn[2]: Nije bilo promena u prethodnih %s dana.

en: There was an error uploading your file.
sr-Latn: Dogodila se greška pri učitavanju vaše datoteke.

en: These cookies are “essential”, and do not require consent.
sr-Latn: Ovi kolačići su „osnovni“ i ne zahtevaju saglasnost.

en: These groups of individuals are not related to %s.
sr-Latn: Ove grupe ili pojedinci nisu povezani sa %s.

en: These services may use cookies or other tracking technology.
sr-Latn: Ove usluge mogu koristiti kolačiće ili drugu tehnologiju praćenja.

en: This account has not been approved. Please wait for an administrator to approve it.
sr-Latn: Ovaj nalog još nije odobren. Molimo sačekajte dok ga administrator ne odobri.

en: This account has not been verified. Please check your email for a verification message.
sr-Latn: Ovaj nalog nije proveren. Molimo proverite da li ste dobili verifikacionu poruku na vaš e-mail.

en: This block will show editors a list of records with pending changes that need to be reviewed by a moderator. It also generates daily emails to moderators whenever pending changes exist.
sr-Latn: Ovaj blok prikazuje listu izmenjenih zapisa sa promenama na čekanju koje treba da odobri administrator. Takođe generiše dnevnu e-poštu moderatorima kada postoje promene na čekanju.

en: This email address will be used to send password reminders, website notifications, and messages from other family members who are registered on the website.
sr-Latn: Ova e-mail adresa će se koristiti za slanje podsetnika za lozinku, obaveštenja web stranice i poruka drugih članova porodice koji su registrovani na našoj web stranici.

en: This event occurred, but the details are unknown.
sr-Latn: Nešto se dogodio, ali detalji nisu poznati.

en: This family does not exist or you do not have permission to view it.
sr-Latn: Ova porodica ne postoji ili vi nemate dozvolu da je vidite.

en: This family has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ova porodica je obrisana. Brisanje mora biti odobreno od strane moderatora.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This family has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
sr-Latn: Ova porodica je obrisana. Trebate pregledati brisanje i %1$s ili %2$s.

en: This family has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ova porodica je promenjena. Promene moraju biti odobrene od strane moderatora.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This family has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
sr-Latn: Ova porodica je promenjena. Trebate pregledati promene i %1$s ili %2$s.

en: This family tree has %s record which uses the same “XREF” as another family tree. | This family tree has %s records which use the same “XREF” as another family tree.
sr-Latn[0]: Ovo porodično stablo ima %s zapis koji koristi isti „XREF” kao drugo porodično stablo.
sr-Latn[1]: Ovo porodično stablo ima %s zapisa koji koriste isti „XREF” kao drugo porodično stablo.
sr-Latn[2]: Ovo porodično stablo ima %s zapisa koji koriste isti „XREF” kao drugo porodično stablo.

en: This family tree has no images to display.
sr-Latn: Ovo porodično stablo nema fotografije za prikaz.

note: I18N: do not translate the #keywords#
en: This family tree was last updated on #gedcomUpdated#. There are #totalSurnames# surnames in this family tree. The earliest recorded event is the #firstEventType# of #firstEventName# in #firstEventYear#. The most recent event is the #lastEventType# of #lastEventName# in #lastEventYear#.<br><br>If you have any comments or feedback please contact #contactWebmaster#.
sr-Latn: Ovo porodično stablo je poslednji put ažurirano #gedcomUpdated#. Ukupno je #totalSurnames# prezimena u ovom porodičnom stablu. Najraniji zabeležni događaj je #firstEventType# #firstEventName# godine #firstEventYear#. Najnoviji događaj je #lastEventType# #lastEventName# godine #lastEventYear#.<br><br>Ako imate bilo kakav komentar molimo kontaktirajte #contactWebmaster#.

en: This family tree was last updated on %s.
sr-Latn: Ovo porodično stablo je poslednji put ažurirano %s.

note: I18N: Help text for the "Data folder" site configuration setting
en: This folder will be used by webtrees to store media files, GEDCOM files, temporary files, etc. These files may contain private data, and should not be made available over the internet.
sr-Latn: Ova fascikla će biti korišćena za čuvanje medijskih datoteka, GEDCOM datoteka, privremenih datoteka, itd. Te datoteke mogu sadržavati privatne podatke, i ne bi trebale biti dostupne preko interneta.

note: I18N: Help text for the “Media folder” configuration setting
en: This folder will be used to store the media files for this family tree.
sr-Latn: Ova fascikla će biti korišćena za čuvanje medijskih datoteka ovog porodičnog stabla.

en: This form has expired. Try again.
sr-Latn: Ova forma je istekla. Pokušajte ponovo.

en: This individual does not exist or you do not have permission to view it.
sr-Latn: Ova osoba ne postoji ili vi nemate dozvolu da je vidite.

en: This individual has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ova osoba je obrisana. Brisanje zahteva odobrenje moderatora.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This individual has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
sr-Latn: Ova osoba je obrisana. Trebalo bi da pregledate brisanje, a zatim %1$s ili %2$s.

en: This individual has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ova osoba je izmenjena. Izmene zahtevaju odobrenje moderatora.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This individual has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
sr-Latn: Ova osoba je izmenjena. Trebalo bi da pregledate promene, a zatim %1$s ili %2$s.

note: I18N: Help text for the “Default individual” configuration setting
en: This individual will be selected by default when viewing charts and reports.
sr-Latn: Ova osoba će biti izabrana kao početna osoba kada gledate grafikone i izveštaje.

en: This information is not available.
sr-Latn: Ove informacije nisu dostupne.

en: This information is private and cannot be shown.
sr-Latn: Ova informacija je privatna i ne može se prikazati.

en: This is a link to your own record in the family tree. If this is the wrong individual, contact an administrator.
sr-Latn: Ovo je link ka vašim ličnim podacima u porodičnosm stablu. Ako je ovo pogrešna osoba, kontaktirajte administratora.

en: This is case sensitive.
sr-Latn: Ovo je osetljivo na velika/mala slova.

en: This is the latest version of webtrees. No upgrade is available.
sr-Latn: Koristite poslednju verziju webtrees. Ne postoji novija verzija.

note: I18N: Help text for the “Server name” site configuration setting
en: This is the name of the SMTP server. “localhost” means that the mail service is running on the same computer as your web server.
sr-Latn: Ovo je ime SMTP servera. „localhost” znači da je mail servis pokrenut na istom računaru kao i vaš web server.

en: This is your real name, as you would like it displayed on screen.
sr-Latn: Ovo je vaše pravo ime, koje će biti prikazano na ekranu.

en: This link is valid for one hour.
sr-Latn: Ovaj link je validan jedan sat.

en: This list is created using a simple (but fast) search, and therefore includes records that will not be updated.
sr-Latn: Ova lista je kreirana korišćenjem jednostavne (ali brze) pretrage i stoga uključuje zapise koji se neće ažurirati.

en: This media object does not exist or you do not have permission to view it.
sr-Latn: Ovaj medijski objekat ne postoji ili vi nemate dozvolu da ga vidite.

en: This media object has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ovaj medijski objekt je obrisan. Brisanje će biti pregledano od strane moderatora.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This media object has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
sr-Latn: Ovaj medijski objekt je obrisan. Trebate pregledati brisanje i %1$s ili %2$s ga.

en: This media object has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ovaj medijski objekt je promenjen. Promena će biti pregledana od strane moderatora.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This media object has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
sr-Latn: Ovaj medijski objekat je promenjen. Trebate pregledati promenu i %1$s ili %2$s ih.

en: This message was sent while viewing the following URL:
sr-Latn: Ova poruka je poslata tokm pregleda sledećeg URL:

en: This must be at least six characters long. It is case-sensitive.
sr-Latn: Mora da ima najmanje šest znakova. Osetljivo je na velika i mala slova.

note: I18N: Help text for the “Sender name” site configuration setting
en: This name is used in the “From” field, when sending automatic emails from this server.
sr-Latn: Ovo ime se koristi u „From” ("Od") polju, kada se automatski šalje e-mail sa ovog servera.

en: This note does not exist or you do not have permission to view it.
sr-Latn: Ova beleška ne postoji ili nemate dozvolu da je vidite.

en: This note has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ova beleška je obrisana. Brisanje će morati da pregleda moderator.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This note has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
sr-Latn: Ova beleška je obrisana. Trebalo bi da pregledate brisanje, a zatim %1$s ili %2$s ga.

en: This note has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ova beleška je uređena. Promene treba da pregleda moderator.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This note has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
sr-Latn: Ova beleška je uređena. Trebalo bi da pregledate izmene, a zatim %1$s ili %2$s ih.

note: I18N: Help text for the “Automatically expand notes” configuration setting
en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Note</i> record on the Individual page.
sr-Latn: Ova opcija kontroliše da li će se ili ne automatski prikazati sadržaj zapisa <i>Beleška</i> na stranici osobe.

note: I18N: Help text for the “Automatically expand sources” configuration setting
en: This option controls whether or not to automatically display content of a <i>Source</i> record on the Individual page.
sr-Latn: Ova opcija kontroliše da li će se ili ne automatski prikazati sadržaj zapisa <i>Izvor</i> na stranici osobe.

note: I18N: Help text for the “Age of parents next to child’s birthdate” configuration setting
en: This option controls whether or not to show age of father and mother next to child’s birthdate on charts.
sr-Latn: Croatian 
    Ova opcija kontroliše da li će se na grafikonima prikazivati starost oca ili majke pored dana rođenja deteta.

note: I18N: Help text for the “Estimated dates for birth and death” configuration setting
en: This option controls whether or not to show estimated dates for birth and death instead of leaving blanks on individual lists and charts for individuals whose dates are not known.
sr-Latn: Ova opcija kontroliše da li će se prikazati približan datum rođenja i smrti umesto praznog, na listama osoba i grafikonima za osobe čiji tačni datumi nisu poznati.

note: I18N: Help text for the “Show a download link in the media viewer” configuration setting
en: This option will make it easier for users to download images.
sr-Latn: Ova opcija omogućava korisnicima da lakše preuzimaju fotografije.

note: I18N: Help text for the “Show private relationships” configuration setting
en: This option will retain family links in private records. This means that you will see empty “private” boxes on the pedigree chart and on other charts with private individuals.
sr-Latn: Ova opcija će zadržati porodične veze u privatnim zapisima. To znači da ćete videti prazna „privatna” polja na grafikonu rodoslovlja i na drugim grafikonima sa privatnim pojedincima.

note: I18N: Help text for the “Show names of private individuals” configuration setting
en: This option will show the names (but no other details) of private individuals. Individuals are private if they are still alive or if a privacy restriction has been added to their individual record. To hide a specific name, add a privacy restriction to that name record.
sr-Latn: Ova opcija će prikazati imena (ali ne i druge detalje) privatnih pojedinaca. Pojedinci su privatni ako su još živi ili ako je ograničenje privatnosti dodato u njegov zapis. Ako želite sakriti određeno ime, dodajte ograničenje privatnosti u zapis imena pojedinca.

en: This page allows you to bypass the usual forms, and edit the underlying data directly. It is an advanced option, and you should not use it unless you understand the GEDCOM format. If you make a mistake here, it can be difficult to fix.
sr-Latn: Ova stranica vam omogućava da zaobiđete uobičajene forme i direktno uredite osnovne podatke. To je napredna opcija i ne bi trebalo da je koristite osim ako ne razumete GEDCOM format. Ako ovde napravite grešku, to može biti teško ispraviti.

en: This page has been viewed %s time. | This page has been viewed %s times.
sr-Latn[0]: Ova stranica je pogledana %s put.
sr-Latn[1]: Ova stranica je pogledana %s puta.
sr-Latn[2]: Ova stranica je pogledana %s puta.

en: This process allows the site’s owner to ensure that the new information follows the site’s standards and conventions, has proper source attributions, etc.
sr-Latn: Ovaj proces omogućava vlasniku sajta da osigura da nove informacije prate standarde i konvencije sajta, da imaju odgovarajuće izvore atributa itd.

en: This record does not exist or you do not have permission to view it.
sr-Latn: Ovaj zapis ne postoji ili nemate dozvolu da ga vidite.

en: This record does not exist.
sr-Latn: Ovaj zapis ne postoji.

en: This record has been deleted. The deletion will need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ovaj zapis je obrisan. Brisanje će morati da pregleda moderator.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This record has been deleted. You should review the deletion and then %1$s or %2$s it.
sr-Latn: Ovaj zapis je izbrisan. Trebalo bi da pregledate brisanje, a zatim %1$s ili %2$s ga.

en: This record has been edited. The changes need to be reviewed by a moderator.
sr-Latn: Ovaj zapis je uređen. Promene treba da pregleda moderator.

note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: This record has been edited. You should review the changes and then %1$s or %2$s them.
sr-Latn: Ovaj zapis je uređen. Trebalo bi da pregledate izmene, a zatim %1$s ili %2$s ga.

en: This repository does not exist or you do not have permission to view it.
sr-Latn: Ovo mesto čuvanja ne postoji ili nemate dozvolu da ga vidite.

en: This research is a “legitimate interest” under article 6(f) of the EU General Data Protection Regulations.
sr-Latn: Ovo istraživanje je „legitiman interes“ prema članu 6(f) Opštih propisa EU o zaštiti podataka.

en: This role has all the permissions of the editor role, plus permission to accept/reject changes made by other users.
sr-Latn: Ovaj status ima sve dozvole koje ima status Uređivač, plus dozvolu da prihvati/odbije izmene koje ostali korisnici naprave.

en: This role has all the permissions of the manager role in all family trees, plus permission to change the settings/configuration of the website, users, and modules.
sr-Latn: Ovaj status ima sve dozvole koje ima status Menadžer na svim porodičnim stablima, plus dozvolu izmena podešavanja/konfiguracije web stranice, korisnika i modula.

en: This role has all the permissions of the member role, plus permission to add/change/delete data. Any changes will need to be reviewed by a moderator, unless the user has the “automatically accept changes” option enabled.
sr-Latn: Oavj status ima sve dozvole koje ima status Član, plus dozvolu da dodaje/menja/briše podatke. Sve izmene će morati da pregleda i odobri moderator, osim ako korisniku nije uključena opcija "automatski prihvati izmene".

en: This role has all the permissions of the moderator role, plus any additional access granted by the family tree configuration, plus permission to change the settings/configuration of a family tree.
sr-Latn: Ovaj status ima sve dozvole koje ima status Moderator, plus dodatni pristup odobren od strane konfiguracije porodičnog stabla, plus dozvolu za izmenu podešavanja/konfiguracije porodičnog stabla.

en: This role has all the permissions of the visitor role, plus any additional access granted by the family tree configuration.
sr-Latn: Ovaj status ima sve dozvole koje ima status Posetilac, plus dodatni pristup odobren od strane konfiguracije porodičnog stabla.

en: This server’s memory limit is %s MB and its CPU time limit is %s seconds.
sr-Latn: Memorija na serveru je ograničena na %sMB i CPU vreme na %s sekundi.

note: I18N: Help text for the “Other facts to show in charts” configuration setting
en: This should be a comma or space separated list of facts, in addition to birth and death, that you want to appear in chart boxes such as the pedigree chart. This list requires you to use fact tags as defined in the GEDCOM 5.5.1 standard. For example, if you wanted the occupation to show up in the box, you would add “OCCU” to this field.
sr-Latn: Ovo treba biti lista činjenica, odvojenih zarezom ili razmakom, uz rođenja i smrti, koje želite da se prikažu u okviru grafikona poput grafikona rodoslovlja. Ova lista zahteva da koristite tagove činjenica definisane GEDCOM 5.5.1 standardom. Na primer, ako želite da se prikaže zanimanje u okviru grafikona, trebate u to polje dodati „OCCU”.

en: This source does not exist or you do not have permission to view it.
sr-Latn: Ovaj izvor ne postoji ili nemate dozvolu da ga vidite.

note: I18N: Help text for the “Add to TITLE header tag” configuration setting
en: This text will be appended to each page title. It will be shown in the browser’s title bar, bookmarks, etc.
sr-Latn: Ovaj tekst će biti prikazan na naslov svake stranice. Biće prikazan u naslovu pregledača, prečicama, itd.

en: This user account does not have access to any tree.
sr-Latn: Ovaj korisnički nalog nema pristup nijednom stablu.

en: This usually means that you need to change the folder permissions to 777.
sr-Latn: To obično znači da morate da promenite dozvole za fasciklu na 777.

en: This website is being upgraded. Try again in a few minutes.
sr-Latn: Ova veb stranica se nadograđuje. Pokušajte ponovo za nekoliko minuta.

en: This website is down for maintenance. You should <a href="index.php">try again</a> in a few minutes.
sr-Latn: Ova web stranica je nedostupna zbog održavanja. Možete <a href="indek.php">pokušati ponovo</a> za nekoliko minuta.

en: This website is operated by the following individuals.
sr-Latn: Ovom web stranicom upravljaju sledeće osobe.

en: This website is temporarily unavailable
sr-Latn: Ova web stranica je privremeno nedostupna

en: This website processes personal data for the purpose of historical and genealogical research.
sr-Latn: Ova web stranica obrađuje lične podatke u svrhu istorijskog i genealoškog istraživanja.

en: This website uses cookies to enable login sessions, and to remember preferences such as your chosen language.
sr-Latn: Ova web stranica koristi kolačiće da bi omogućila sesije za prijavu i zapamtila podešavanja kao što je jezik koji ste izabrali.

en: This website uses cookies to learn about visitor behavior.
sr-Latn: Ova web stranica koristi kolačiće da bi učila o ponašanju posetilaca.

en: This website uses third-party services to learn about visitor behavior.
sr-Latn: Ova web stranica koristi usluge trećih strana da bi učila o ponašanju posetilaca.

note: I18N: %s is the name of a family tree
en: This will delete all the genealogy data from “%s” and replace it with data from a GEDCOM file.
sr-Latn: Ovo će obrisati sve genealoške podatke iz „%s” i prepisati ih sa podacima iz GEDCOM datoteke.

note: I18N: abbreviation for Thursday
en: Thu
sr-Latn: Čet

en: Thumbnail image
sr-Latn: Sličica slike

en: Thumbnail images
sr-Latn: Sličice

en: Thursday
sr-Latn: Četvrtak

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Tijuana, Mexico
sr-Latn: Tijuana, Meksiko

en: Time
sr-Latn: Vreme

en: Time of last change
sr-Latn: Vreme poslednje promene

note: I18N: A configuration setting
en: Time zone
sr-Latn: Vremenska zona

note: I18N: Name of a module/chart
en: Timeline
sr-Latn: Hronologija

en: Timestamp
sr-Latn: Vremenska oznaka

note: I18N: Name of a country or state
en: Timor-Leste
sr-Latn: Istočni Timor

en: Title
sr-Latn: Naziv

[ctx: Email recipient]
en: To
sr-Latn: Kome

[ctx: End of date range]
en: To
sr-Latn: Do

en: To assist you in getting started with this block, we have created several standard templates. When you select one of these templates, the text area will contain a copy that you can then alter to suit your site’s requirements.
sr-Latn: Da bismo vam pomogli da počnete sa ovim blokom, napravili smo nekoliko standardnih šablona. Kada izaberete jedan od ovih šablona,  tekst polje će sadržati primer koji možete da izmenite u skladu sa zahtevima vaše web stranice.

en: To create new research tasks, you must first add “research task” to the list of facts and events in the family tree’s preferences.
sr-Latn: Za kreiranje novog zadatka za istraživanje, prvo morate dodati “zadatak za istraživanje” na listu činjenica i događaja u podešavanjima za porodično stablo.

note: I18N: Help text for the “Format text and notes” configuration setting
en: To ensure compatibility with other genealogy applications, notes, text, and transcripts should be recorded in simple, unformatted text. However, formatting is often desirable to aid presentation, comprehension, etc.
sr-Latn: Da osigurate kompatibilnost sa drugim genealoškim programima, beleške, tekst i prepise treba sačuvati u jednostavnom, neforamtiranom tekstu. Međutim, formatiranje je često poželjno za bolju prezentaciju, razumevanje, itd.

note: I18N: “Apache” is a software program.
en: To protect this private data, webtrees uses an Apache configuration file (.htaccess) which blocks all access to this folder. If your web-server does not support .htaccess files, and you cannot restrict access to this folder, then you can select another folder, away from your web documents.
sr-Latn: Da zaštiti ove privatne podatke, webtrees koristi Apache konfiguracijsku datoteku (.htaccess) koja blokira pristup ovoj fascikli. Ako vaš web server ne podržava .htaccess datoteku, i ne možete ograničiti pristup ovoj fascikli, onda možete odabrate drugu fasciklu, izvan vaših web dokumenata.

en: To set a new password, follow this link.
sr-Latn: Da biste postavili novu lozinku, kliknite na ovaj link.

note: I18N: Help text for the "Custom welcome text" site configuration setting
en: To set this text for other languages, you must switch to that language, and visit this page again.
sr-Latn: Da bi postavili ovaj tekst za drugi jezik, morate se prebaciti na taj jezik, i ponovo posetiti ovu stranicu.

en: To tell search engines that sitemaps are available, you can use the following links.
sr-Latn: Da biste pokazali pretraživačima da su mape sajta dostupne, možete koristiti sledeće linkove.

note: I18N: Type of media object
en: Tombstone
sr-Latn: Nadgrobni spomenik

en: Too many requests. Try again later.
sr-Latn: Previše zahteva. Pokušajte ponovo kasnije.

note: I18N: Title for a list of the most common given names, %s is a number. Note that a separate translation exists when %s is 1
en: Top %s given name | Top %s given names
sr-Latn[0]: Najčešće %s ime
sr-Latn[1]: Najčešća %s imena
sr-Latn[2]: Najčešćih %s imena

note: I18N: Title for a list of the most common surnames, %s is a number. Note that a separate translation exists when %s is 1
en: Top %s surname | Top %s surnames
sr-Latn[0]: Najčešće %s prezime
sr-Latn[1]: Najčešća %s prezimena
sr-Latn[2]: Najčešćih %s prezimena

note: I18N: i.e. most popular given name.
en: Top given name
sr-Latn: Najčešća imena

note: I18N: Name of a module. Top=Most common
en: Top given names
sr-Latn: Najčešća imena

note: I18N: i.e. most popular surname.
en: Top surname
sr-Latn: Najčešće prezime

note: I18N: Name of a module. Top=Most common
en: Top surnames
sr-Latn: Najčešća prezimena

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Toronto, Ontario, Canada
sr-Latn: Toronto, Ontario, Kanada

en: Total
sr-Latn: Ukupno

en: Total accepted changes:
sr-Latn: Ukupno prihvaćenih promena:

en: Total births
sr-Latn: Ukupno rođenih

en: Total dead
sr-Latn: Ukupno preminulih

en: Total deaths
sr-Latn: Ukupno umrlih

en: Total divorces
sr-Latn: Ukupno razvoda

en: Total events
sr-Latn: Ukupno događaja

en: Total families
sr-Latn: Ukupno porodica

en: Total females
sr-Latn: Ukupno žena

en: Total given names
sr-Latn: Ukupno imena

en: Total individuals
sr-Latn: Ukupno osoba

en: Total living
sr-Latn: Ukupno živih

en: Total males
sr-Latn: Ukupno muškaraca

en: Total marriages
sr-Latn: Ukupno brakova

en: Total pending changes:
sr-Latn: Ukupno promena na čekanju:

en: Total surnames
sr-Latn: Ukupno prezimena

en: Total users
sr-Latn: Ukupno korisnika

en: Tracking and analytics
sr-Latn: Praćenje i analitika

en: Trailer
sr-Latn: Najava

en: Tree
sr-Latn: Drvo

note: I18N: Name of a country or state
en: Trinidad and Tobago
sr-Latn: Trinidad a Tobago

note: I18N: abbreviation for Tuesday
en: Tue
sr-Latn: Uto

en: Tuesday
sr-Latn: Utorak

note: I18N: Name of a country or state
en: Tunisia
sr-Latn: Tunis

note: I18N: Name of a country or state
en: Turkey
sr-Latn: Turecko

note: I18N: Name of a country or state
en: Turkmenistan
sr-Latn: Turkménsko

note: I18N: Name of a country or state
en: Turks and Caicos Islands
sr-Latn: Ostrovy Turks a Caicos

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Tuxtla Gutierrez, Mexico
sr-Latn: Tuxtla Gutierrez, Meksiko

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Twin Falls, Idaho, United States
sr-Latn: Twin Falls, Idaho, USA

en: Type
sr-Latn: Tip

en: Type of abbreviation
sr-Latn: Vrsta skraćenice

en: Type of administrative ID
sr-Latn: Tip administrativnog ID-a

en: Type of demographic data
sr-Latn: Vrsta demografskih podataka

en: Type of event
sr-Latn: Vrsta događaja

en: Type of fact
sr-Latn: Vrsta činjenice

en: Type of identification number
sr-Latn: Vrsta identifikacionog broja

en: Type of location
sr-Latn: Vrsta lokacije

en: Type of marriage
sr-Latn: Vrsta braka

en: Type of name
sr-Latn: Vrsta imena

en: Type of reference number
sr-Latn: Vrsta referentnog broja

en: Type of research task
sr-Latn: Vrsta istraživačkog zadatka

note: I18N: Name of a country or state
en: US Minor Outlying Islands
sr-Latn: Mala spoljna ostrva Sjedinjenih Država

note: I18N: Name of a country or state
en: US Virgin Islands
sr-Latn: Američka Devičanska Ostrva

note: I18N: Name of a country or state
en: Ukraine
sr-Latn: Ukrajina

note: I18N: LDS sealing status; see https://en.wikipedia.org/wiki/Sealing_(Mormonism)
en: Uncleared: insufficient data
sr-Latn: Nije rešeno: nedovoljno podataka

en: Unique identifier
sr-Latn: Jedinstveni identifikator

note: I18N: Help text for the “Add unique identifiers” configuration setting
en: Unique identifiers allow the same record to be found in different family trees and in different systems. They will be added whenever records are created or updated. If you do not want unique identifiers to be displayed, you can hide them using the privacy rules.
sr-Latn: Jedinstveni identifikatori omogućavaju da isti zapis bude pronađen u različitim porodičnim stablima i u različitim sistemima. Oni će biti dodati svaki put kada se zapis napravi ili izmeni. Ako ne želite da se jedinstveni identifikatori prikazuju, možete ih sakriti koristeći pravila privatnosti.

note: I18N: Name of a country or state
en: United Arab Emirates
sr-Latn: Ujedinjeni Arapski Emirati

note: I18N: Name of a country or state
en: United Kingdom
sr-Latn: Velika Britanija

note: I18N: Name of a country or state
en: United States
sr-Latn: Sjedinjene Američke Države

note: I18N: Name of a country or state
en: Unknown
sr-Latn: Nepoznato

[ctx: unknown century]
en: Unknown
sr-Latn: Nepoznato

[ctx: unknown gender]
en: Unknown
sr-Latn: Nepoznat

[ctx: unknown people]
en: Unknown
sr-Latn: Nepoznati

en: Unlink
sr-Latn: Otkači vezu

en: Unrecognized GEDCOM code
sr-Latn: Neprepoznati GEDCOM kod

en: Unused files
sr-Latn: Nekorišćene datoteke

en: Unzip %s to a temporary folder…
sr-Latn: Raspakuj %s u privremeni direktorijum…

note: I18N: Name of a module
en: Upcoming events
sr-Latn: Nastupajući događaji

en: Update
sr-Latn: Izmeni

en: Update all
sr-Latn: Izmeni sve

note: I18N: Name of a module
en: Update place names
sr-Latn: Izmeni imena mesta

note: I18N: Description of a “Data fix” module
en: Update the higher-level parts of place names, while keeping the lower-level parts.
sr-Latn: Ažurirajte delove naziva mesta višeg nivoa, zadržavajući delove nižeg nivoa.

note: I18N: %s is a version number, such as 1.2.3 I18N: %s is a version number
en: Upgrade to webtrees %s.
sr-Latn: Nadogradi na webtrees %s.

en: Upgrade wizard
sr-Latn: Čarobnjak nadogradnje

en: Upload media files
sr-Latn: Učitaj medijske datoteke

en: Upload one or more media files from your local computer. Media files can be pictures, video, audio, or other formats.
sr-Latn: Učitajte jednu ili više medijskih datoteka sa vašeg računara. Medijske datoteke mogu biti fotografije, video, audio, ili drugi formati.

note: I18N: Name of a country or state
en: Uruguay
sr-Latn: Urugvaj

en: Use SMTP to send messages
sr-Latn: Koristi SMTP za slanje e-pošte

en: Use a “?” to match a single character, use “*” to match zero or more characters.
sr-Latn: Koristi “?” za zamenu jednog karaktera, koristi “*” za zamenu nula ili više karaktera.

note: I18N: placeholder text for new-password field
en: Use at least %s character. | Use at least %s characters.
sr-Latn[0]: Najmanje %s karakter.
sr-Latn[1]: Najmanje %s karaktera.
sr-Latn[2]: Najmanje %s karaktera.

en: Use colors
sr-Latn: Koristi boje

en: Use compact layout
sr-Latn: Koristite kompaktan izgled

note: I18N: A configuration setting
en: Use full source citations
sr-Latn: Koristite pune citate izvora

en: Use letters A-Z, a-z, digits 0-9, or underscores
sr-Latn: Koristite slova A-Z, a-z, cifre 0-9 ili donje crte

note: I18N: A configuration setting
en: Use password
sr-Latn: Koristi lozinku

note: I18N: "sendmail" is the name of some mail software
en: Use sendmail to send messages
sr-Latn: Koristi sendmail za slanje e-pošte

note: I18N: Help text for the “Use silhouettes” configuration setting
en: Use silhouette images when no highlighted image for that individual has been specified. The images used are specific to the gender of the individual in question.
sr-Latn: Koristite slike silueta kada nije navedena istaknuta slika za tu osobu. Slike koje se koriste su specifične za pol dotične osobe.

note: I18N: A configuration setting
en: Use silhouettes
sr-Latn: Koristi siluete

en: Use this field to tell the site administrator why you are requesting an account and how you are related to the genealogy displayed on this site. You can also use this to enter any other comments you may have for the site administrator.
sr-Latn: Koristite ovo polje da objasnite administratoru zašto želite otvoriti korisnički nalog i kako ste vezani za genealoške podatke prikazane na ovim stranicama. Takođe, možete upisati i bilo kakve druge komentare koje imate za administratora ove stranice.

en: User
sr-Latn: Korisnik

en: User administration
sr-Latn: Administracija korisnika

en: User didn’t verify within 7 days.
sr-Latn: Korisnik nije potvrdio u roku od 7 dana.

en: User not verified by administrator.
sr-Latn: Korisnik nije potvrđen od administratora.

en: User verification
sr-Latn: Korisnička provera

note: I18N: A configuration setting
en: Username
sr-Latn: Korisničko ime

en: Username or email address
sr-Latn: Korisničko ime ili adresa elektronske pošte

en: Usernames are case-insensitive and ignore accented letters, so that “chloe”, “chloë”, and “Chloe” are considered to be the same.
sr-Latn: Korisničko ime ne razlikuje velika/mala i akcentirana slova, pa se tako „suco”, „šućo” i „Šućo” smatraju istim korisničkim imenima.

en: Users
sr-Latn: Korisnici

en: User’s account has been inactive too long:
sr-Latn: Korisnički nalog je predugo neaktivan:

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Vancouver, British Columbia, Canada
sr-Latn: Vancouver, British Columbia, Kanada

note: I18N: Description of the “StatisticsChart” module
en: Various statistics charts.
sr-Latn: Različiti statistički grafikoni.

note: I18N: Name of a country or state
en: Vatican City
sr-Latn: Vatikan

note: I18N: Name of a country or state
en: Venezuela
sr-Latn: Venecuela

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Veracruz, Mexico
sr-Latn: Veracruz, Meksiko

en: Verified
sr-Latn: Potvrđeno

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Vernal, Utah, United States
sr-Latn: Vernal, Utah, USA

en: Version
sr-Latn: Verzija

note: I18N: Name of a country or state
en: Vietnam
sr-Latn: Vijetnam

en: View table of events occurring in %s
sr-Latn: Pogledajte tabelu događaja koji se dešavaju u %s

en: View this day
sr-Latn: Prikaži današnji dan

en: View this family
sr-Latn: Pogledaj ovu porodicu

en: View this month
sr-Latn: Prikaži ovaj mesec

en: View this year
sr-Latn: Prikaži ovu godinu

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Villa Hermosa, Mexico
sr-Latn: Villa Hermosa, Meksiko

note: I18N: A configuration setting
en: Visible online
sr-Latn: Vidljiv online

note: I18N: A configuration setting
en: Visible to other users when online
sr-Latn: Vidljiv drugim korisnicima kad je online

note: I18N: Listbox entry; name of a role
en: Visitor
sr-Latn: Posetilac

note: I18N: Name of a module/report. “Vital records” are life events - birth/marriage/death
en: Vital records
sr-Latn: Bitni zapisi

note: I18N: Name of a country or state
en: Wales
sr-Latn: Wels

note: I18N: Name of a country or state
en: Wallis and Futuna
sr-Latn: Wallis a Futuna

en: Ward
sr-Latn: Štićenik

[ctx: FEMALE]
en: Ward
sr-Latn: Štićenica

[ctx: MALE]
en: Ward
sr-Latn: Štićenik

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Washington, District of Columbia, United States
sr-Latn: Washington, District of Columbia, USA

en: Watermarks
sr-Latn: Vodeni žigovi

note: I18N: Help text for the “Images without watermarks” configuration setting
en: Watermarks are optional and normally shown just to visitors.
sr-Latn: Vodeni žigovi su opcionalni i uobičajeno se prikazuju samo posetiocima.

en: We will now send a confirmation email to the address <b>%s</b>. You must verify your account request by following instructions in the confirmation email. If you do not confirm your account request within seven days, your application will be rejected automatically. You will have to apply again.<br><br>After you have followed the instructions in the confirmation email, the administrator still has to approve your request before your account can be used.<br><br>To sign in to this website, you will need to know your username and password.
sr-Latn: Sada ćemo vam poslati potvrdni e-mail na adresu <b>%s</b>. Morate potvrditi svoj zahtev za korisnički nalog tako što ćete pratiti uputstva u e-mail poruci. Ako ne potvrdite zahtev za vaš korisnički nalog u roku od sedam dana, vaša prijava će automatski biti odbijena. Moraćete ponovo da se prijavite. <br> <br> Nakon što ispratite uputstva u potvrdnom e-mailu, administrator mora da odobri vaš zahtev pre nego što budete u mogućnosti da koristite vaš nalog. <br> <br> Da se prijavite na ovu web stranicu, moraćete da znate svoje korisničko ime i lozinku.

en: Website
sr-Latn: Web stranica

en: Website logs
sr-Latn: Logovi web sajta

en: Website preferences
sr-Latn: Podešavanja web stranice

note: I18N: abbreviation for Wednesday
en: Wed
sr-Latn: Sre

en: Wednesday
sr-Latn: Sreda

en: Weight
sr-Latn: Težina

note: I18N: A %s is the user’s name
en: Welcome %s
sr-Latn: Dobrodošli %s

note: I18N: A configuration setting
en: Welcome text on sign-in page
sr-Latn: Tekst dobrodošlice na stranici za prijavu

en: Welcome to this genealogy website
sr-Latn: Dobrodošli na genealošku web stranicu

note: I18N: Name of a country or state
en: Western Sahara
sr-Latn: Zapadna Sahara

note: I18N: Help text for the “Keep the existing ‘last change’ information” configuration setting
en: When a record is edited, the user and timestamp are recorded. Sometimes it is desirable to keep the existing “last change” information, for example when making minor corrections to someone else’s data. This option controls whether this feature is selected by default.
sr-Latn: Kada se uređuje zapis, beleži se korisnik i vreme promene. Ponekad je potrebno zadržati postojeći podatak "poslednja izmena", na primer kada uradimo sitne promene na nečijem podatku. Ova opcija kontroliše da li će ova opcija biti odabrana kao podrazumevana.

en: When a user registers for an account, an email is sent to their email address with a verification link. When they follow this link, we know the email address is correct, and the “email verified” option is selected automatically.
sr-Latn: Kada se korisnik registruje novi nalog, šalje se email na njegovu e-mail adresu sa verifikacionim linkom. Kada korisnik klikne na taj link, znamo da je e-mail adresa ispravna i opcija "E-mail potvrđen" se automatski selektuje.

note: I18N: Help text for the “Source type” configuration setting
en: When adding new close relatives, you can add source citations to the records (individual and family) or to the facts and events (birth, marriage, and death). This option controls whether records or facts will be selected by default.
sr-Latn: Kada dodajete nove bliže rođake, možete dodati izvore citata u zapis (za osobu i porodicu) ili činjenicu i događaj (rođenje, venčanje, smrt).
    Ova opcija kontroliše da li će zapis ili činjenica biti odabrani kao podrazumevano.

en: When an individual has more than one spouse, you should sort the families in date order.
sr-Latn: Kada pojedinac ima više od jednog supružnika, trebalo bi da sortirate porodice po datumu.

note: I18N: Help text for the “Surname tradition” configuration setting
en: When you add a new family member, a default surname can be provided. This surname will depend on the local tradition.
sr-Latn: Kada dodate novog člana porodice, može se ponuditi podrazumevano prezime. Ovo prezime će zavisiti od lokalne tradicije.

en: When you add, edit, or delete information, the changes are not saved immediately. Instead, they are kept in a “pending” area. These pending changes need to be reviewed by a moderator before they are accepted.
sr-Latn: Kada dodate, izmenite ili izbrišete informacije, promene se ne čuvaju odmah. Umesto toga, oni se čuvaju u oblasti „na čekanju“. Ove promene na čekanju mora da pregleda moderator pre nego što budu prihvaćene.

en: Where a user is associated to an individual record in a family tree and has a role of member, editor, or moderator, you can prevent them from accessing the details of distant, living relations. You specify the number of relationship steps that the user is allowed to see.
sr-Latn: Kada je korisnik povezan sa osobom u porodičnom stablu i ima status člana, uređivača ili moderatora, možete mu onemogućiti pristup detaljima udaljenih živih rođaka. Upišite broj generacija koje korisnik može videti.

note: I18N: Label for a configuration option
en: Which family trees should be included in the sitemaps
sr-Latn: Koja porodična stabla trebaju biti uključena u mapu sajta

note: I18N: A configuration setting
en: Who can upload new media files
sr-Latn: Ko može učitati novu medijsku datoteku

note: I18N: Name of a module. (A list of users who are online now)
en: Who is online
sr-Latn: Ko je online

en: Why does this list include records that do not need to be updated?
sr-Latn: Zašto ova lista uključuje zapise koje ne treba ažurirati?

en: Widow
sr-Latn: Udovac

en: Widower
sr-Latn: Udovica

en: Wife
sr-Latn: Žena

en: Wife’s age
sr-Latn: Ženine godine

en: Will
sr-Latn: Oporuka

note: I18N: Location of an LDS church temple
en: Winter Quarters, Nebraska, United States
sr-Latn: Winter Quarters, Nebraska, USA

en: With sources
sr-Latn: Sa izvorima

en: Without sources
sr-Latn: Bez izvora

en: Witness
sr-Latn: Svedok

en: Wives take their husband’s surname.
sr-Latn: Žene uzimaju prezimena svojih muževa.

en: World
sr-Latn: Svet

en: Year
sr-Latn: Godina

en: Year:
sr-Latn: Godina:

note: I18N: Name of a country or state
en: Yemen
sr-Latn: Jemen

note: I18N: %1$s is the site URL and %2$s is an email address
en: You (or someone claiming to be you) has requested an account at %1$s using the email address %2$s.
sr-Latn: Vi (ili neko ko se predstavlja da ste vi) je zatražio korisnički nalog na %1$s koristeći e-mail adresu %2$s.

en: You are not allowed to send messages that contain external links.
sr-Latn: Nije vam dozvoljeno da šaljete poruke koje sadrže spoljne linkove.

en: You are signed in as %s.
sr-Latn: Prijavljeni ste kao %s.

en: You can apply for an account using the link below.
sr-Latn: Možete zatražiti novi korisnički nalog klikom na link ispod.

note: I18N: Help text for the "Default theme" site configuration setting
en: You can change the appearance of webtrees using “themes”. Each theme has a different style, layout, color scheme, etc.
sr-Latn: Možete promeniti izgled webtrees starnice koristeći „teme”. Svaka tema ima drugačiji stil, izgled, boje, itd.

en: You can choose whether to appear in the list of users who are currently signed-in.
sr-Latn: Možete odabrati da li želite da se pojavite na listi korisnika koji su trenutno prijavljeni (online).

note: I18N: %s is a URL
en: You can download a copy of the GEDCOM specification from %s.
sr-Latn: Možete skinuti kopiju GEDCOM specifikacije sa %s.

en: You can opt out of tracking by setting the “Do Not Track” header in your browser preferences.
sr-Latn: Možete da odustanete od praćenja tako što ćete postaviti „Ne prati (Do Not Track)“ u podešavanjima zaglavlja pregledača.

en: You can renumber the records in a family tree, so that these internal reference numbers are not duplicated in any other family tree.
sr-Latn: Možete renumerisati zapise u porodičnom stablu, tako da ovi interni referentni brojevi ne budu duplirani ni u jednom drugom porodičnom stablu.

en: You can renumber this family tree.
sr-Latn: Možete renumerisati ovo porodično stablo.

note: I18N: Privacy restrictions are RESN tags in GEDCOM.
en: You can set the access for a specific record, fact, or event by adding a restriction to it. If a record, fact, or event does not have a restriction, the following default restrictions will be used.
sr-Latn: Možete podesiti pristup pojedinačnim zapisima, činjenicama ili događajima dodavajući ograničenja na njih.Ako zapis, činjenica ili događaj nemaju restrikcije, sledeće podrazumevane restrikcije će biti korišćene.

note: I18N: Description of a “Data fix” module
en: You can speed up the privacy calculations by adding a death record to individuals whose death can be inferred from other dates, but who do not have a record of death, burial, cremation, etc.
sr-Latn: Možete ubrzati izračunavanje privatnosti dodavanjem zapisa smrti osobama čija smrt se može zaključiti iz drugih datuma, ali koji nemaju evidenciju o smrti, pokopu, kremiranju, itd.

en: You cannot sign in because your browser does not accept cookies.
sr-Latn: Ne možete se prijaviti jer vaš internet pretraživač ne prihvata kolačiće (cookies).

en: You do not have permission to view this page.
sr-Latn: Nemate odobrenje da vidite ovu stranicu.

en: You have confirmed your request to become a registered user.
sr-Latn: Potvrdili ste vaš zahtev da postanete registrovani korisnik.

en: You have selected a GEDCOM file with a different name. Is this correct?
sr-Latn: Izabrali ste GEDCOM datoteku sa drugim imenom. Da li je ovo u redu?

en: You have signed out.
sr-Latn: Odjavili ste se.

en: You may use HTML to format the answer and to add links to other websites.
sr-Latn: Možete koristit HTML da formatirate odgovor i da dodate linkove na ostale web stranice.

en: You must enter all the administrator account fields.
sr-Latn: Morate da unesete sva polja administratorskog naloga.

en: You must renumber the records in one of the trees before you can merge them.
sr-Latn: Morate renumerisati zapise u jednom porodičnom stablu pre nego što ih spojite.

en: You must select an individual and a chart type in the block preferences
sr-Latn: Morate da izaberete osobu i tip grafikona u podešavanjima bloka

en: You must specify an individual record before you can restrict the user to their immediate family.
sr-Latn: Morate definisati zapis osobe pre nego što možete ograničiti korisnika na njegovu najužu porodicu.

en: You need to be a family member to access this website.
sr-Latn: Morate biti član familije da bi pristupili ovoj stranici.

en: You need to be an authorized user to access this website.
sr-Latn: Morate biti registrovani korisnik da bi pristupili ovoj stranici.

en: You need to create a family tree.
sr-Latn: Morate kreirati porodično stablo.

en: You need to review the account details.
sr-Latn: Morate pregledati detalje o nalogu.

en: You need to set up an administrator account. This account can control all aspects of this webtrees installation. Please choose a strong password.
sr-Latn: Morate podesiti adminstratorski nalog. Taj nalog će kontrolisati sve aspekte ove webtrees instalacije. Molim izaberite jaku lozinku.

en: You sent the following message to a webtrees user:
sr-Latn: Poslali ste sledeću poruku webtrees korisniku:

en: You should accept or reject all pending changes before upgrading.
sr-Latn: Trebalo bi da prihvatite ili odbijete sve promene na čekanju pre nadogradnje.

note: I18N: e.g. ‘You should delete the “https://” from “https://www.example.com” and try again.’
en: You should delete the “%1$s” from “%2$s” and try again.
sr-Latn: Trebali bi obrisati „%1$s” iz „%2$s” i pokušajte ponovno.

en: You should not approve an account unless you know that the email address is correct.
sr-Latn: Ne bi trebali da odobrite nalog dok niste sigurni da je e-mail adresa ispravna.

en: You will be informed by email when this prospective user has confirmed the request. You can then complete the process by activating the username. The new user will not be able to sign in until you activate the account.
sr-Latn: Bićete obavešteni e-mailom kada ovaj potencijalni korisnik potvrdi zahtev. Nakon toga ovaj proces možete završiti aktiviranjem korisnika. Novi korisnik se neće moći prijaviti dok ne aktivirate njegov nalog.

en: You will use this to sign in to webtrees.
sr-Latn: Ovo ćete koristiti za prijavljivanje na webtrees.

en: Youngest father
sr-Latn: Najmlađi otac

en: Youngest female
sr-Latn: Najmlađa žena

en: Youngest male
sr-Latn: Najmlađi muškarac

en: Youngest mother
sr-Latn: Najmlađa majka

en: Your clippings cart is empty.
sr-Latn: Vaši isečci su prazni.

en: Your name
sr-Latn: Vaše ime

en: Your password has been updated.
sr-Latn: Vaša lozinka je ažurirana.

en: Your registration at %s
sr-Latn: Vaša registracija na %s

en: Your web server is using PHP version %s, which is no longer receiving security updates. You should upgrade to a later version as soon as possible.
sr-Latn: Vaš web server koristi PHP verziju %s, koja više ne dobija sigurnosne nadogradnje. Trebali bi ga što pre nadograditi na poslednju verziju.

note: I18N: Name of a country or state
en: Zambia
sr-Latn: Zambija

note: I18N: Name of a country or state
en: Zimbabwe
sr-Latn: Zimbabve

en: Zoom
sr-Latn: Uvećati

en: Zoom in
sr-Latn: Uvećaj

en: Zoom out
sr-Latn: Umanji

note: I18N: Gedcom ABT dates
en: about %s
sr-Latn: oko %s

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: accept
sr-Latn: prihvati

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
note: I18N: %1$s is “accept”, %2$s is “reject”. These are links.
en: accept
sr-Latn: prihvati

note: I18N: the status of an edit accepted/rejected/pending
en: accepted
sr-Latn: prihvaćeno

note: I18N: A button label.
en: add
sr-Latn: dodaj

note: I18N: A button label.
en: add place
sr-Latn: dodaj mesto

note: I18N: The name given to a child by its adoptive parents
en: adopted name
sr-Latn: usvojeno ime

note: I18N: Gedcom AFT dates
en: after %s
sr-Latn: posle %s

en: age
sr-Latn: Starost

note: I18N: The name by which an individual is also known. e.g. a professional name or a stage name
en: also known as
sr-Latn: takođe poznat kao

en: and
sr-Latn: i

[ctx: father’s brother’s wife]
en: aunt
sr-Latn: strina

[ctx: father’s sister]
en: aunt
sr-Latn: tetka

[ctx: mother’s brother’s wife]
en: aunt
sr-Latn: ujna

[ctx: mother’s sister]
en: aunt
sr-Latn: tetka

[ctx: parent’s brother’s wife]
en: aunt
sr-Latn: ujna/strina

[ctx: parent’s sister]
en: aunt
sr-Latn: tetka

[ctx: father’s sibling]
en: aunt/uncle
sr-Latn: stric/strina

[ctx: mother’s sibling]
en: aunt/uncle
sr-Latn: ujak/tetka

[ctx: parent’s sibling]
en: aunt/uncle
sr-Latn: stric/ujak/tetka

en: back to top
sr-Latn: natrag na vrh

note: I18N: Gedcom BEF dates
en: before %s
sr-Latn: pre %s

note: I18N: Gedcom BET-AND dates
en: between %s and %s
sr-Latn: između %s i %s

note: I18N: The name given to an individual at their birth
en: birth name
sr-Latn: rođeno ime

note: I18N: Extend privacy to dead individuals who were…
en: born in the last %1$s years or died in the last %2$s years
sr-Latn: rođeni u poslednjih %1$s godina ili umrli u poslednjih %2$s godina

en: brother
sr-Latn: brat

[ctx: brother’s wife’s brother]
en: brother-in-law
sr-Latn: snahin brat

[ctx: husband’s brother]
en: brother-in-law
sr-Latn: dever

[ctx: husband’s sister’s husband]
en: brother-in-law
sr-Latn: svojak

[ctx: sister’s husband]
en: brother-in-law
sr-Latn: zet

[ctx: sister’s husband’s brother]
en: brother-in-law
sr-Latn: zetov brat

[ctx: spouse’s brother]
en: brother-in-law
sr-Latn: badžo

[ctx: wife’s brother]
en: brother-in-law
sr-Latn: šurak

[ctx: wife’s sister’s husband]
en: brother-in-law
sr-Latn: pašenog

[ctx: brother’s wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
sr-Latn: snahini brat i sestra

[ctx: husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
sr-Latn: dever/zaova

[ctx: sibling’s spouse]
en: brother/sister-in-law
sr-Latn: brat i sestra supružnika

[ctx: sister’s husband’s sibling]
en: brother/sister-in-law
sr-Latn: zetov brat i sestra

[ctx: spouse’s sibling]
en: brother/sister-in-law
sr-Latn: brat i sestra supružnika

[ctx: wife’s sibling]
en: brother/sister-in-law
sr-Latn: šurak/svastika

note: I18N: An option in a list-box
en: bullet list
sr-Latn: bullet lista

note: I18N: Gedcom CAL dates
en: calculated %s
sr-Latn: izračunato %s

note: I18N: A button label.
en: cancel
sr-Latn: odustani

note: I18N: Status of child-parent link
en: challenged
sr-Latn: osporeno

note: I18N: A name chosen by an individual, to replace their existing name (whether legal or otherwise)
en: change of name
sr-Latn: promena imena

en: child
sr-Latn: dete

note: I18N: Type of demographic data
en: citizen
sr-Latn: građanin

en: close
sr-Latn: zatvori

note: I18N: An option in a list-box
en: compact list
sr-Latn: kompaktna lista

note: I18N: A button label.
en: continue
sr-Latn: nastavi

note: I18N: A button label.
en: create
sr-Latn: kreiraj

note: I18N: Type of location hierarchy
en: cultural
sr-Latn: kulturološki

en: date periods
sr-Latn: datumski periodi

en: daughter
sr-Latn: ćerka

en: daughter of
sr-Latn: ćerka od

[ctx: child’s wife]
en: daughter-in-law
sr-Latn: snaha

[ctx: son’s wife]
en: daughter-in-law
sr-Latn: snaha

[ctx: son’s wife’s father]
en: daughter-in-law’s father
sr-Latn: snahin otac

[ctx: son’s wife’s mother]
en: daughter-in-law’s mother
sr-Latn: snahina majka

[ctx: son’s wife’s parent]
en: daughter-in-law’s parent
sr-Latn: snahin otac/majka

en: degrees
sr-Latn: stepeni

note: I18N: A button label.
en: delete
sr-Latn: obriši

[ctx: FEMALE]
en: died
sr-Latn: umrla

[ctx: MALE]
en: died
sr-Latn: umro

note: I18N: Status of child-parent link
en: disproven
sr-Latn: opovrgnut

en: down
sr-Latn: dole

note: I18N: A button label.
en: download
sr-Latn: preuzmi

en: d’Aboville number
sr-Latn: d’Abovilov broj

en: edit
sr-Latn: izmeni

en: eighth cousin
sr-Latn: rod u osmom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: eighth cousin
sr-Latn: rodica u osmom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: eighth cousin
sr-Latn: rođak u osmom kolenu

en: elder brother
sr-Latn: stariji brat

en: elder sibling
sr-Latn: stariji brat/sestra

en: elder sister
sr-Latn: starija sestra

en: eleventh cousin
sr-Latn: rod u jedanaestom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: eleventh cousin
sr-Latn: rođaka u jedanaestom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: eleventh cousin
sr-Latn: rođak u jedanaestom kolenu

note: I18N: A name given to an individual, from the farm or estate on which they lived or worked
en: estate name
sr-Latn: ime imanja

note: I18N: Gedcom EST dates
en: estimated %s
sr-Latn: procenjeno %s

en: ex-husband
sr-Latn: bivši muž

en: ex-spouse
sr-Latn: bivši supružnici

en: ex-wife
sr-Latn: bivša žena

note: I18N: A button label.
en: export file
sr-Latn: izvezi datoteku

en: facts
sr-Latn: činjenice

en: father
sr-Latn: otac

[ctx: husband’s father]
en: father-in-law
sr-Latn: svekar

[ctx: spouse’s father]
en: father-in-law
sr-Latn: svekar/tast

[ctx: wife’s father]
en: father-in-law
sr-Latn: tast

en: fiancé
sr-Latn: verenik

en: fiancé(e)
sr-Latn: verenik/verenica

en: fiancée
sr-Latn: verenica

en: fifteenth cousin
sr-Latn: rod u petnaestom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: fifteenth cousin
sr-Latn: rođaka u petnaestom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: fifteenth cousin
sr-Latn: rođak u petnaestom kolenu

note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: fifth %s
sr-Latn: peti %s

[ctx: FEMALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: fifth %s
sr-Latn: peta %s

[ctx: MALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: fifth %s
sr-Latn: peti %s

en: fifth cousin
sr-Latn: rod u petom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: fifth cousin
sr-Latn: rođaka u petom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: fifth cousin
sr-Latn: rođak u petom kolenu

note: I18N: A button label, first page
en: first
sr-Latn: prva

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: first
sr-Latn: prvih

note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: first %s
sr-Latn: prvo %s

[ctx: FEMALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: first %s
sr-Latn: prva %s

[ctx: MALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: first %s
sr-Latn: prvi %s

en: first cousin
sr-Latn: rod u prvom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: first cousin
sr-Latn: rođaka u prvom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: first cousin
sr-Latn: rođak u prvom kolenu

[ctx: father’s brother’s child]
en: first cousin
sr-Latn: prvo bratučed

[ctx: father’s brother’s daughter]
en: first cousin
sr-Latn: sestra od strica

[ctx: father’s brother’s son]
en: first cousin
sr-Latn: brat od strica

[ctx: father’s sister’s child]
en: first cousin
sr-Latn: tetkić

[ctx: father’s sister’s daughter]
en: first cousin
sr-Latn: sestra od tetke

[ctx: father’s sister’s son]
en: first cousin
sr-Latn: brat od tetke

[ctx: mother’s brother’s child]
en: first cousin
sr-Latn: nećak

[ctx: mother’s brother’s daughter]
en: first cousin
sr-Latn: nećaka

[ctx: mother’s brother’s son]
en: first cousin
sr-Latn: nećak

[ctx: mother’s sister’s child]
en: first cousin
sr-Latn: tetkić

[ctx: mother’s sister’s daughter]
en: first cousin
sr-Latn: sestra od tetke

[ctx: mother’s sister’s son]
en: first cousin
sr-Latn: brat od tetke

[ctx: father’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedinog brata dete

[ctx: father’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedinog brata ćerka

[ctx: father’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedinog brata sin

[ctx: father’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedine sestre dete

[ctx: father’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedine sestre ćerka

[ctx: father’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedine sestre sin

[ctx: father’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakinog brata dete

[ctx: father’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakinog brata ćerka

[ctx: father’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakinog brata sin

[ctx: father’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakine sestre dete

[ctx: father’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakine sestre ćerka

[ctx: father’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakine sestre sin

[ctx: mother’s father’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedinog brata dete

[ctx: mother’s father’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedinog brata ćerka

[ctx: mother’s father’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedinog brata sin

[ctx: mother’s father’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedine sestre dete

[ctx: mother’s father’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedine sestre ćerka

[ctx: mother’s father’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: dedine sestre sin

[ctx: mother’s mother’s brother’s child]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakinog brata dete

[ctx: mother’s mother’s brother’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakinog brata ćerka

[ctx: mother’s mother’s brother’s son]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakinog brata sin

[ctx: mother’s mother’s sister’s child]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakine sestre dete

[ctx: mother’s mother’s sister’s daughter]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakine sestre ćerka

[ctx: mother’s mother’s sister’s son]
en: first cousin once removed ascending
sr-Latn: bakine sestre sin

en: fourteenth cousin
sr-Latn: rod u četrnaestom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: fourteenth cousin
sr-Latn: rođaka u četrnaestom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: fourteenth cousin
sr-Latn: rođak u četrnaestom kolenu

note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: fourth %s
sr-Latn: četvrti %s

[ctx: FEMALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: fourth %s
sr-Latn: četvrta %s

[ctx: MALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: fourth %s
sr-Latn: četvrti %s

en: fourth cousin
sr-Latn: rod u četvrtom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: fourth cousin
sr-Latn: rođaka u četvrtom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: fourth cousin
sr-Latn: rođak u četvrtom kolenu

note: I18N: from 1700 interval 50 years
en: from %1$s interval %2$s year | from %1$s interval %2$s years
sr-Latn[0]: od %1$s interval %2$s godina
sr-Latn[1]: od %1$s interval %2$s godine
sr-Latn[2]: od %1$s interval %2$s godina

note: I18N: Gedcom FROM dates
en: from %s
sr-Latn: od %s

note: I18N: Gedcom FROM-TO dates
en: from %s to %s
sr-Latn: od %s do %s

note: I18N: layout option for the fan chart
en: full circle
sr-Latn: puni krug

en: gender
sr-Latn: pol

note: I18N: Type of location hierarchy
en: geographic
sr-Latn: geografski

note: I18N: A button label.
en: go to new individual
sr-Latn: snimi i idi na novu osobu

[ctx: child’s child]
en: grandchild
sr-Latn: unuk/unuka

[ctx: daughter’s child]
en: grandchild
sr-Latn: unuk/unuka

[ctx: son’s child]
en: grandchild
sr-Latn: unuk/unuka

[ctx: child’s daughter]
en: granddaughter
sr-Latn: unuka

[ctx: daughter’s daughter]
en: granddaughter
sr-Latn: unuka

[ctx: son’s daughter]
en: granddaughter
sr-Latn: unuka

[ctx: child’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
sr-Latn: unukin muž

[ctx: daughter’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
sr-Latn: unukin muž

[ctx: son’s daughter’s husband]
en: granddaughter’s husband
sr-Latn: unukin muž

[ctx: parent’s father]
en: grandfather
sr-Latn: deda

[ctx: parent’s mother]
en: grandmother
sr-Latn: baka

[ctx: parent’s parent]
en: grandparent
sr-Latn: deda/baka

[ctx: child’s son]
en: grandson
sr-Latn: unuk

[ctx: daughter’s son]
en: grandson
sr-Latn: unuk

[ctx: son’s son]
en: grandson
sr-Latn: unuk

[ctx: child’s son’s wife]
en: grandson’s wife
sr-Latn: unukova žena

[ctx: daughter’s son’s wife]
en: grandson’s wife
sr-Latn: unukova žena

[ctx: son’s son’s wife]
en: grandson’s wife
sr-Latn: unukova žena

en: great ×%s aunt
sr-Latn: pra ×%s tetka

en: great ×%s aunt/uncle
sr-Latn: pra ×%s tetka/teča

note: I18N: if you need a different number for %s, contact the developers, as a code-change is required
en: great ×%s grandchild
sr-Latn: pra ×%s unuče

note: I18N: if you need a different number for %s, contact the developers, as a code-change is required
en: great ×%s granddaughter
sr-Latn: pra ×%s unuka

note: I18N: if you need a different number for %s, contact the developers, as a code-change is required
en: great ×%s grandfather
sr-Latn: pra ×%s deda

note: I18N: if you need a different number for %s, contact the developers, as a code-change is required
en: great ×%s grandmother
sr-Latn: pra ×%s baka

note: I18N: if you need a different number for %s, contact the developers, as a code-change is required
en: great ×%s grandparent
sr-Latn: pra×%s deda i baka

note: I18N: if you need a different number for %s, contact the developers, as a code-change is required
en: great ×%s grandson
sr-Latn: pra ×%s unuk

note: I18N: if you need a different number for %s, contact the developers, as a code-change is required
en: great ×%s nephew
sr-Latn: pra ×%s nećak

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
sr-Latn: pra ×%s nećak

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandson]
en: great ×%s nephew
sr-Latn: pra ×%s nećak

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew]
en: great ×%s nephew
sr-Latn: pra ×%s nećaka

en: great ×%s nephew/niece
sr-Latn: pra ×%s nećak/nećaka

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
sr-Latn: pra ×%s nećak/nećaka

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) grandchild]
en: great ×%s nephew/niece
sr-Latn: pra ×%s nećak/nećaka

[ctx: (a woman’s) great ×%s nephew/niece]
en: great ×%s nephew/niece
sr-Latn: pra ×%s nećak/nećaka

en: great ×%s niece
sr-Latn: pra ×%s nećaka

[ctx: (a man’s) brother’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
sr-Latn: pra ×%s nećaka

[ctx: (a man’s) sister’s great ×(%s-1) granddaughter]
en: great ×%s niece
sr-Latn: pra ×%s nećaka

[ctx: (a woman’s) great ×%s niece]
en: great ×%s niece
sr-Latn: pra ×%s nećaka

note: I18N: if you need a different number for %s, contact the developers, as a code-change is required
en: great ×%s uncle
sr-Latn: pra ×%s stric

[ctx: great ×(%s-1) grandfather’s brother]
en: great ×%s uncle
sr-Latn: pra ×%s deda stric

[ctx: great ×(%s-1) grandmother’s brother]
en: great ×%s uncle
sr-Latn: pra ×%s baba ujak

[ctx: great ×(%s-1) grandparent’s brother]
en: great ×%s uncle
sr-Latn: pra ×%s deda stric

en: great ×4 aunt
sr-Latn: pra ×4 tetka

en: great ×4 aunt/uncle
sr-Latn: pra ×4 tetka/teča

en: great ×4 grandchild
sr-Latn: pra ×4 unuče

en: great ×4 granddaughter
sr-Latn: pra ×4 unuka

en: great ×4 grandfather
sr-Latn: pra ×4 deda

en: great ×4 grandmother
sr-Latn: pra ×4 baka

en: great ×4 grandparent
sr-Latn: pra ×4 deda i baka

en: great ×4 grandson
sr-Latn: pra ×4 unuče

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
sr-Latn: pra ×4 nećak

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandson]
en: great ×4 nephew
sr-Latn: pra ×4 nećak

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew]
en: great ×4 nephew
sr-Latn: pra ×4 nećak

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
sr-Latn: pra ×4 nećak/nećaka

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-grandchild]
en: great ×4 nephew/niece
sr-Latn: pra ×4 nećak/nećaka

[ctx: (a woman’s) great ×4 nephew/niece]
en: great ×4 nephew/niece
sr-Latn: pra ×4 nećak/nećaka

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
sr-Latn: pra ×4 nećaka

[ctx: (a man’s) sister’s great-great-great-granddaughter]
en: great ×4 niece
sr-Latn: pra ×4 nećaka

[ctx: (a woman’s) great ×4 niece]
en: great ×4 niece
sr-Latn: pra ×4 nećaka

[ctx: great-great-great-grandfather’s brother]
en: great ×4 uncle
sr-Latn: pra ×4 stric

[ctx: great-great-great-grandmother’s brother]
en: great ×4 uncle
sr-Latn: pra ×4 stric

[ctx: great-great-great-grandparent’s brother]
en: great ×4 uncle
sr-Latn: pra ×4 stric

en: great ×5 aunt
sr-Latn: great ×5 tetka

en: great ×5 aunt/uncle
sr-Latn: pra ×5 tetka/stric

en: great ×5 grandchild
sr-Latn: pra ×5 unuče

en: great ×5 granddaughter
sr-Latn: pra ×5 unuka

en: great ×5 grandfather
sr-Latn: pra ×5 deda

en: great ×5 grandmother
sr-Latn: pra ×5 baka

en: great ×5 grandparent
sr-Latn: pra ×5 deda i baka

en: great ×5 grandson
sr-Latn: pra ×5 unuk

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
sr-Latn: pra ×5 nećak

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandson]
en: great ×5 nephew
sr-Latn: pra ×5 nećak

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew]
en: great ×5 nephew
sr-Latn: pra ×5 nećak

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
sr-Latn: pra ×5 nećak/nećaka

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 grandchild]
en: great ×5 nephew/niece
sr-Latn: pra ×5 nećak/nećaka

[ctx: (a woman’s) great ×5 nephew/niece]
en: great ×5 nephew/niece
sr-Latn: pra ×5 nećak/nećaka

[ctx: (a man’s) brother’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
sr-Latn: pra ×5 nećaka

[ctx: (a man’s) sister’s great ×4 granddaughter]
en: great ×5 niece
sr-Latn: pra ×5 nećaka

[ctx: (a woman’s) great ×5 niece]
en: great ×5 niece
sr-Latn: pra ×5 nećaka

[ctx: great ×4 grandfather’s brother]
en: great ×5 uncle
sr-Latn: pra ×5 stric

[ctx: great ×4 grandmother’s brother]
en: great ×5 uncle
sr-Latn: pra ×5 stric

[ctx: great ×4 grandparent’s brother]
en: great ×5 uncle
sr-Latn: pra ×5 stric

en: great ×6 aunt
sr-Latn: pra ×6 tetka

en: great ×6 aunt/uncle
sr-Latn: pra ×6 tetka/teča

en: great ×6 grandchild
sr-Latn: pra ×6 unuče

en: great ×6 granddaughter
sr-Latn: pra ×6 praunuka

en: great ×6 grandfather
sr-Latn: pra ×6 deda

en: great ×6 grandmother
sr-Latn: pra ×6 baka

en: great ×6 grandparent
sr-Latn: pra ×6 deda i baka

en: great ×6 grandson
sr-Latn: pra ×6 unuk

[ctx: great ×5 grandfather’s brother]
en: great ×6 uncle
sr-Latn: pra ×6 stric

[ctx: great ×5 grandmother’s brother]
en: great ×6 uncle
sr-Latn: pra ×6 ujak

[ctx: great ×5 grandparent’s brother]
en: great ×6 uncle
sr-Latn: pra ×6 stric/ujak

en: great ×7 aunt
sr-Latn: pra ×7 tetka

en: great ×7 aunt/uncle
sr-Latn: pra ×7 tetka/teča

en: great ×7 grandchild
sr-Latn: pra ×7 unuče

en: great ×7 granddaughter
sr-Latn: pra ×7 unuka

en: great ×7 grandfather
sr-Latn: pra ×7 deda

en: great ×7 grandmother
sr-Latn: pra ×7 baka

en: great ×7 grandparent
sr-Latn: pra ×7 deda i baka

en: great ×7 grandson
sr-Latn: pra ×7 unuk

[ctx: great ×6 grandfather’s brother]
en: great ×7 uncle
sr-Latn: pra ×7 stric

[ctx: great ×6 grandmother’s brother]
en: great ×7 uncle
sr-Latn: pra ×7 ujak

[ctx: great ×6 grandparent’s brother]
en: great ×7 uncle
sr-Latn: pra ×7 stric/ujak

[ctx: father’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
sr-Latn: dedovog brata žena

[ctx: father’s father’s sister]
en: great-aunt
sr-Latn: dedova sestra

[ctx: father’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
sr-Latn: bakinog brata žena

[ctx: father’s mother’s sister]
en: great-aunt
sr-Latn: bakina sestra

[ctx: father’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
sr-Latn: dedovog/bakinog brata žena

[ctx: father’s parent’s sister]
en: great-aunt
sr-Latn: dedova/bakina sestra

[ctx: mother’s father’s brother’s wife]
en: great-aunt
sr-Latn: dedovog brata žena

[ctx: mother’s father’s sister]
en: great-aunt
sr-Latn: dedova sestra

[ctx: mother’s mother’s brother’s wife]
en: great-aunt
sr-Latn: bakinog brata žena

[ctx: mother’s mother’s sister]
en: great-aunt
sr-Latn: bakina sestra

[ctx: mother’s parent’s brother’s wife]
en: great-aunt
sr-Latn: dedovog/bakinog brata žena

[ctx: mother’s parent’s sister]
en: great-aunt
sr-Latn: dedova/bakina sestra

[ctx: parent’s father’s sister]
en: great-aunt
sr-Latn: pradedova sestra

[ctx: parent’s mother’s sister]
en: great-aunt
sr-Latn: bakina sestra

[ctx: parent’s parent’s sister]
en: great-aunt
sr-Latn: dedova/bakina sestra

[ctx: father’s father’s sibling’s spouse]
en: great-aunt/uncle
sr-Latn: dedovog brata/sestre supružnik

[ctx: father’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
sr-Latn: bakini brat i sestra

[ctx: father’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
sr-Latn: dedini/bakini brat i sestra

[ctx: mother’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
sr-Latn: dedini brat i sestra

[ctx: mother’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
sr-Latn: bakini brat i sestra

[ctx: mother’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
sr-Latn: dedini/babini brat i sestra

[ctx: parent’s father’s sibling]
en: great-aunt/uncle
sr-Latn: pradedovi/prababini brat i sestra

[ctx: parent’s mother’s sibling]
en: great-aunt/uncle
sr-Latn: prabakin brat i sestra

[ctx: parent’s parent’s sibling]
en: great-aunt/uncle
sr-Latn: dedov/bakin brat i sestra

[ctx: child’s child’s child]
en: great-grandchild
sr-Latn: praunuče

[ctx: child’s daughter’s child]
en: great-grandchild
sr-Latn: praunuče

[ctx: child’s son’s child]
en: great-grandchild
sr-Latn: praunuče

[ctx: daughter’s child’s child]
en: great-grandchild
sr-Latn: praunuče

[ctx: daughter’s daughter’s child]
en: great-grandchild
sr-Latn: praunuče

[ctx: daughter’s son’s child]
en: great-grandchild
sr-Latn: praunuče

[ctx: son’s child’s child]
en: great-grandchild
sr-Latn: praunuče

[ctx: son’s daughter’s child]
en: great-grandchild
sr-Latn: praunuče

[ctx: son’s son’s child]
en: great-grandchild
sr-Latn: praunuče

[ctx: child’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
sr-Latn: praunuka

[ctx: child’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
sr-Latn: praunuka

[ctx: child’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
sr-Latn: praunuka

[ctx: daughter’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
sr-Latn: praunuka

[ctx: daughter’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
sr-Latn: praunuka

[ctx: daughter’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
sr-Latn: praunuka

[ctx: son’s child’s daughter]
en: great-granddaughter
sr-Latn: praunuka

[ctx: son’s daughter’s daughter]
en: great-granddaughter
sr-Latn: praunuka

[ctx: son’s son’s daughter]
en: great-granddaughter
sr-Latn: praunuka

[ctx: father’s father’s father]
en: great-grandfather
sr-Latn: pradeda

[ctx: father’s mother’s father]
en: great-grandfather
sr-Latn: pradeda

[ctx: father’s parent’s father]
en: great-grandfather
sr-Latn: pradeda

[ctx: mother’s father’s father]
en: great-grandfather
sr-Latn: pradeda

[ctx: mother’s mother’s father]
en: great-grandfather
sr-Latn: pradeda

[ctx: mother’s parent’s father]
en: great-grandfather
sr-Latn: pradeda

[ctx: parent’s father’s father]
en: great-grandfather
sr-Latn: pradeda

[ctx: parent’s mother’s father]
en: great-grandfather
sr-Latn: pradeda

[ctx: parent’s parent’s father]
en: great-grandfather
sr-Latn: pradeda

[ctx: father’s father’s mother]
en: great-grandmother
sr-Latn: prabaka

[ctx: father’s mother’s mother]
en: great-grandmother
sr-Latn: prabaka

[ctx: father’s parent’s mother]
en: great-grandmother
sr-Latn: prabaka

[ctx: mother’s father’s mother]
en: great-grandmother
sr-Latn: prabaka

[ctx: mother’s mother’s mother]
en: great-grandmother
sr-Latn: prabaka

[ctx: mother’s parent’s mother]
en: great-grandmother
sr-Latn: prabaka

[ctx: parent’s father’s mother]
en: great-grandmother
sr-Latn: prabaka

[ctx: parent’s mother’s mother]
en: great-grandmother
sr-Latn: prabaka

[ctx: parent’s parent’s mother]
en: great-grandmother
sr-Latn: prabaka

[ctx: father’s father’s parent]
en: great-grandparent
sr-Latn: pradeda/prabaka

[ctx: father’s mother’s parent]
en: great-grandparent
sr-Latn: pradeda/prabaka

[ctx: father’s parent’s parent]
en: great-grandparent
sr-Latn: pradeda/prabaka

[ctx: mother’s father’s parent]
en: great-grandparent
sr-Latn: pradeda/prabaka

[ctx: mother’s mother’s parent]
en: great-grandparent
sr-Latn: pradeda/prabaka

[ctx: mother’s parent’s parent]
en: great-grandparent
sr-Latn: pradeda/prabaka

[ctx: parent’s father’s parent]
en: great-grandparent
sr-Latn: pradeda/prabaka

[ctx: parent’s mother’s parent]
en: great-grandparent
sr-Latn: pradeda/prabaka

[ctx: parent’s parent’s parent]
en: great-grandparent
sr-Latn: pradeda/prabaka

[ctx: child’s child’s son]
en: great-grandson
sr-Latn: praunuk

[ctx: child’s daughter’s son]
en: great-grandson
sr-Latn: praunuk

[ctx: child’s son’s son]
en: great-grandson
sr-Latn: praunuk

[ctx: daughter’s child’s son]
en: great-grandson
sr-Latn: praunuk

[ctx: daughter’s daughter’s son]
en: great-grandson
sr-Latn: praunuk

[ctx: daughter’s son’s son]
en: great-grandson
sr-Latn: praunuk

[ctx: son’s child’s son]
en: great-grandson
sr-Latn: praunuk

[ctx: son’s daughter’s son]
en: great-grandson
sr-Latn: praunuk

[ctx: son’s son’s son]
en: great-grandson
sr-Latn: praunuk

en: great-great-aunt
sr-Latn: pra-pra-tetka

en: great-great-aunt/uncle
sr-Latn: pra-pra-tetka/teča

en: great-great-grandchild
sr-Latn: pra-praunuče

en: great-great-granddaughter
sr-Latn: čukununuka

en: great-great-grandfather
sr-Latn: čukundeda

en: great-great-grandmother
sr-Latn: čukunbaba

en: great-great-grandparent
sr-Latn: čukundeda/čukunbaba

en: great-great-grandson
sr-Latn: čukununuk

en: great-great-great-aunt
sr-Latn: navrtetka

en: great-great-great-aunt/uncle
sr-Latn: navrtetka/teča

en: great-great-great-grandchild
sr-Latn: navrunuče

en: great-great-great-granddaughter
sr-Latn: navrunuka

en: great-great-great-grandfather
sr-Latn: navrdeda

en: great-great-great-grandmother
sr-Latn: navrbaba

en: great-great-great-grandparent
sr-Latn: navrdeda/navrbaba

en: great-great-great-grandson
sr-Latn: navrunuk

[ctx: (a man’s) brother’s great-great-grandson]
en: great-great-great-nephew
sr-Latn: bratov čukununuk

[ctx: sibling’s daughter’s child]
en: great-nephew/niece
sr-Latn: pranećak/nećakinja

[ctx: father’s father’s brother]
en: great-uncle
sr-Latn: dedov brat

[ctx: father’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
sr-Latn: dedove sestre muž

[ctx: father’s mother’s brother]
en: great-uncle
sr-Latn: dedove majke brat

[ctx: father’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
sr-Latn: dedove majčine sestre muž

[ctx: father’s parent’s brother]
en: great-uncle
sr-Latn: očevih roditelja brat

[ctx: father’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
sr-Latn: očevih roditelja sestrin muž

[ctx: mother’s father’s brother]
en: great-uncle
sr-Latn: majčinog oca brat

[ctx: mother’s father’s sister’s husband]
en: great-uncle
sr-Latn: dedove sestre muž

[ctx: mother’s mother’s brother]
en: great-uncle
sr-Latn: bakin brat

[ctx: mother’s mother’s sister’s husband]
en: great-uncle
sr-Latn: bakine sestre muž

[ctx: mother’s parent’s brother]
en: great-uncle
sr-Latn: majčinih roditelja brat

[ctx: mother’s parent’s sister’s husband]
en: great-uncle
sr-Latn: majčinih roditelja sestrin muž

note: I18N: layout option for the fan chart
en: half circle
sr-Latn: polukrug

[ctx: father’s son]
en: half-brother
sr-Latn: polubrat (po ocu)

[ctx: mother’s son]
en: half-brother
sr-Latn: polubrat (po majci)

[ctx: parent’s son]
en: half-brother
sr-Latn: polubrat

[ctx: father’s child]
en: half-sibling
sr-Latn: polubrat/polusestra

[ctx: mother’s child]
en: half-sibling
sr-Latn: polubrat/polusestra

[ctx: parent’s child]
en: half-sibling
sr-Latn: polubrat/polusestra

[ctx: father’s daughter]
en: half-sister
sr-Latn: polusestra (po ocu)

[ctx: mother’s daughter]
en: half-sister
sr-Latn: polusestra (po majci)

[ctx: parent’s daughter]
en: half-sister
sr-Latn: polusestra

note: I18N: reflexive pronoun
en: herself
sr-Latn: ona

en: hide
sr-Latn: sakrij

note: I18N: reflexive pronoun
en: himself
sr-Latn: on

note: I18N: Type of demographic data
en: household
sr-Latn: domaćinstvu

en: husband
sr-Latn: muž

note: I18N: A name taken on immigration - e.g. migrants to the USA frequently anglicized their names
en: immigration name
sr-Latn: imigracijsko ime

note: I18N: A button label.
en: import file
sr-Latn: uvezi datoteku

en: infant
sr-Latn: Odojče

note: I18N: Gedcom INT dates
en: interpreted %s (%s)
sr-Latn: Protumačeno %s (%s)

note: I18N: reverse the selection (of a list of options)
en: invert selection
sr-Latn: obrni selekciju

note: I18N: A button label, last page
en: last
sr-Latn: poslednji

[ctx: Show the [first/last] [N] parts of a place name.]
en: last
sr-Latn: poslednjih

en: left
sr-Latn: levo

note: I18N: Layout option for lists of names I18N: An option in a list-box
en: list
sr-Latn: lista

en: locations updated: %s, locations added: %s
sr-Latn: lokacije ažurirane: %s, dodate lokacije: %s

note: I18N: A woman’s name, before she marries (in cultures where women take their new husband’s name on marriage)
en: maiden name
sr-Latn: devojačko prezime

en: managers
sr-Latn: menadžeri

[ctx: FEMALE]
en: married
sr-Latn: udata

[ctx: MALE]
en: married
sr-Latn: oženjen

note: I18N: A name taken on marriage - usually the wife takes the husband’s surname
en: married name
sr-Latn: venčano prezime

[ctx: mother’s father]
en: maternal grandfather
sr-Latn: deda

[ctx: mother’s mother]
en: maternal grandmother
sr-Latn: baka

[ctx: mother’s parent]
en: maternal grandparent
sr-Latn: deda/baka

note: I18N: A system where children take their mother’s surname
en: matrilineal
sr-Latn: po majčinoj liniji

en: maximum %s day | maximum %s days
sr-Latn[0]: maksimalno %s dan
sr-Latn[1]: maksimalno %s dana
sr-Latn[2]: maksimalno %s dana

en: members
sr-Latn: članovi

en: mother
sr-Latn: majka

[ctx: husband’s mother]
en: mother-in-law
sr-Latn: svekrva

[ctx: spouse’s mother]
en: mother-in-law
sr-Latn: svekrva/tašta

[ctx: wife’s mother]
en: mother-in-law
sr-Latn: tašta

[ctx: spouse’s parent]
en: mother/father-in-law
sr-Latn: roditelji supružnika

[ctx: brother’s son]
en: nephew
sr-Latn: bratanac

[ctx: husband’s brother’s son]
en: nephew
sr-Latn: deverov sin

[ctx: husband’s sibling’s son]
en: nephew
sr-Latn: deverov/zaovin sin

[ctx: husband’s sister’s son]
en: nephew
sr-Latn: zaovin sin

[ctx: sibling’s son]
en: nephew
sr-Latn: nećak

[ctx: sister’s son]
en: nephew
sr-Latn: sestrić

[ctx: wife’s brother’s son]
en: nephew
sr-Latn: šurakov sin

[ctx: wife’s sibling’s son]
en: nephew
sr-Latn: šurakov/svastikin sin

[ctx: wife’s sister’s son]
en: nephew
sr-Latn: svastikin sin

[ctx: brother’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
sr-Latn: muž bratanice

[ctx: sibling’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
sr-Latn: muž bratanice/sestričine

[ctx: sisters’s daughter’s husband]
en: nephew-in-law
sr-Latn: muž sestričine

[ctx: brother’s child]
en: nephew/niece
sr-Latn: bratanac

[ctx: husband’s brother’s child]
en: nephew/niece
sr-Latn: deverovo dete

[ctx: husband’s sibling’s child]
en: nephew/niece
sr-Latn: deverovo/zaovino dete

[ctx: husband’s sister’s child]
en: nephew/niece
sr-Latn: zaovino dete

[ctx: sibling’s child]
en: nephew/niece
sr-Latn: nećak/nećaka

[ctx: sister’s child]
en: nephew/niece
sr-Latn: sestrić/sestrična

[ctx: wife’s brother’s child]
en: nephew/niece
sr-Latn: šurakovo dete

[ctx: wife’s sibling’s child]
en: nephew/niece
sr-Latn: šurakovo/svastikino dete

[ctx: wife’s sister’s child]
en: nephew/niece
sr-Latn: svastikino dete

note: I18N: A button label, next page
en: next
sr-Latn: sledeći

[ctx: brother’s daughter]
en: niece
sr-Latn: bratanica

[ctx: husband’s brother’s daughter]
en: niece
sr-Latn: deverova ćerka

[ctx: husband’s sibling’s daughter]
en: niece
sr-Latn: deverova/zaovina ćerka

[ctx: husband’s sister’s daughter]
en: niece
sr-Latn: zaovina ćerka

[ctx: sibling’s daughter]
en: niece
sr-Latn: nećaka

[ctx: sister’s daughter]
en: niece
sr-Latn: sestričina

[ctx: wife’s brother’s daughter]
en: niece
sr-Latn: šurakova ćerka

[ctx: wife’s sibling’s daughter]
en: niece
sr-Latn: šurakova/svastikina ćerka

[ctx: wife’s sister’s daughter]
en: niece
sr-Latn: svastikina ćerka

[ctx: brother’s son’s wife]
en: niece-in-law
sr-Latn: žena bratanca

[ctx: sibling’s son’s wife]
en: niece-in-law
sr-Latn: žena bratanca/sestrića

[ctx: sisters’s son’s wife]
en: niece-in-law
sr-Latn: žena sestrića

en: ninth cousin
sr-Latn: rod u devetom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: ninth cousin
sr-Latn: rođaka u devetom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: ninth cousin
sr-Latn: rođak u devetom kolenu

en: no
sr-Latn: ne

en: none
sr-Latn: nema

[ctx: Surname tradition]
en: none
sr-Latn: nema

en: numbers
sr-Latn: brojevi

en: of
sr-Latn: od

en: parent
sr-Latn: roditelj

[ctx: FEMALE]
en: partner
sr-Latn: partnerka

[ctx: Surname tradition]
en: paternal
sr-Latn: po ocu

[ctx: father’s father]
en: paternal grandfather
sr-Latn: deda

[ctx: father’s mother]
en: paternal grandmother
sr-Latn: baka

[ctx: father’s parent]
en: paternal grandparent
sr-Latn: deda/baka

note: I18N: A system where children take their father’s surname
en: patrilineal
sr-Latn: po očevoj liniji

note: I18N: the status of an edit accepted/rejected/pending
en: pending
sr-Latn: na čekanju

en: percentage
sr-Latn: procenat

note: I18N: Type of location hierarchy
en: political
sr-Latn: politički

note: I18N: A button label, previous page
en: previous
sr-Latn: prethodni

note: I18N: Quality of source information - GEDCOM tag “QUAY 3”
en: primary evidence
sr-Latn: primarni dokaz

note: I18N: Status of child-parent link
en: proven
sr-Latn: dokazan

note: I18N: Quality of source information - GEDCOM tag “QUAY 1”
en: questionable evidence
sr-Latn: sumnjivi dokaz

en: records
sr-Latn: zapisi

[ctx: You should review the changes and then accept or reject them.]
en: reject
sr-Latn: odbaci

[ctx: You should review the deletion and then accept or reject it.]
en: reject
sr-Latn: odbaci

note: I18N: the status of an edit accepted/rejected/pending
en: rejected
sr-Latn: odbačeno

note: I18N: Type of location hierarchy
en: religious
sr-Latn: religiozno

note: I18N: A name taken when entering a religion or a religious order
en: religious name
sr-Latn: versko ime

note: I18N: A button label.
en: replace
sr-Latn: zameni

note: I18N: A button label.
en: reset
sr-Latn: resetuj

en: right
sr-Latn: desno

note: I18N: A button label.
en: save
sr-Latn: snimi

note: I18N: A button label.
en: search
sr-Latn: pretraži

note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: second %s
sr-Latn: drugo %s

[ctx: FEMALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: second %s
sr-Latn: druga %s

[ctx: MALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: second %s
sr-Latn: drugi %s

en: second cousin
sr-Latn: rod u drugom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka u drugom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: second cousin
sr-Latn: rođak u drugom kolenu

[ctx: grandfather’s brother’s grandchild]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandfather’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka

[ctx: grandfather’s brother’s grandson]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandfather’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandfather’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka

[ctx: grandfather’s sibling’s grandson]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandfather’s sister’s grandchild]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandfather’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka

[ctx: grandfather’s sister’s grandson]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandmother’s brother’s grandchild]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandmother’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka

[ctx: grandmother’s brother’s grandson]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandmother’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandmother’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka

[ctx: grandmother’s sibling’s grandson]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandmother’s sister’s grandchild]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandmother’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka

[ctx: grandmother’s sister’s grandson]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandparent’s brother’s grandchild]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandparent’s brother’s granddaughter]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka

[ctx: grandparent’s brother’s grandson]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandparent’s sibling’s grandchild]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandparent’s sibling’s granddaughter]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka

[ctx: grandparent’s sibling’s grandson]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandparent’s sister’s grandchild]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

[ctx: grandparent’s sister’s granddaughter]
en: second cousin
sr-Latn: rođaka

[ctx: grandparent’s sister’s grandson]
en: second cousin
sr-Latn: rođak

note: I18N: Quality of source information - GEDCOM tag “QUAY 2”
en: secondary evidence
sr-Latn: sekundarni dokaz

note: I18N: select all (of a list of options)
en: select all
sr-Latn: izaberi sve

note: I18N: select none (of a list of options)
en: select none
sr-Latn: izaberi ništa

en: self
sr-Latn: ja

en: seventh cousin
sr-Latn: rod u sedmom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: seventh cousin
sr-Latn: rođaka u sedmom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: seventh cousin
sr-Latn: rođak u sedmom kolenu

en: shared note
sr-Latn: zajednička beleška

en: show
sr-Latn: prikaži

note: I18N: An option in a list-box
en: show changes made in webtrees
sr-Latn: prikaži napravljene izmene u webtrees

note: I18N: An option in a list-box
en: show changes recorded in the genealogy data
sr-Latn: prikaži snimnjene izmene u geneaološkim podacima

note: I18N: button label
en: show more
sr-Latn: prikaži još

en: show the chart
sr-Latn: prikaži grafikon

en: sibling
sr-Latn: brat i sestra

note: I18N: A button label.
en: sign in
sr-Latn: prijava

note: I18N: A button label.
en: sign out
sr-Latn: odjava

en: sister
sr-Latn: sestra

[ctx: brother’s wife]
en: sister-in-law
sr-Latn: snaja

[ctx: brother’s wife’s sister]
en: sister-in-law
sr-Latn: snajina sestra

[ctx: husband’s brother’s wife]
en: sister-in-law
sr-Latn: deverova žena

[ctx: husband’s sister]
en: sister-in-law
sr-Latn: zaova

[ctx: sister’s husband’s sister]
en: sister-in-law
sr-Latn: zetova sestra

[ctx: spouse’s sister]
en: sister-in-law
sr-Latn: supružnikova sestra

[ctx: wife’s brother’s wife]
en: sister-in-law
sr-Latn: šurnaja

[ctx: wife’s sister]
en: sister-in-law
sr-Latn: svastika

en: sixth cousin
sr-Latn: rod u šetom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: sixth cousin
sr-Latn: rođaka u šetom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: sixth cousin
sr-Latn: rođak u šetom kolenu

en: son
sr-Latn: sin

en: son of
sr-Latn: sin od

[ctx: child’s husband]
en: son-in-law
sr-Latn: zet

[ctx: daughter’s husband]
en: son-in-law
sr-Latn: zet

[ctx: daughter’s husband’s father]
en: son-in-law’s father
sr-Latn: prijatelj

[ctx: daughter’s husband’s mother]
en: son-in-law’s mother
sr-Latn: prija

[ctx: daughter’s husband’s parent]
en: son-in-law’s parent
sr-Latn: prijatelj/prija

[ctx: child’s spouse]
en: son/daughter-in-law
sr-Latn: snaha/zet

note: I18N: An option in a list-box
en: sort by date
sr-Latn: sortiraj po datumu

note: I18N: A button label.
en: sort by date of birth
sr-Latn: sortiraj po datumu rođenja

en: sort by date of death
sr-Latn: sortiraj po datumu smrti

note: I18N: A button label.
en: sort by date of marriage
sr-Latn: sortiraj po datumu venčanja

note: I18N: An option in a list-box
en: sort by date, newest first
sr-Latn: sortiraj po datumu, najnoviji na vrhu

note: I18N: An option in a list-box
en: sort by date, oldest first
sr-Latn: sortiraj po datumu, najstariji na vrhu

note: I18N: An option in a list-box
en: sort by name
sr-Latn: sortiraj po imenu

en: spouse
sr-Latn: supružnik

[ctx: father’s wife’s son]
en: step-brother
sr-Latn: polubrat

[ctx: mother’s husband’s son]
en: step-brother
sr-Latn: polubrat

[ctx: parent’s spouse’s son]
en: step-brother
sr-Latn: polubrat

[ctx: husband’s child]
en: step-child
sr-Latn: pastorče

[ctx: spouse’s child]
en: step-child
sr-Latn: pastorče

[ctx: wife’s child]
en: step-child
sr-Latn: pastorče

[ctx: husband’s daughter]
en: step-daughter
sr-Latn: pastorka

[ctx: spouse’s daughter]
en: step-daughter
sr-Latn: pastorka

[ctx: wife’s daughter]
en: step-daughter
sr-Latn: pastorka

[ctx: mother’s husband]
en: step-father
sr-Latn: očuh

[ctx: father’s wife]
en: step-mother
sr-Latn: maćeha

[ctx: parent’s spouse]
en: step-parent
sr-Latn: očuh/maćeha

[ctx: father’s wife’s child]
en: step-sibling
sr-Latn: polubrat/polusestra

[ctx: mother’s husband’s child]
en: step-sibling
sr-Latn: polubrat/polusestra

[ctx: parent’s spouse’s child]
en: step-sibling
sr-Latn: polubrat/polusestra

[ctx: father’s wife’s daughter]
en: step-sister
sr-Latn: polusestra

[ctx: mother’s husband’s daughter]
en: step-sister
sr-Latn: polusestra

[ctx: parent’s spouse’s daughter]
en: step-sister
sr-Latn: polusestra

[ctx: husband’s son]
en: step-son
sr-Latn: pastorak

[ctx: spouse’s son]
en: step-son
sr-Latn: pastorak

[ctx: wife’s son]
en: step-son
sr-Latn: pastorak

en: stillborn
sr-Latn: Mrtvorođenče

note: I18N: Layout option for lists of names I18N: An option in a list-box
en: table
sr-Latn: tabela

en: tenth cousin
sr-Latn: rod u desetom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: tenth cousin
sr-Latn: rođaka u desetom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: tenth cousin
sr-Latn: rođak u desetom kolenu

note: I18N: [you should check that:] ...
en: the database connection settings in the file “/data/config.ini.php” are still correct
sr-Latn: podešavanja konekcije na bazu podataka u datoteci „/data/config.ini.php” su ispravna

note: I18N: [you should check that:] ...
en: the folder “/data” and the file “/data/config.ini.php” have access permissions that allow the webserver to read them
sr-Latn: fascikla „/data” i datoteka „/data/config.ini.php” imaju podešene dozvole za pristup koje web serveru omogućava čitanje

note: I18N: reflexive pronoun - gender neutral version of himself/herself
en: themself
sr-Latn: on/ona

note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: third %s
sr-Latn: treći %s

[ctx: FEMALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: third %s
sr-Latn: treća %s

[ctx: MALE]
note: I18N: A Spanish relationship name, such as third great-nephew
en: third %s
sr-Latn: treći %s

en: third cousin
sr-Latn: rod u trećem kolenu

[ctx: FEMALE]
en: third cousin
sr-Latn: rođaka u trećem kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: third cousin
sr-Latn: rođak u trećem kolenu

en: thirteenth cousin
sr-Latn: rod u trinaestom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: thirteenth cousin
sr-Latn: rođaka u trinaestom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: thirteenth cousin
sr-Latn: rođak u trinaestom kolenu

note: I18N: layout option for the fan chart
en: three-quarter circle
sr-Latn: tri četvrtine kruga

note: I18N: Gedcom TO dates
en: to %s
sr-Latn: do %s

en: twelfth cousin
sr-Latn: rod u dvanaestom kolenu

[ctx: FEMALE]
en: twelfth cousin
sr-Latn: rođaka u dvanaestom kolenu

[ctx: MALE]
note: I18N: Note that for Italian and Polish, “N’th cousins” are different from English “N’th cousins”, and the software has already generated the correct “N” for your language. You only need to translate - you do not need to convert. For other languages, if your cousin rules are different from English, p
en: twelfth cousin
sr-Latn: rođak u dvanaestom kolenu

en: twin brother
sr-Latn: brat blizanac

en: twin sibling
sr-Latn: blizanac brat/sestra

en: twin sister
sr-Latn: sestra bliznakinja

[ctx: father’s brother]
en: uncle
sr-Latn: stric

[ctx: father’s sister’s husband]
en: uncle
sr-Latn: tetak

[ctx: mother’s brother]
en: uncle
sr-Latn: ujak

[ctx: mother’s sister’s husband]
en: uncle
sr-Latn: tetak

[ctx: parent’s brother]
en: uncle
sr-Latn: stric/ujak

[ctx: parent’s sister’s husband]
en: uncle
sr-Latn: ujak/tetak

en: unknown
sr-Latn: nepoznato

[ctx: unknown family]
en: unknown
sr-Latn: nepoznata

en: unlimited
sr-Latn: neograničeno

note: I18N: Quality of source information - GEDCOM tag “QUAY 0”
en: unreliable evidence
sr-Latn: nepouzdan dokaz

en: up
sr-Latn: gore

en: update
sr-Latn: izmeni

note: I18N: A button label.
en: upload
sr-Latn: učitaj

note: I18N: A button label.
en: view
sr-Latn: prikaži

en: visitors
sr-Latn: posetioci

[ctx: FEMALE]
en: was born
sr-Latn: je rođena

[ctx: MALE]
en: was born
sr-Latn: je rođen

en: webtrees message
sr-Latn: webtrees poruka

en: webtrees needs a database to store your genealogy data.
sr-Latn: webtrees zahteva bazu podataka da tu čuva vaše geneaološke podatke.

note: I18N: Help text for the “Messages” site configuration setting
en: webtrees needs to send emails, such as password reminders and website notifications.
sr-Latn: webtrees treba da šalje e-mailove, kao što su podsetnici za lozinku i obaveštenja o web stranici.

en: webtrees sends emails with no storage
sr-Latn: webtrees šalje e-mailove bez čuvanja kopije

en: wife
sr-Latn: žena

en: years
sr-Latn: godine

en: yes
sr-Latn: da

note: I18N: [you should check that:] ...
en: you can connect to the database using other applications, such as phpmyadmin
sr-Latn: možete se spojiti na bazu podataka koristeći drugi program, kao što je Phpmyadmin

en: younger brother
sr-Latn: mlađi brat

en: younger sibling
sr-Latn: mlađi brat/sestra

en: younger sister
sr-Latn: mlađa sestra

en: ±%s year | ±%s years
sr-Latn[0]: ±%s godina
sr-Latn[1]: ±%s godine
sr-Latn[2]: ±%s godina

note: I18N: %s is the name of a genealogy record
en: “%s” has been deleted.
sr-Latn: "%s" je obrisan.

note: I18N: Description of a “Data fix” module
en: “Highlighted image” (_PRIM) tags are used by some genealogy applications to indicate the preferred image for an individual. An alternative is to re-order the images so that the preferred one is listed first.
sr-Latn: “Highlighted image” (_PRIM) tag je korišćen u nekim geneaoloških programima da označi željenu fotografiju za datu osobu. Alternativa je da se promeni redosled fotografija tako da željena fotografija bude prva na listi.
